רייכסטאג - מדריך לביקור בבניין הרייכסטאג בברלין

הפרלמנט הגרמני, רייכסטאג, הוא אחד מאתרי החובה במהלך ביקור בברלין. זהו מבנה בעל חשיבות הסטורית, גם במישור הפוליטי וגם במישור האדריכלי, שכן מדובר במבנה, שמסמל את אחדותה של ברלין ומהווה דוגמא לאדריכלות מודרנית, פורצת דרך. לפניכם מדריך שכדאי לקרוא לפני ביקורכם בבניין הרייכסטאג.
עמית פלד - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: רייכסטאג - מדריך לביקור בבניין הרייכסטאג בברלין

ההיסטוריה של רייכסטאג

בניין הרייכסטאג (Reichstag) בברלין החל לשמש כמקום מושבו של הפרלמנט הגרמני בשנת 1894. בשנת 1933 פרצה במבנה שריפה מסתורית והיא ניזוק מאוד. בשנת 1999 שב המבנה לשמש כמקום מושב הפרלמנט של גרמניה, זאת לאחר שעבר שיפוץ מאסיבי. מעבר למשמעותו ההיסטורית-פוליטית של המבנה, מדובר ביצירה אדריכלית יוצאת מהכלל, שמשקפת את אחד ממאפייניה הבולטים של העיר ברלין - שמירה על פרטי העבר, לצד קידמה והתחדשות. חזית הבניין העשוייה מאבן היא חזיתו המקורית ואילו כיפת המבנה, העשוייה זכוכית, היא תוספת מודרנית ומרשימה, שמבקשת להעביר מסר של ממשל, הפועל בשקיפות. מבנה הרייכסטאג הפך לסמל לאחדות העיר ולאחר נפילתה של חומת ברלין בשנת 1989, הוכרז בו על איחודה מחדש של העיר. מגג המבנה ישנה תצפית מרהיבה על מבני העיר ועל חלקיה הירוקים. במרכז הכיפה ניצבת תצוגה קטנה, המתעדת את ההיסטוריה של הבניין.

ביקור ברייכסטאג

הרייכסטאג נחשב לאחד מאתרי התיירות בברלין, ששום ביקור בעיר איננו שלם, ללא ביקור בו. כיום, יש לתאם מראש את הביקור בכיפת הרייכסטאג. ניתן לעשות זאת על ידי שליחת מייל לאתר הרייכסטאג, כחודש לפני מועד הביקור, לציין את שמם המלא של המבקרים, את תאריך הלידה ואת יום ושעת הביקור הרצויים (מומלץ לרשום שלושה תאריכי ביקור אפשריים). האישור יישלח במייל תוך כשלושה שבועות ובו יופיע האישור למועד שנקבע. ניתן להירשם לביקור אונליין, בקישור visite.bundestag.de

 דרך נוספת היא הזמנת מקום במסעדת הגג של הרייכסטאג, כמה ימים לפני הביקור המתוכנן. מסעדת הרייכסטאג פתוחה מדי יום בין השעות 09:00-16:30 ו-18:30-24:00. להזמנת מקום במסעדה יש לשלוח מייל ל: kaeferreservierung.berlin@feinkost-kaefer.de.

עוד מידע על מסעדות בברלין >>

מי שמבקש להעמיק את הידע בפוליטיקה הגרמנית, יוכל להשתתף בהרצאות שמתקיימות בתוך הרייכסטאג. ההרצאות מתקיימות בגרמנית מדי יום ומדי שעה, רק בימים בהם לא מתקיימות ישיבות הרייכסטאג, ובמהלכן עוסקים בהרכב הפרלמנט ובשיטות העבודה שלו, כמו גם בהיסטוריה של המבנה. המקומות בהרצאות האלה מוגבלים ולכן, יש להירשם אליהן מראש. בנוסף, לכך, ניתן גם לצפות בישיבות הרייכסטאג בימים רביעי-שישי. הרצאות בשפה האנגלית על הרייכסטאג מתקיימות בימי שלישי בצהריים.

ניתן גם להצטרף לסיור מודרך בתוככי הרייכסטאג. הסיורים מתקיימים בקבוצות של עד 25 איש והם מתקיימים בגרמנית מדי יום בשעות 09:00, 10:30, 13:30,12:00ו-15:00. ניתן לתאם מראש סיורים בשפות נוספות. יש להירשם לסיור מבעוד מועד. קיימים גם סיורים מיוחדים למשפחות. בימים שבת וראשון בשעה 11:30 מתקיימים סיורים מיוחדים, המוקדשים לנושא הארכיטקטורה והאמנות של הרייכסטאג (בשפה הגרמנית).

 הביקור במבנה הרייכסטאג הוא ללא תשלום. יש להצטייד בדרכונים לבידוק הבטחוני בכניסה.

מידע שימושי למגיעים אל הרייכסטאג

  • כתובת: Platz der Republik 1
  • שעות פתיחה: המקום פתוח מידי יום בין השעות 08:00-24:00, מדי רבע שעה מכניסים קבוצת מבקרים חדשה (בשעה 23:00 הכניסה האחרונה).
  • הגעה: קו 100, S1,S2
  • אתר אינטרנט: www.bundestag.de
  • הרשמה לתיאום ביקור: visite.bundestag.de

לתחילת הכתבה

 רוצים לקרוא עוד על טיול בברלין? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ברלין