קניון ווטאך
Wutachschlucht

קניון ווטאך - למטייל (1) מתוך הטיפ של ora1234
קניון ווטאך מתוך הטיפ של eytans0610 - למטייל (2) מתוך הטיפ של eytans0610
קניון ווטאך מתוך הטיפ של eytans0610 - למטייל (3) מתוך הטיפ של eytans0610
קניון ווטאך מתוך הטיפ של elidit - למטייל (4) מתוך הטיפ של elidit
קניון ווטאך מתוך הטיפ של elidit - למטייל (5) מתוך הטיפ של elidit
קניון ווטאך מתוך הטיפ של elidit - למטייל (6) מתוך הטיפ של elidit
קניון ווטאך מתוך הטיפ של elidit - למטייל (7) מתוך הטיפ של elidit
קניון ווטאך מתוך הטיפ של ora1234 - למטייל (8) מתוך הטיפ של ora1234
קניון ווטאך מתוך הטיפ של ora1234 - למטייל (9) מתוך הטיפ של ora1234
קניון ווטאך מתוך הטיפ של ora1234 - למטייל (10) מתוך הטיפ של ora1234
קניון ווטאך מתוך הטיפ של ora1234 - למטייל (11) מתוך הטיפ של ora1234
קניון ווטאך מתוך הטיפ של ora1234 - למטייל (12) מתוך הטיפ של ora1234
Bonndorf, 98634 Wasungen, Germany
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

7 המלצות על קניון ווטאך

תמונת הפרופיל של eytans0610
eytans0610

”Wutachschluct - תכנון יום טיול במקום שהוא חלקת אלהים הקטנה“

קרא עוד

המסלול המלא מעיירת Watuchmuhle ל-Schattenmuhle אורך כ-5 שעות בהליכה רגילה (כ-13 ק”מ) . מומלץ להתחיל אותו מהעיירה Watuchmuhle כי שם הנופים מרשימים יותר וניתן לצאת בעיירה Boll, מכיוון שאח”כ הוא פחות מרשים וניתן לוותר על הקטע האחרון (למי שרוצה לקצר מעט את המסלול (כ-4 שעות) . ההליכה קלה מאוד ומסודרת, עם שילוט מתאים, כך שאין לחשוש כלל מהמשך של המסלול, מה גם שכולו נעשה במעבה היער השחור, כך שאין צורך בכובעים או בקרם שיזוף ובקיצור חוויה שלא תשכח במהירה.

מכיוון שהוא איננו מסלול מעגלי, יש לחנות את הרכב בחניון Wanderparkplatz Boll או בחניון ב-Parkplatz Wutachschlucht-Schattenmuhle ולעלות על אוטובוס ליד כל אחד מהחניונים שמספרו 7344 לכיוון Watuchmuhle שהוא תחילת המסלול המומלץ. קיימות 2 נסיעות בבוקר וכל היתר אחה”צ (מ-Schattenmuhle הוא יוצא ב-09:30 ו-10:30 ומגיע אחרי 6 דקות ל-Boll) ואחה”צ יש לו נסיעות ב-14:50,15:00, 16:00, 16:17 ואחרון 18:00 מ-Watuchmuhle שיחזיר אתכם לרכב, אם החלטתם ללכת את המסלול מהחניון. בכל מקרה יש להתעדכן באתר Www.efa-Bw.de לגבי מועדי הנסיעות המעודכנים. קיימות הסעות מרובות יותר גם ביום שבת וראשון, מ-09:30 עד 12:30 כל שעה מ-Schattenmuhle ו-15:00-18:00 כל שעה מ-Watuchmuhle.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הזברה
הזברה

”מסלול הליכה יפה בטבע ביער השחור“

קרא עוד

זהו מסלול קצר ולא קשה לאורך נהר הווטאך, בחלק הלא קניוני שלו. מתחילים ב-Schattenmuhle, בסמוך למרכז המידע. יש לחנות במגרש החניה הגדול הסמוך לעיקול הדרך ולחזור מעט אל מרכז המידע ברגל. משם השביל עולה לגובה, ואז ממשיך לאורכו של נהר הווטאך. הדרך יפה ולא קשה, וסמוך לתחילתה ישנו וילון מים יפהפה. ממשיכים לאורך הנהר עד ל-Boll ומשם ניתן להסתובב ולחזור כלעומת שבאנו או לצאת ולחזור בתחבורה ציבורית או טרמפ לנקודת ההתחלה. סה”כ כשעתיים וחצי לכיוון בקצב לא מהיר במיוחד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הזברה
הזברה

”מסלול הליכה קצר ויפה ביער השחור“

קרא עוד

מסלול ההליכה בערוץ לוטנבאך הוא מסלול קל ויפה לאורך נחל הזורם אל נהר הווטאך. ניתן להתחיל את המסלול במגרש החניה שליד הגדה הדרומית של הווטאך ליד המנסרה Schatenmuhle ואז לעלות לאורך הערוץ ולרדת חזרה לחניה. אפשרות נוספת היא לחנות בחלק העליון של הערוץ, לרדת ברגל עד ל-Schatenmuhle ולתפוס טרמפ בחזרה לרכב. נקודת ההתחלה היא מעט לאחר הפניה ימינה מכביש L170, העולה מ-Schatenmuhkle אל כביש 315. יש שלט קטן המורה על תחילת המסלול מהצד הנגדי לחניה. המסלול בדרך זו לוקח כשעה, או פחות ומתאים לכל המשפחה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הזברה
הזברה

”מסלול הליכה ביער השחור - ווטאך שלוכט המזרחי“

קרא עוד

ווטאך שלוכט הוא מסלול הליכה ארוך של יום שלם, אולם ניתן לעשות אותו בחלקים קצרים ואז הוא מתאים גם לילדים קטנים. מסלול יפה במיוחד, שמתחיל בכביש 171המטפס מווטאך אל הופינגן. קצת אחרי המנסרה (נקודת הסיום של המסלול, יש שם קיוסק קטן) יש פניה שמאלה לדרך עפר המובילה למגרש חניה קטן. מסלול ההליכה כאן הוא לאורך ערוץ ה-Gaugach, הנשפך אל נהר הווטאך. המסלול רחב וברור, בנקודת הפיצול הנמצאת מעט אחרי ההתחלה יש לפנות שמאלה בשביל היורד אל עבר הנחל.

כשמגיעים אל הנחל השביל ממשיך שמאלה לאורך הנחל, יש להשאר על הגדה השמאלית, עד שמגיעים לנקודת החיבור לנהר הווטאך. כאן יש גשר גדול החוצה את הנהר לגדה השניה. מכאן ניתן לחזור לכיוון המנסרה (שמאלה), או לפנות ימינה ולהמשיך לאורך הווטאך כחצי שעה עד שמגיעים לקטע קניוני יותר (יש שני מקטעים כאלו בטווח של כחצי שעה-40 דקות הליכה מהגשר). בסיום המקטע השני חוזרים אל הגשר וממשיכים ישר עד ליציאה במנסרה (Wutachmuhle). כל המסלול יקח כשלוש שעות בקצב לא מהיר. מהמנסרה יש לתפוס טרמפ (או ללכת ברגל...) בחזרה לרכב. הכי נוח כמובן אם מטיילים בשני רכבים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של elidit
elidit

”הליכה נעימה בקניון ווטאך ביער השחור“

קרא עוד

מסלול הליכה ארוך בטבע, אנחנו עשינו חלק קטן ממנו, הלוך וחזור גם כי ירד גשם.

זה יער שחור קצת שונה, בלי ילדים, בלי אטרקציות ובלי ישראלים. טבע נטו. קבלנו הנחיות מלשכת התיירות בבונדורף, לאן כדאי להגיע ואיזה מסלולים מתאימים. הגענו למקום ופשוט הלכנו בחייק הטבע הירוק לאורך הנחל. טיילנים עם מקלות הליכה וציוד לינה הלכו לצידנו. נוף פשוט ויפה.

ועוד טיפ – ליד לשכת התיירות בבונדורף יש גן יפני יפה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ora1234
ora1234

”קניון ווטאך המרהיב מומלץ להתחיל אחרת“

קרא עוד

קניון ווטאך. התחלנו בחניון שבקצה המערבי של הקניון. מקטע זה הראשון, אחרי מספר ימים של גשם, התקשנו בהליכה בשבילי עיזים בוציים בינות צוקים וחורש צפוף בסמוך לנחל, שורשי עצים חשופים מעל הקרקע מוריקים ומחליקים, מידי פעם נתקלנו במפלונים זעירים ובמים שבקעו / רוססו מתוך הסלע...

כעבור שניים וחצי ק"מ לערך הגענו לקטע השני והמרשים יותר עבורנו: המשך הליכה בתוך חורש, גשר מעל הנחל (חוצים הגשר ומגיעים לצומתT: ימינה לחניון BOLL ושמאלה להמשך המסלול עד למפל הגדול), צמחייה מימית, עלים בגדלים עצומים ושלל גווני ירוק מהפנטים משתקפים בתוך המים, מפל מרהיב, בהמשך כנסייה וצוק איתן... רצינו להמשיך הלאה עד למפל הגדול אך היינו מותשים וחזרנו דרך חניון boll. לדעתנו מומלץ לוותר על הקטע שעשינו ולהתחיל מחניון זה ועד למפל הגדול...

בחניון זה מרחב גדול (תמונה) בו שולחנות פיקניק, משחקי שעשועים... אם תתחילו מסלול ההליכה מכאן, כעבור 20 דקות לערך תגיעו ל"מרכז העניינים": הגשר מעל הנחל, המפל, דרך זו נוחה יותר להליכה ואפשר היה לעקוף שלוליות בוציות ואז גם יהיה לכם מספיק כח להמשיך למפל שפספסנו כאמור. כיוון שהחנינו בקצה המערבי של הקניון, נאלצנו לחזור דרך חניית בול בהליכה על הכביש כקילומטר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yzafri
yzafri

”קניון ווטאך ביער השחור“

קרא עוד

תכננו את הסיור שלנו בקניון ווטאך כבר בארץ. כיוון שהגענו ברכב לבד ולא רצינו להתעכב בהמתנה לתחבורה הציבורית לצורך חזרה לרכב, תכננו לעשות מסלול הלוך חזור רגלית ולשם כך נעזרנו ב-Google Maps לחפש את הנקודות המעניינות ביותר מבחינתנו (גשרים ומפלים) לאורך הקניון וכך גילינו שכל נקודות העיניין שלנו נמצאות ב-7 הק"מ הראשונים (מנקודת ההתחלה המערבית הנקראת Schattenmuhle) או ליתר דיוק החל מהק"מ ה-3 ועד לק"מ ה-7 בערך.

הדרך היתה בוצית והקטע של 2.5 ק"מ ראשונים היה קשה יחסית, שביל עיזים צר ומסולע בקטע הזה אין מפלים או גשרים ואמנם היה די מעניין מבחינת הטבע, אבל זה לא היה מוקד העניין עבורנו וכאשר התחלנו את הקטע היותר מעניין עבורנו היינו כבר די מותשים. שביל העיזים מסתיים בגשר וצומת עם דרך רחבה ונוחה שמגיעה מכיוון חניון "בול" שנמצא כ-2 ק"מ בהמשך הכביש מהחניון שבו חנינו, אז בדיעבד, מבחינתנו היה נכון יותר לחנות בחניון "בול" ומשם לרדת בשביל נוח עד לגשר הראשון ולעשות את הקטע של כ-4 הק"מ הבאים בהליכה בשבילים סבירים יותר וכך לדלג על הקטע מהחניון המערבי עד לגשר הראשון.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על קניון ווטאך

אין עדיין פוסטים על קניון ווטאך.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות