חנויות גבינה מיוחדות באירופה

אנו הישראלים, ידועים באהבתנו לגבינות (וכי בחו"ל הן חסרות לנו מאוד), אז לכבוד חג הגבינות האולטימטיבי שכולו לבן, קיבצנו עבורכם רשימת שווקים וחנויות מיוחדות לגבינות ברחבי אירופה. בילוי ייחודי לכל המשפחה.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: חנויות גבינה מיוחדות באירופה
Depositphotos/Photogearch ©

שווקי גבינות בהולנד

הולנד מוכרת כמדינת הפרות והגבינות, ובה שווקי גבינות רבים. להלן שלושה מן השווקים הכי מפורסמים שבה:

שוק הגבינות באלקמר (Alkmaar)
אחת לשבוע, בימי שישי בעשר בבוקר, המוני תיירים נוהרים אל העיירה אלקמר- בה מתקיים שוק הגבינות המפורסם ביותר בעולם. בנוסף למכירה הרגילה (אלפי גבינות מהכפרים באיזור) מסתובבים בשוק אנשים לבושים לבן הנושאים מגשים ענקיים עמוסים בגבינות ומשחזרים את מכירת הגבינות בימים עברו. בעיירה קיים מוזיאון הנמצא במבנה ששימש בעבר כבית שקילה. המוזיאון מציג את את ההיסטוריה של הגבינה וכמו כן, כלי הכנת גבינות. כתובת: השוק נמצא ברחוב Waagplein בעיירה אלקמר. שעות פעילות: השוק פתוח כל יום שישי מאפריל עד ספטמבר. מצעד הגבינות נעשה בין השעות 10:00 ל-12:00.

שוק הגבינות בחאודה (Gouda)
חאודה, גאודה- דבר אחד בטוח- לא כדאי לפספס את שוק הגבינות האותנטי שבעיירה הזאת. כאן, כמו באלקמר, חקלאי האיזור מביאים את גבינותיהם למכירה במקום וניתן להנות מהמראה החגיגי ומהטעמים. במקום יש גם מוזיאון, מבנה ששימש בעבר אתר שקילה. במשך הקיץ, הגבינות נשקלות כאן כל חמישי בבוקר והשקילה הינה טקס אטרקטיבי להמוני תיירים. כתובת: השוק מתקיים במרכז העיירה חאודה. שעות פעילות: השוק פועל בחודשים יולי אוגוסט בימי חמישי בשעות הבוקר, 10:00 עד 12:00.

שוק הגבינות באדם (Edam)
שוק גבינות חביב הנמצא בעיירה הנושאת את השם הכה מזוהה עם הגבינה הצהובה. בנוסף למכירה הרגילה (אלפי גבינות מהכפרים באיזור) מסתובבים בשוק אנשים לבושים לבן הנושאים מגשים ענקיים עמוסים בגבינות ומשחזרים את מכירת הגבינות בימים עברו. בעיירה קיים מוזיאון הנמצא במבנה ששימש בעבר כבית שקילה. במוזיאון מציג את את ההיסטוריה של הגבינה וכמו כן, כלי הכנת גבינות. כתובת: השוק נמצא ברחוב Damplein 1 בעיירה Edam. שעות פעילות: יולי אוגוסט, 10:00 עד 12:00. אתר אינטרנט: www.vvv-edam.nl .

לתחילת הכתבה

מפעלי גבינות בשוויץ

מפעל גבינות בגיור (La Maison du gruyere)
מפעל הגבינות בעיר גיור, מהווה אטרקציה לילדים, והוא משלב הנאה ולמידה. בנוסף לצפיה בתהליך הכנת הגבינה, יש תצוגה של הכלים להכנת הגבינה, ניתן לטעום ולהריח, ושומעים הסברים אודות יצור הגבינה הנושאת את שם העיר. במקום גם חנות קטנה ומסעדה. כתובת: בעיר גיור (1663 Pringy-Gruyres), מרחק 56 ק"מ מהעיר לוזאן. שעות פעילות: פתוח כל יום. הכניסה היא עד שלושים דקות לפני שעת הסגירה. יוני עד ספטמבר: 09:00 עד 19:00. אוקטובר עד מאי: 09:00 עד 18:00. אתר אינטרנט: www.lamaisondugruyere.ch . הערות: המפעל נגיש לביקור בכיסאות גלגלים.

מפעל גבינות באנגלברג (Angelberg)
המפעל באנגלברג מאוד מיוחד שכן הוא מפעל הגבינות היחיד בשוויץ הממוקם בתוך מנזר. במפעל, ניתן להתרשם ממגוון גדול של גבינות מקומיות ושאר מוצרי חלב. ניתן לצפות בתהליך הכנת הגבינה כל יום ב-11:00 וב-16:00. בנוסף לביקור במפעל, ניתן לבקר בשאר חלקי המנזר, בחנויות (גבינות ומזכרות) ובמסעדה. כתובת: Klosterhof, CH-6390 Engelberg. שעות פעילות: פתוח כל יום. שני עד שבת: 09:00 עד 18:30. ראשון: 09:00 עד 17:00. אתר אינטרנט: www.schaukaeserei-engelberg.ch. הערות: הכניסה ללא תשלום.

לתחילת הכתבה

שוק גבינות בפריז

שוק מלא בריחות, טעמים ומראות. בשוק תצוגות מרשימות של גבינות, יין ושמן זית והוא נמצא ברחוב מופטארד- אחד הרחובות העתיקים בעיר.ניתן למצוא בשוק גם סבונים תוצרת עצמית כפרית וכל מיני תבלינים מיוחדים. האיזור מלא חיים שכן מתגוררים בו סטודנטים רבים (השוק ממוקם מאחורי אוניברסיטת הסורבון). ניתן למצוא באיזור גם שלל מסעדות וברים מוצלחים למדי. כתובת: רחוב מופטארד (Moufetard), ליד ככר מונג (Monge). שעות פעילות: מדי יום.

לתחילת הכתבה

חנות הגבינות המפורסמת בבודפשט

Szega cheese shop
 התרצו לבחור את הגבינה המועדפת עליכם? מגוון אדיר של גבינות בטווח מחירים רחב נמצא בחנות המרתף המפורסמת שבקניון Budagyongye. צזגה היא אחת החנויות המצליחות והותיקות בבודפשט לגבינות ולאחריה נפתחו מתחרות רבות.כתובת: 2nd district, Szilagyi Erzsebet fasor 121. טלפון: 361275-0839. אתר אינטרנט: www.budagyongye.com.

לתחילת הכתבה

חנויות החלב גאלאקטופוליאה

לא כולנו יודעים כי ברחבי יוון מצויות חנויות רבות בשם מצחיק זה, וניתן לקנות בהם מוצרי חלב רבים כמו סוגי חלב וגבינות שונים, פודינג אורז, פודינג קורנפלור, פודינג ביצים ומוצרים שונים העשויים מדבש. ברובן מוכרים גם גלידה תוצרת בית. הן פתוחות בשעה מוקדמת מאוד בבוקר ונסגרות בערב, וניתן לזהות אותם על ידי השלט "Pagoto Politico". ברוב חנויות החלב יש שולחנות לישיבה ומוגשות ארוחות בוקר זולות וטעימות.

לתחילת הכתבה

פסטיבל גבינות באוקספורד

משהו מתוק לסיום...

בקרוב יערך מופע הגבינות הגדול באנגליה. בקרבת אוקספורד ובאווירה כפרית של אגמים, גנים וחוות מציעים הבריטים פסטיבל ענק הכולל תצוגה אדירה של יותר ממאה מחלבות וגבנים המציעים 450 סוגי גבינות: מתוצרים חדשים ועד לגבינות ישנות וקלאסיות, גבינות עיזים, חלב באפלו ועוד. הארוע כולל סדנאות יצירה ומופעים ועשוי להיות חוויה בלתי נשכחת לכל המשפחה.

תאריכים: 29-30.9.07
כתובת: Millets Farm Centre, Frilford, Oxfordshire
אתר אינטרנט: www.thecheeseweb.com.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אירופה