מסלול חד יומי באסיה

מסלול חד יומי באסיה מתוך הטיפ של ‪shahar_4001355 - למטייל (1) מתוך הטיפ של ‪shahar_4001355
מסלול חד יומי באסיה מתוך הטיפ של ‪shahar_4001355 - למטייל (2) מתוך הטיפ של ‪shahar_4001355
מסלול חד יומי באסיה מתוך הטיפ של ‪shahar_4001355 - למטייל (3) מתוך הטיפ של ‪shahar_4001355
מסלול חד יומי באסיה מתוך הטיפ של ‪shahar_4001355 - למטייל (4) מתוך הטיפ של ‪shahar_4001355
מסלול חד יומי באסיה מתוך הטיפ של geleck - למטייל (5) מתוך הטיפ של geleck
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

88 המלצות על מסלול חד יומי באסיה

תמונת הפרופיל של shaishoo
shaishoo

”מסלול נעים לעין כרם“

קרא עוד

למסלול שלנו יש דובדבן, אפילו שניים, בקצה הדרך. המסלול יוצא מהר הרצל או מאזור יד ושם. מחנים את הרכב וישר חותכים ליער ירושלים, שם יש מסלול רחב ידיים המסומן בצבע כחול. לאורך המסלול תראו, מידי פעם, סימון שקוף, כלומר שני פסים לבנים בלי מילוי באמצע, שמוביל לבאר קטנה או אטרקציה נחמדה אחרת. אורך המסלול כשני קילומטרים, בערך, בתוך היער. אבל האטרקציה העיקרית, כאמור, מגיעה בקצה, עין כרם. 

אני אוהב לעשות מסלול זה בשבת עם כלבתי ואשתי, כך שאיך שנגמר המסלול ונכנסים לעין כרם, אפשר ליהנות מבראנץ' מפנק. ברגע שאתם בעין כרם, מלבד בתי הקפה, גלידה ומסעדות נהדרות, דובדבן מספר 1, ישנן כל הכנסיות המיוחדות שפותחות שעריהן למבקרים, דובדבן מספר 2. 

רק שימו לב, החזרה היא באותה דרך ואם קודם זה היה שני קילומטרים בירידה, עכשיו זה בעלייה. לכן, ניתן להשאיר רכב שני בחניון החינם בעין כרם ולעשות את המסלול הרבה יותר מפנק. מי שרוצה להוריד את הארוחה, יכול לעלות בחזרה באותה הדרך.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שועל על
שועל על

”נחל גוב“

קרא עוד

מסלול קצר של 2-3 שעות ומהנה בנחל גוב. חלקו הוא בתוך נחל עמוק קניוני ומוצל. השביל הוא סימון ירוק לכל אורכו ובירידה כ-4 ק"מ. מתחיל בעליית מדרגות של 5 דקות אל עבר תצפית חקוקה באבן המתצפתת עם כל האיזור ומספרת קצת את הסיפור ההיסטורי של המקום. לאחר מכן הולכים בשביל מישורי כמה דקות עד פתחת הנחל. במהלך המססלול יש כמה סולמות וחבלים שך כמה מטרים כל אחד. מפת סימון שבילים מספר 14. לקחת 3 ליטר מים וכובע. מומלץ שרכב יחכה במורד מעלה עקרבים - שזה סוף המסלול, ליד השלש הירוק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שועל על
שועל על

”נחל עקרבים“

קרא עוד

ממליץ על נחל עקרבים, המסלול השחור. המסלול נכנס לתוך נקיק עם מעברים צרים וירידה בכמה סולמות קצרים. בדרך, לאחר שיוצאים מהנקיק הצר, יש נוף מדהים של ההרים מסביב ושל מעיין טרסות אלכסוניות המזכירות את המצוקים של המכתש הגדול. בכל זאת זה באזור. לקראת סוף המסלול, כשיוצאים לגמרי מהנחל, יש מעיין נווה מדבר עם דקלים, ומים זורמים (לפחות בינואר) מכיוון עין עקרבים. מפה מספר 14. קחו לפחות ארבעה ליטר מים לבנאדם + כובע. אפשר לחזור חזרה לכביש 227, של שני ק"מ על האדום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של זוזו הקטנה
זוזו הקטנה
1

”מעמינדב לסטף דרך מיטב מעינות הרי ירושלים“

קרא עוד

בהרי ירושלים נחבאים מעינות רבים שהביקור בהם מומלץ בעיקר בימים האביב החמימים. המסלול המוצע בטיפ זה עובר דרך חלק מהמפורסמים שבהם, תוך הליכה בשביל מרהיב. אציין כי המסלול אינו מעגלי - אורכו כ-6 קילומטר והוא כולל ירידה תלולה ממושב עמינדב עד לנחל שורק ועליה קשה למעיינות הסטף, כך שביצוע המסלול הלוך וחזור אפשרי אך קשה ומצריך יום שלם. המסלול מתחיל ליד יד קנדי בחניון של חירבת סעדים, ממנו יורדים צפונה בשביל ירוק (9316) מסומן היטב. לאחר כקילומטר מגיעים לעינות עמינדב החוצים את המסלול. לאחר עצירה לקפה המשכנו במסלול המבקר בעינות אבו עזי (או עוזי בשמם העברי) ועין תמר (מחייב סטייה קצרה מהמסלול - יש שילוט) המסלול ממשיך, חוצה מסלול אדום ומגיעה לאבן ספיר. חוצים את הכביש פונים ימינה ובמהרה המסלול יורד שמאלה לעין חינדק שהוא המרשים במעיינות המסלול ובו מומלץ לבצע עצירת צהריים. לאחר המעיין המסלול ממשיך בין טראסות חקלאיות עד ה"כותל הקטן": מעין טראסה ענקית ומרשימה (למעלה מ 12 מטר גובה) מתקופת בית שני. המסלול עובר מתחת לכביש 386 והופך לדרך רחבה. לאחר כחצי קילומטר עולים בשביל שחור המתפצל ימינה במעלה ההר ומתחבר לסימון אדום המוביל אותנו למעיין הסטף עליו אין צורך להכביר מילים, בו מסתיים המסלול. לסיכום, מסלול נחמד ביותר וניתן לביצוע בשני הכיוונים. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של moshon14
moshon14

”סיור חד יומי בדליית אל - כרמל“

קרא עוד

המסלול מתחיל בצומת המרכזית של שוק דאלית אל - כרמל. הסיור עובר דרך מקומות חשובים וקדושים לעדה הדרוזית כגון: חילוואה (בית התפילה של העדה), בית העם (מקום התכנסות של הקהילה), בית בד שם מכינים שמן זית (ניתן להיכנס ולראות, כמובן בעונה הרלוונטית בנובמבר). כמו כן, ניתן לראות בתים וחצרות מסורתיים, שבאמצע החצר בנויה באר מים המשמשת מאגר למשפחה המורחבת. כל חצר כזאת, בנויה ומסודרת כחצר סגורה עם שער שניתן לנעול, וכך מגינים על המשפחה והבית. בהמשך, ניתן לבקר בבית יד לבנים הדרוזים. ניתן לראות את המבנה המיוחד שהוא שוכן בו, בית סר אוליפנט, ועוזרו האישי נפתלי הרץ הימבר (מחבר "התקווה"). לאחר מכן, ניתן לחזור חזרה אל השוק, ושם לערוך קניות ולאכול מטעמים דרוזים מסורתיים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של malka15
malka15

”נחל הזאכי“

קרא עוד

המסלול בנחל הזאכי הוא בדרגת קושי בינונית. יש סלעים, צמחייה מרובה ובריכות מים עמוקות בגובה 2 מטר בערך. יחודו של המסלול שהוא נתיב מים לכל אורכו. חובה להקפיד לנוע בערוץ המרכזי ולהימנע מסטייה ליובלים המתנקזים לערוץ. הליכה ממזרח למערב. מתאים להליכה בעומס חום כבד. משך זמן המסלול: כארבע שעות. עיתוי כניסה אחרון למסלול הוא כחמש שעות לפני החשיכה. מומלץ. מתאים גם לילדים אם הם יודעים לשחות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gweta10
gweta10

”טיול אור ירח - החוף“

קרא עוד

אנחנו עשינו את הקטע של שביל ישראל לצד חוף הים (בית - ינאי עד תל אביב, אפשר גם להתחיל מקיסריה) בלילה. מדובר בחויה יוצאת דופן. אם הולכים לאור ירח אז רואים ממש טוב. השקט של הלילה מתערבב עם רעש הגלים. הבונוס: לקראת סוף הקטע עוברים ליד כל הברים בהרצליה, הזדמנות מעולה לשלב יציאה בשביל. בנוסף, בתקופה שטיילנו תקפו את הארץ גלי חום היסטריים וטיול בלילה מאפשר להימלט במעט מהחום. שימו לב יש לבדוק את מצב הירח. באין ירח יחסית מלא הטיול פחות אטרקטיבי. הסימון באזור רכס הכורכר בעייתי, עקבו אחריו בדקדקנות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shaishoo
shaishoo
1

”מסלול בעין פרת“

קרא עוד

יש הטוענים שסוד יופיו של המדבר הוא שהוא טומן בחובו מקור של מי חיים, ואדי קלט זו הדוגמא החיה לטענה זו. מדובר בשמורה המכילה בתוכה נחל הזורם כל השנה ומימיו מרעננים ומחיים. כשנכנסים לשמורה, מומלץ דבר ראשון לפנות שמאלה, לכיוון מערב, וללכת כחמש דקות עד למנזר. המנזר חצוב בסלע בקיר הדרומי ולא תפספסו אותו. בדרך גם תעברו בריכה נהדרת ואם תמשיכו לעלות במעלה הנחל, תגיעו לקיר הטיפוס החביב כל כך על המועדון האלפיני וקהילת הטיפוס.

המסלול האמיתי שלנו מתחיל למעשה בפניה ימינה מהכניסה לשמורה, ממשיכים כמה עשרות מטרים עד שתגיעו לבריכת מים ענקית. זה המקום לטבילת בוקר. מהבריכה אתם צריכים להחליט האם אתם מעוניינים להמשיך על המסלול המסומן באדום ולעלות לגדה הצפונים ולעשות את המשך המסלול על הרכס. אומנם במסלול הזה לא תפגשו יותר מקורות מים עד סוף המסלול, אבל מצד שני מרוויחים תצפית פנוראמית נדירה של האיזור ומלווים את הנחל מלמעלה. 

האופציה השנייה הוא המסלול הכחול, מסלול שהולך כמעט כל הזמן בנחל או צמוד אליו. מידי פעם תפגשו מפל מים נחמד או בריכה מזמינה. אלמנט נוסף, שתשימו לב אליו בדרך, הוא שחלק מהמסלול עובר ליד ובתוך אמת מים קדומה. זו אמת מים שבנה בשעתו המלך הורדוס על מנת להוביל מים למבצר קיפירוס שבאיזור יריחו. 

סוף המסלול הוא בעין פואר שנקרא גם עין מבוא. המעיין ייחודי בזה שהוא מתמלא ומתרוקן מספר פעמים ביום. ישנן מספר אגדות שקשורות במעיין ולמה התופעה קורת? אם תתעלמו מהמדע לשנייה.

בנוסף, בפינה הדרום - מערבית של הבריכה תגלו מערה קטנה, ניתן להיכנס למערה ולזחול חמישה מטרים עד ליציאה, להמשכה של אמת המים. אם המים בעין פרת הלכו ונעשו רדודים, מאיזור עין מבוע למצפה יריחו שוב הנחל מתאושש וחוזר להיות שוצף ומפנק. מי שממש רוצה יכול להמשיך בסימון השבילים יחד עם הנחל עד מצפה יריחו, אבל מומלץ להצטייד במאבטח חמוש. בעיקרון, עדיף לשים מכונית בכל קצה ולחזור איתה. ניתן ויש אומרים, לעשות את המסלול הפוך ולסיים בכניסה לשמורה על ארטיק טוב. לא מומלץ להמשיך אחרי עין מבוא לכיוון מצפה יריחו אלא אם אתם חמושים, כי שם האזור באמת מתחיל להיות בעייתי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gweta10
gweta10

”מצומת ציחור לשחרות - לא לותר על הקטע!“

קרא עוד

רבים בוחרים לותר על המקטע הזה בגלל שאלו יותר מ-50 ק"מ שעוברים ליד אספלט, כאשר משני צידי הכביש יש שטחי אש ובסיסי צה"ל. לאלו שכן מעוניינים לעשות את הקטע ולא לותר על אף חלק בשביל מומלץ לעשות את הקטע באופניים! בערך חצי יום של רכיבה, כולל עצירת חובה לגלידה קרה אורגנית בפונדק נאות סמדר ואתם בשחרות. ניתן להשכיר אופניים בקיבוץ קטורה!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של זוזו הקטנה
זוזו הקטנה
1

”טיול לשן רמון“

קרא עוד

כידוע חורף זו עונה מצוינת לטיולים מדבריים; חמושים בתובנה זו יצנו לטיול אתגרי במכתש רמון. אציין כי הטיול המוצע בטיפ זה הינו מסלול בדרגת קושי בינוני קשה - אורכו הכולל הינו כ-13 קילומטר והוא כולל שלוש מעלות שאחד מהם קשה ואינו מתאים לילדים מתחת לגיל 10. את הרכב השארנו לצד כביש 40 בכניסה לשביל 4X4 מסומן בכחול 18205 העובר בגיא זוחלים (בשביל זה נסיים את המסלול). כ-50 מטר בהמשך הכביש (לכיוון אילת) מתחיל שביל הליכה בסימון שביל ישראל + סימון ירוק 18204 בו נטפס לתצפית ראשונה ומרהיבה על המכתש. 

לאחר כקילומטר וחצי המסלול הירוק חובר למסלול אדום 18201. ממשיכים בשביל האדום לכיוון דרום מערב (לא לכיוון הכביש) תחילה בתוואי נוח, עד שמתחילה העליה קשה לשן רמון. שן רמון הינו הר הצומח מלב המכתש ומאפשר תצפית פנורמית מרהיבה לאחר טיפוס מאתגר לפיסגתו.

לאחר מנוחה וארוחת צהריים המשכנו במסלול האדום עד פגישתו עם מסלול 4X4 המסומן ירוק 18209. בשלב זה ניתן להמשיך באדום למצפה רמון (אם השארתם רכב במרכז המבקרים), אנו באנו ברכב אחד ולכן פנינו לירוק והמשכנו בהליכה מעט משמימה עד שמסלול פוגש בשביל 4X4 כחול 18205, פנינו אליו לכיוון הר גוונים (כיוון מזרח). לאחר כחצי קילומטר המסלול מתחיל לטפס בחדות על הר גוונים לתצפית אחרונה על המכתש שאחריה המשכנו במורד בגיא זוחלים עד הרכב.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי באסיה

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי באסיה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות