טיול בגרמניה - הדרך הרומנטית והאלפים

טיול בגרמניה, לאורך הדרך הרומנטית, פירושו ביקור בעיירות קטנות, שיושבות על גדות נהר ובתיהן צבעוניים. משם אפשר להדרים לכיוון האלפים הגרמניים ולבקר בטירות של לודוויג, שגם להן יש אופי רומנטי בהחלט ובצוגשפיצה, ההר הגבוה בגרמניה.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: טיול בגרמניה - הדרך הרומנטית והאלפים
© איתמר ברק

יום 1 - סיור במינכן

משדה התעופה של מינכן על שם פרנץ יוזף, עלו על רכבת תחתית עד לתחנת הרכבת הראשית Hauptbahnhof, שנמצאת במרחק של 40 דקות נסיעה מהשדה. בקרו בעיר העתיקה של מינכן. מקארל פלאץ, צעדו עד לבית העיריה הישן ומשם פנו ימינה אחרי השער לשוק Viktualienmarkt, בו תוכלו להצטייד בגבינות, דגים, ירקות ופירות. תוכלו לשבת באחד מבתי הקפה בכיכר המרכזית של העיר, מריאן פלאץ מול בית העיריה החדש. מדי יום בשעות 11:00 ו -12:00 (ובחודשי הקיץ גם ב- 17:00 ו- 21:00) מתקבצים בכיכר תיירים רבים, במטרה לצפות בדמויות הנעות של מגדל הפעמונים, המתארות את עברה של העיר. ממריאן פלאץ תוכלו להמשיך אל מרכז הקניות היוקרתי Funf Hofe, שנמצא מול הרזידנץ, ליד תחנת ה- U Odeonsplatz. בערב תוכלו לאכול ארוחת ערב באחד המקומות באזור כנסיית Frauenkirche.

לתחילת הכתבה

יום 2 - ארמון נימפנבורג, מוזיאון BMW וקצת שופינג

את היום השני התחילו בביקור בארמון נימפנבורג, אליו תוכלו להגיע בטראם מספר 17 מהתחנה המרכזית. הארמון נקרא כך על שם הנימפות, המלוות את האלה פלורה, אלת הפריחה. מי שירצה יוכל להכנס אל פנים הארמון ולשלם 10 יורו ומי שלא, יוכל להסתפק בביקור בגניו היפים ללא תשלום. מלבד הארמון, מומלץ לבקר גם במוזיאון הפורצלן ובמוזיאון הכרכרות הצמודים זה לזה. במוזיאון הכרכרות מוצגות כרכרות מרשימות, לצד הציוד הנלווה וציורי שמן של הסוסים המלכותיים. מי שירצה, יוכל לבקר גם בביתן הציד - לא חובה. אתר הארמון: www.schloss-nymphenburg.de

 מהארמון חזרו באוטובוס 51 לתחנת המטרו Leim ומשם המשיכו לתחנת אולימפיה סנטר. צאו מהתחנה, הרימו עיניים ותראו את ארבעת מגדלי הענק של חברת BMW. הבנין העגול שמתחתיהם הוא מוזיאון BMW, וביקור בו הוא חגיגה לכל אוהבי הרכב. כרטיסים במחיר 12 יורו לאדם ניתן לקנות בכניסה או באולם המכירות המרהיב של BMW הנמצא מעבר לכביש. עוד מומלץ להצטרף לסיור במפעל הייצור של BMW ולראות את תהליך הייצור של מכוניות היוקרה, שמשלב בין עבודת כוח אדם לעבודת רובוטים מדוייקת. אתר המוזיאון: www.bmw-museum.de

אחרי הביקור בארמון ובמוזיאון, עלו על הרכבת וסעו שתי תחנות עד למרכז הקניות אולימפיה אינקהאוף. בעבר פעל כאן שדה התעופה הישן של מינכן, אשר הפך למרכז קניות גדול. תוכלו למצוא כאן שפע של אפשרויות לאכול כמו גם, כמובן, שפע של אפשרויות שופינג. אתר אינטרנט: www.olympia-einkaufszentrum.de

לתחילת הכתבה

יום 3 - מחנה הריכוז דכאו ויציאה לדרך הרומנטית

את היום השלישי התחילו בביקור בעיר דכאו, בה פעל מחנה הריכוז והכפייה. אתר אינטרנט: www.kz-gedenkstaette-dachau.de מדכאו צאו לדרך והחלו את המסע באזור הדרך הרומנטית של גרמניה. התחנה הראשונה במסלול היא העיירה לאנדסברג אם לך (Landsberg am Lech), ששוכנת על גדות הנהר לך. זוהי עיירה נעימה, עם בתים צבעוניים וכיכר מרכזית שוקקת. בעיירה זו כתב היטלר את ספרו "מיין קאמפף", בשעה שהיה כלוא בבית הכלא המקומי.

 אחרי ההתרשמות מהעיירה, המשיכו לעבר העיר אאוגסבורג (Augsburg) . מקסימיליאן שטראסה הוא רחוב יפה, שלאורכו מזרקות. כדאי לדעת, שליד תחנת הרכבת של העיר נמצאים המוזיאון היהודי ובית הכנסת. העיירה דונאווורט (Donauworth), ששוכנת בחיבור של הדנובה והוורניץ היא הבאה בתור. יש בה שני רחובות מרכזיים, הרחוב העולה מבית העיריה והמודיעין לכנסיה ובאזור אחר ליד Reider Tor, כמה מדרחובים עם חנויות ומסעדות.

הדרך הרומנטית, צילום: נמרודהדרך הרומנטית, צילום: נמרוד

לתחילת הכתבה

יום 4 -; עיירות קטנות בדרך הרומנטית

המשיכו צפונה לעבר נורדלינגן (Nordlingen), אחת משלוש הערים מוקפות החומה בגרמניה. בקרו בעיר העתיקה והתרשמו מבניין העירייה העתיקה מהמאה ה- 13 ומכנסיית סנט סלבטור. משם סעו לעיר דינקלסבול (Dinkelsbuhl) המתויירת, שבתיה הצבעוניים מקושטים באדניות. העיר הבאה במסלול היא רוטנבורג (Rothenburg), שיש האומרים שהיא הפנינה האמיתית של הדרך הרומנטית וכך גם חושבים התיירים הרבים שמבקרים בה. בעיר הזו נמצא הסניף הגדול והמרשים ביותר של רשת חנויות חג המולד Kathe Wohlfhart ובתוכה קומה שלמה של מוזיאון, המוקדש כולו לחג המולד. אל תחמיצו ביקור בחנות. אתר אינטרנט: www.wohlfahrt.com

ברחוב היורד מכיכר Scmiedgasse לכיוון שער Kobolzell תהיה לכם הזדמנות לטעום את כדורי השלג, ה- Sneeballen. זהו המאפה המקומי שנמכר בגירסה מסוכרת, מאובקת באבקת סוכר ומצופה בכל ציפוי אפשרי. צעדו ברחוב שמידט וכשאתם עם הפנים למגדל השעון המפורסם בצד שמאל תראו חנות המוכרת עבודות עץ, שבעליה יושב וחורך על העץ שלטים למטרות שוניות: שלטים לבית, כלי הגשה לאוכל ועוד.

אם ההסטוריה של העיר היפה מעניינת אתכם, תוכלו ללכת לצפות במחזה Der Meistertrunk, שמספר את סיפורה של העיר, בתקופת מלחמת שלושים השנה. מחזה זה הוצג לראשונה ב- 1881 ומאז מוצג באולם העירייה כל שנה. המחזה הוא אמנם בשפה הגרמנית, אבל תוכנייה באנגלית שתקבלו בכניסה תסייע לכם להבין את הסיפור. במהלך שיטוטיכם בעיר, קרוב לוודאי שתתקלו בשחקני המופע, שמנסים לשווק אותו בקרב התיירים ברחובות. אתר אינטרנט: www.meistertrunk.de.

 אם יתקוף אתכם רעב לאחר המופע ובא לכם לאכול אוכל מהיר וטוב, גשו ל- Pizzeria Roma ברחוב Galgengasse מס' 19, ותוכלו לאכול פיצה, שמשתווה לרעותיה באיטליה.

לתחילת הכתבה

יום 5 - דרומה לאלפים הבווארים

היום ניסע דרומה, לכיוון האלפים הגרמנים. בדרך תחלפו על פני אולם (Ulm) ופיסן (Fussen) ותגיעו לשוונגאו (Schwangau). מכאן תוכלו לבקר בטירות של לודוויג - טירת נוישווינשטיין (Neuschwanstein) וטירת הוהנשונגאו (Hohenschwanngau), שהיה מעון הקיץ של משפחתו של המלך לודוויג. תוכלו לרכוש כרטיסים לסיורים באנגלית בכל אחת מהטירות, אליהן מגיעים בכרכרות. בשעות הערב תוכלו לסייר בסמטאותיה של העיירה הסמוכה פיסן. אתר האינטרנט של הטירות: www.hohenschwangau.de.

גרמניה, צילום: נמרודגרמניה, צילום: נמרוד

לתחילת הכתבה

יום 6 - אובראמגראו, גארמיש ומיטנוולד

לפני שתצאו לדרך, קפצו לאגם Froggen See הסמוך. משם המשיכו אל רכס האמרגאו. בדרך תעברו בכפר אובראמרגאו Oberammergau) ) ולאחריו תגיעו אל טירת לינדרהוף (Schloss Linderhof). תוכלו לבחור אם להכנס אל פנים הטירה או להסתפק בסיור בגנים היפים שסביבה, שהכניסה אליהם היא חינם. אתר אינטרנט: www.schlosslinderhof.de. מלינדרהוף המשיכו לאטאל (Ettal) בה נמצא מנזר בנדיקטיני מהמאה ה-14. אתר אינטרנט: www.kloster-ettal.de 

התחנה הבאה היא גארמיש פארטנקירכן (Garmisch-Partenkirchen), בשטחה נמצא הצוגשפיצה (Zugspitze ), ההר הגבוה בגרמניה, שמתנשא לגובה 2,962 מטרים. העלייה לפסגה עולה כמה עשרות יורו לאדם ומי שמעדיף לא לשלם את הסכום הגבוה, יכול לנסוע לאגם איב זה (Eib See) הנמצא למרגלות הצוגשפיצה. זהו אתר טבע שליו ונעים ואתם תוכלו לשבת על גדות האגם, להאכיל את הברווזים ולהביט אל פסגת ההר. העיירה הסמוכה והמקסימה מיטנוולד (Mittenwald) היא עוד מקום שכדאי לבקר בו.

לתחילת הכתבה

יום 7 - מגארמיש בחזרה למינכן

בבוקר היום האחרון ולפני החזרה למינכן, סעו לכיוון האצטדיון האולימפי של גארמיש. חנו ליד הרכבל הצמוד לאצטדיון וטפסו עימו לגובה 1,250 מטרים. בירידה תוכלו ליהנות מנופים מקסימים ובסופה תגיעו לעיירה גראסק (Graseck), בה קחו רכבל נוסף עד לכניסה לקניון פארטנאך (Partnach Gorgea). אתר אינטרנט: www.eckbauerbahn.de. מכאן סעו בכיוון צפון מזרח עד מינכן.

לתחילת הכתבה

המסלול הוא מתוך הבלוג של הגולש ג'מוס באתר למטייל

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על גרמניה