בית הקברות פר לאשז
Père Lachaise Cemetery

4.8
(4)
בית הקברות פר לאשז צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (1) צילום: TouringBee
בית הקברות פר לאשז צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (2) צילום: TouringBee
בית הקברות פר לאשז צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (3) צילום: TouringBee
בית הקברות פר לאשז צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (4) צילום: TouringBee
בית הקברות פר לאשז צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (5) צילום: TouringBee
16 Rue du Repos, 75020 Paris, France
+33 1 55 25 82 10
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

בית הקברות פר לאשז קיבל את שמו מהכומר של המלך לואי ה-14, פרנסואה דקס דה לה שז. זהו בית הקברות המבוקר והיוקרתי ביותר בפריז. בית הקברות ממוקם ברובע ה-20 ובו מעל 70,000 חלקות קבורה. הוא מהווה למעשה ערבוב בין פארק אנגלי ומעין מקדש. כל סוגי אמנות הקבורה מיוצגים כאן: קברים גותיים, תאי קבורה האוסמניים, מאוזוליאומים עתיקים וכו’. בעודם הולכים בשבילים הירוקים, המבקרים חולפים על פני מקום מנוחתם האחרון של מפורסמים רבים: הונורה דה בלזאק, פרדריק שופן, קולט, ז’אן דה לה פונטיין, מולייר, ג’ים מוריסון, אדית’ פיאף ואוסקר וויילד הם רק מספר קטן משוכני בית הקברות הזה. 

חסכו זמן וכסף! הזמינו כרטיסים מראש

מה חושבים מטיילים על בית הקברות פר לאשז

4.8
4 מדרגים
3
1
0
0
0

4 המלצות על בית הקברות פר לאשז

תמונת הפרופיל של adiara
adiara

”בית הקברות פר לאשז“

קרא עוד

בית הקברות גדול מאד ולו 5 כניסות. אנחנו נכנסנו באחת ויצאנו באחרת (לא רחוק מהקרמטוריום). האוטובוס הוריד אותנו ממש בכניסה. מאחר ולא היה אף אחד במשרד וידענו שבית הקברות ענק, מצאנו פתרון יצירתי ומומלץ – בכניסה מצד שמאל ישנה מפת המקום ולידה שמות המפורסמים והחלקות בהן הם קבורים. צילמנו ועם זה הסתובבנו. כמובן שידענו מראש אילו קברים אנו רוצים לראות. לא מצאתי חלקה יהודית, אבל מצאתי קברים יהודיים בין המצבות. לא אפרט על הקברים שראינו כי כל אחד וטעמו הוא, אבל קברו של אוסקר וויילד הכי הרשים אותי. יותר נכון לומר – אנדרטה.

עוד דבר לתשומת לבכם, ליד הקרמטוריום ישנן לוחיות עם שמות אלו שרק אפרם שם, כמו מריה קאלס למשל. אנחנו הסתובבנו במקום כחצי יום. היה מאד מעניין.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ליאל_אורי
ליאל_אורי
1

”בית הקברות פר לאשז“

קרא עוד

בית הקברות ממוקם ברובע העשרים בפריז. הוא נקרא על שמו של הכומר המוודה של לואי ה-14. בית הקברות הוקם בשנת 1804 בהוראתו של נפוליאון כחלק מתהליך של איסור הקבורה בתחומי העיר פריז. המקום היה אז מרוחק מהעיר ולכן הלוויות מועטות התקיימו בו.

במטרה לעודד את הקבורה במקום, החלו לקבור שם מפורסמים והדבר עזר. בבית הקברות יש חלקה יהודית שבה קבורים בין היתר בני משפחת רוטשילד והשחקנית היהודייה סימון סניורה. בבית הקברות מבני קבורה רבים, הנראים כארמונות קטנים. שטח בית הקברות הוא גדול. משום מה, בעת ביקורנו היתה כניסה חופשית והשלטים במקום לא הצביעו על כל צורך בכרטיסי כניסה (כמפורט בכל המדריכים). 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dsifri
dsifri
3

”בית קברות מדהים ובחינם: פר לשז“

קרא עוד

למרות שכבר ביקרתי פעמים רבות בפריז, רק בפעם האחרונה הקיץ הזה, ביקרתי בבית הקברות: "פר לשז".(בצרפתית Père Lachaise). אני רוצה להמליץ מאוד על הביקור באתר הזה. מדובר בבית קברות מיוחד במינו שאיננו דומה לשום דבר ממה שאנחנו מכירים בבתי קברות בארץ. מדובר בבית קברות היסטורי של אנשים מפורסמים בצרפת ובעולם. יש בו כל-כך הרבה מפורסמים שאין שום סיכוי שתספיקו לראות את כולם. זה מעניין ביותר. אנחנו למשל ביקרנו בקברים של: אדית פיאף, איב מונטן וסימון סיניורה, אוסקר ווילד, הסופרת קולט, הונורה דה בלזק, הצייר אמדיאו מודליאני, ז'ילבר בקו ועוד ויש עוד רבים רבים שפשוט לא הגענו אליהם...

הטיול בבית הקברות מאוד נעים. יש בו שבילים מסודרים וירוקים והמון עצים ושיחים כמו בפארק. קברים רבים (אם לא רובם) בנויים כ"אחוזות קבר" במבנים דמויי ביתן, כמו בקתות קטנות וזה מאוד מיוחד ומעניין. נקודה מאוד חשובה! אני ממליץ להשיג לפני הביקור מפה של בית הקברות. במקרה שלנו (ואולי זה תמיד כך) עמדה מישהי לפני שער הכניסה ומכרה מפות שבהן מסומנים קברי המפורסמים. אנחנו עשינו טעות ומשום-מה לא קנינו אצלה מפה! רק בתוך בית הקברות גילינו שקשה למצוא בשטח הענקי דווקא את קברי הידוענים... למזלנו פגשנו והתיידדנו עם צמד בנות, תיירות כמונו שהייתה להן מפה כזו ופשוט הלכנו איתן...

לבית הקברות ניתן להיכנס משלושה שערים שונים דרך שלוש תחנות מטרו שונות אותן אפרט ב"איך מגיעים". בכל מקרה זו חווייה מרתקת ומיוחדת ולהבדיל מבתי קברות אחרים (דווקא יהודיים) שביקרנו בהם, למשל בפראג ובקרקוב - זה גם בחינם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של morif
morif

”ביקור בבית הקברות Père Lachaise‏ “

קרא עוד

בית הקברות Père Lachaise‏ הוא מקום מרהיב בפריז, אלא שביקור בו יכול לתסכל כשאת המפורסמים, אותם מחפשים שוב ושוב, פשוט לא מוצאים. צריך לפני כן לבדוק באינטרנט את המיקום המדוייק. רק כדי לציין מעט מהמפורסמים: ג'ים מוריסון, איב מונטאן, פרדריק שופן ואדית פיאף.

הטיפ עזר לך?

חסכו זמן וכסף! הזמינו כרטיסים מראש

כתבות על בית הקברות פר לאשז

מתוך הבלוגים - פוסטים על בית הקברות פר לאשז

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה לפריז

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם