צפון הודו ל-50 פלוס: כל מה שצריך לדעת לטיול מדויק ומושלם

צפון הודו ל-50 פלוס: כל מה שצריך לדעת לטיול מדויק ומושלם

בירת היוגה הבינלאומית, מקדשים מרהיבים ובהם טקסים מרתקים, שווקים ססגוניים, טבע מרהיב, אוויר הרים צלול ופלא עולם אחד. כל אלה מחכים לכם בצפון הודו, יחד עם טעמים מיוחדים וצבעים בוהקים. הנה כל מה שתצטרכו לדעת לתכנון הטיול בצפון הודו

רישיקש - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

רישיקש - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

רישיקש מציעה למבקרים בה תערובת צבעונית של תיירים הודיים ומערביים, קופים, פרות, יוגים ובאבות לבושים בגלימות כתומות וזקנים ארוכים, מקדשים, אשראמים ובתי ספר ליוגה לרוב, אבל גם מסעדות ופינות חמד מקסימות לתפוס בהן שקט ושלווה. לפניכם כל מה שחשוב לדעת לפני ההגעה לרישיקש

פרק  11 :  רישיקש

פרק 11 : רישיקש

ברישיקש הייתי מאוהבת עוד לפני שהגעתי אליה. שתי בנותי היו בה ביחד, והתאור המופלא על ההגעה ללקסמן ג`ולה באור ראשון, עם עדת הקופים הנגלית מבעד לערפילי הבוקר והגנגס הזורם למטה, כישף אותי לגמרי. מרפסת החדר שלנו אכן ישבה גבוה מעל המים, ובעץ הענק שלידה התמקמה לה להקת קופים ענקית, שניהלה חיי שבט סוערים ישר מול עינינו.

צפון הודו - מדריך לטיול באזור

צפון הודו - מדריך לטיול באזור

המושג "צפון הודו" מתייחס לחלקה הצפוני של תת היבשת הענקית. זהו אזור מגוון מבחינת נופים, תרבויות ויש בו ערים גדולות לצד אתרי טבע מרהיבים ביופיים, כפרים נידחים ועיירות היל סטיישן. הנה היעדים הפופולאריים ביותר בצפון הודו במדינות הימצ'אל פראדש, ג'אמו וקשמיר, אוטרקאנד וסיקים

עונות לטיול בהודו - המלצות המומחה

עונות לטיול בהודו - המלצות המומחה

הודו היא תת יבשת ענקית והאקלים בה מגוון. אפשר לבקר בה בכל עונה מעונות השנה, אך יש לבנות את מסלול הטיול בהתאם למזג האוויר, כדי להבטיח מזג אוויר נוח ונעים. לפניכם מדריך לטיול בהודו - מתי לטייל והיכן

הטופ שבעמקים - 9 העמקים היפים בעולם

הטופ שבעמקים - 9 העמקים היפים בעולם

אחד עם מפלים, אחר עם מרבד פרחים ויש גם את זה שמשמש כבית קברות. כל מקום נהיה יותר מיוחד כשהוא עמוק. איפה עוד תמצאו עצי דקל עצומים, סילונות מים רותחים או כבשים הכחולות אם לא באחד מהעמקים היפים בעולם?

הקומבמלה בהודו - פסטיבל הפסטיבלים

הקומבמלה בהודו - פסטיבל הפסטיבלים

הודו היא מדינה בה כל יום הוא פסטיבל, כל בוקר הוא חגיגה וכל ארוחה היא סיבה למסיבה. לכן, החגים הדתיים בהם תוכלו לבקר במהלך חופשה בהודו, הם חוויה בלתי נשכחת בעוצמתם ובכמות החוגגים העצומה. אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא פסטיבל הקומבמלה, הפסטיבל הדתי הגדול ורב המשתתפים ביותר בעולם.

הודו - טיול תרמילאים של חודשיים

הודו - טיול תרמילאים של חודשיים

בטיול של חודשיים בהודו אפשר להספיק לא מעט. להתרשם מהתרבות יוצאת הדופן שלה, מהמראות המיוחדים וללא ספק - מהאווירה הקוסמית שרק הודו יכולה להציע. תומר חזר מטיול כזה, טיול תרמילאים של חודשיים בהודו, והנה כתבתו.

והמסע מתחיל..

והמסע מתחיל..

רישיקש ידועה כעיר קדושה שעולי רגש צובאים על שעריה. משפחת עדוי עושה את דרכה לשם כדי לראות מקרוב במה מדובר. על הדרך לרישיקש, ההשתתפות בטקס הפוג'ה והבילוי בפארק מים בסגנון הודי, בכתבה שלפניכם.

רישיקש, הרידוואר ו...החזרה לישראל

רישיקש, הרידוואר ו...החזרה לישראל

רישיקש הדרומית מאד שקטה כי אין בה כלי רכב. לבד מפרות אין תנועה ברחובות והכל פסטורלי. המים בגנגס קרים להחריד ורק לאמיצים אני מציע לטבול. אבל הודים רבים מגיעים ונכנסים לזרם החזק כאשר הם מחזיקים בשלשלאות הברזל לאורך הגדה למנוע היסחפותם...

רישיקש - מוצאים את הודו האמיתית

רישיקש - מוצאים את הודו האמיתית

העיר רישיקש היא מוקד משיכה ידועה להרבה מטיילים, אבל היא גם מקום מצויין לשים לב להבדלים שבין להיות ``תייר`` לבין להיות ``מטייל``. כאן פוגשים סוף סוף את הודו האמיתית, ונהנית מכל רגע. ויש גם המלצות טובות לבילויים באיזור.

פרק י``א- רישיקש -`הפומלה הזאת שלי!`…

פרק י``א- רישיקש -`הפומלה הזאת שלי!`…

איציק גונן לוקח קורסים ברייקי וביוגה במהלך שהותו ברישיקש. הוא מסיים את השבוע עם שרירים תפוסים אך עם בסיס טוב, כעת הוא מתפנה שוב לתור את סביבותיה של העיר ולהפגש עם דמויות מעניינות נוספות.

פרק י``ג- בין צ`אנדרה שרוטריה לאנדרו כהן, מזרח ומערב...

פרק י``ג- בין צ`אנדרה שרוטריה לאנדרו כהן, מזרח ומערב...

הבעיה היחידה שיש כאן איזה עז, כן, כן, עז, שנצמדת אלי ומנסה לעזור לי לגמור את הפאפאיה... אני נותן לה את הקליפות, אבל זה ממש לא מספק אותה, ובינתיים מצטרפות אליה עוד כמה עיזים חברות, וגם כמה קבצנים שנמצאים בסביבה. בסוף נשבר לי ואני קם, חוצה את הגשר, ותופס לי פינה שקטה על הדשא בחצר אחד האשראמים... איציק גונן ממשיך בחוויותיו ברישיקש.

פרק י`- breathe in, breathe out…

פרק י`- breathe in, breathe out…

``אני יכול לשבת שעות מול הגאנגס ולא אשבע, ולא אתעייף``, הוא אומר לי, ``יש בנהר הזה כל-כך הרבה חוכמה ונסיון, שייקח לך שנים ללמוד את כל מה שהנהר יכול ללמד אותך, וגם אז תהיה רק בתחילת הדרך...``.

פרק ט` -  `While My Guitar Gently Weeps`

פרק ט` - `While My Guitar Gently Weeps`

כל כך הרבה מדברים על רישיקש - על הגאנגס שחוצה אותה, על האשראמים המפורסמים, על הגשרים הגדולים ואווירת הקדושה ששוררת בה. רק כאשר מגיעים אליה מבינים עד כמה הכל נכון.

פרק י``ד - בעקבות הגאנגס - מרישיקש לואראנאסי

פרק י``ד - בעקבות הגאנגס - מרישיקש לואראנאסי

פתאום החיים שלך מקבלים נקודת מבט אחרת, יותר שלווה, יותר רגועה, יותר מקבלת. פתאום אתה מרגיש שהכל אפשרי, אם רק תרצה, ואתה יכול להתפנות ולחשוב מה באמת אתה רוצה, מה החלום שלך? מהו הדבר שאם היה מתרחש היית אומר לעצמך `היה שווה לחיות את החיים האלה?` איציק גונן ממשיך במסע בעקבות הגנגס ומגיע מרישיקש לורנאסי.

רישיקש - השיבה להודו

רישיקש - השיבה להודו

רישיקש הומה בערב רב של עולי רגל חגיגיים, באבות כמעט עירומים שמקבצים נדבות, צלמי מזכרות עם מצלמות עתיקות תלויות על הצוואר, תיירים בכפכפים, פרות, קופים וצלצולי פעמונים מהמקדשים הסמוכים, אנשים בדרך לפוג`ה או לשיעור יוגה או סתם לשבת בבית קפה עם מרפסת, לשתות כוס צ`אי כשהגנגס זורם מתחת.

מסע בהודו

מסע בהודו

קוראים לי רותי כחלון, אני בת 25 וחזרתי לא מזמן מטיול ארוך של שנה בחצי יבשת המדהימה, איפשהו במזרח אסיה שנקראת הודו. התכנון המקורי היה לחצי שנה כדי להירגע קצת מכל הלחץ- הלימודים, העבודה, החברים, פשוט הכול.

הטיול להודו ונפאל-פברואר 1998 - חלק א'

הטיול להודו ונפאל-פברואר 1998 - חלק א'

מסע ארוך מביא את דוד נחמוני לבקר בחלקים נרחבים של הודו. הוא מתחיל בבומביי ומשם מגיע אל גואה, המפי, והכף הדרומי, הוא ממשיך במסע אל מדינת רג`אסטאן שבמערב תת היבשת ההודית ואל הצפון משם הוא עובר לנפאל. לפניכם חלקו הראשון של המסע המקיף.

הרפתקה בדרך למקורות הגנגס

הרפתקה בדרך למקורות הגנגס

חלום של עליה אל הקרחון שממנו מתחיל הגנגס מקבל תפנית מפתיעה וקרירה. על היאחזות בקצה סלע, על שפת קרחון, לינה במערת קרח דו מפלסית וסוף טוב הכל טוב.

פרק א`-תלמה ויורם מכירים את הודו

פרק א`-תלמה ויורם מכירים את הודו

תלמה ויורם גלין, מטיילים ותיקים, יצאו למסע בהודו. יורם הספקן מעלה על הכתב את כל הדרוש למטייל הנבוך כדי לרכך את ``הלם הודו`` הראשוני. בכתבה הראשונה בסדרה הוא מספר על ההחלטה להגיע לשם ומספק לנו היכרות ראשונה עם התרבות המקומית.

פרק ב`- לומדים להכיר את ה``אינדגליש``

פרק ב`- לומדים להכיר את ה``אינדגליש``

היכן גילו יורם ותלמה גלין את הרוחניות בהודו? בכתבה השניה בסדרה מתאר יורם את סיבוכי הלשון בהודו וה``אינדגליש`` אותה גילה ומביא הסבר ראשוני על זרמים ודתות בהודו.

הודו למתקדמים

הודו למתקדמים

ההחלטה לנסוע בשנית להודו לא דרשה מאמץ מחשבתי מיוחד, כבר בפעם הראשונה טרם הנחתי את כף רגלי על המטוס ידעתי כי צפוי לי מסע להודו בשנית. מצאנו את עצמנו מטיילים לבדנו במישורים ירוקים, בהרים מושלגים, מהלכים בין עשרות קופים וחיות אחרות. ישנו בטירות, טיילנו ותרנו במעמקיה של תרבות זרה ועתיקה אשר שמרה על סממניה ונהנינו מהשקט המקיף את כל המטיילים בהודו.

רישיקש - מכת חום

רישיקש - מכת חום

רישיקש היא עיר עמוסת עולי רגל המגיעים אליה ומתפללים על גדות הגנגס הגדול שעל הגשר התלוי החוצה אותו עוברת תנועה איטית וצפופה. הרידואר הסמוכה היא אתר פופולארי גם כן לעולי רגל והיא מקום מצויין לצפייה בטקס הפוג'ה.

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם