זארוס
Zaros

4.3
(4)
Zaros 700 02, Greece

זארוס הוא כפר קטן ואותנטי, עם סימטאות ציוריות, אומנים, וטברנות מקומיות. הכפר מרוחק כ-35 קילומטר מעיר הבירה של כרתים הרקליון, לכיוון דרום מערב. בסמוך לכפר נמצאים כמה מאזורי היין של כרתים.

 

מה חושבים מטיילים על זארוס

4.3
4 מדרגים
2
1
1
0
0

4 המלצות על זארוס

תמונת הפרופיל של varda9
varda9

”הכפר זארוס: אגם, מלון וקניון“

קרא עוד

כפי שנכתב בטיפים הדרך מ-Agh Varvaro (דרומית להירקליון) לכפר זרוס יפה מאוד. גם נעים לטייל בסמטאות הכפר. קצת מחוצה לו, ישנה הכוונה לאגם זרוס, אגם מלאכותי נחמד. לידו יציאה להליכה בקניון רובס (Ruvas). לא הלכנו כי הגענו מאוחר וכבר היה מדי חם, אבל המקומיים אומרים שהוא יפה מאוד. חמש שעות הלוך וחזור. ליד האגם ישנה מסעדת דגים המגיעים לצלחת היישר מבריכות צמודות. ועוד ליד ישנו מלון משפחתי נחמד עם כרי דשא ובריכה בשם IDI. (ביוני 2016 המחיר היה 45 אירו ללילה עם ארוחת בוקר). אתר המלון: idi-hotel.gr

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ora1234
ora1234

”לא להחמיץ את זארוס (Zaros) המדהימה“

קרא עוד

מהכביש המהיר נסענו עוד כ-10 ק"מ בכביש מפותל ומרהיב, באזור הררי ירדנו בנסיעה אל העיירה זארוס שבעמק הפורה. לאורך הכביש נקודות תצפית וצילום אל העמק היפה, המאוד פסטורלי, מטעי פרי וירק, חורשות, עצי זית, טורבינות רוח וקולטי שמש לאנרגיה ירוקה. בתי אבן וסמטאות צרות בכפר האותנטי, במספר מקומות מים פורצים מהסלע וזורמים אל מתחת לקרקע, ליד מלון IDI ישנה טחנת מים מסורתית תחתיה זורמים מים בתעלה (תמונה), משמשת כמוזיאון פתוח (ללא תשלום) ובה גם תערוכת כלי עבודה. 

נסענו בעקבות השלטים אל אגם בצבעי הירוק-טורקיז, אווזים צחורים קידמו את פנינו, צפו אל עבר האגם, ללא ניע, הנחנו שאלו פסלים, אט התקרבנו אליהם או אז, פתחו בשאגות קירקור, פרשו כנף ונסו אל עבר האגם הצטרפו לפורלים הרבים והצבים. החתולים המקומיים תופסים פוזות של דוגמנים לקול תיקתוק המצלמות. פשוט חוויה. מסלול היקפי קצר סובב סביב האגם, חורש טבעי, מרפסות עם ספסלים על האגם, סירה עגנה מתחת. המים אינם צלולים והסביבה השתקפה בתוך, שמים ועננים צללו אל תוך המים התמזגו עם העצים וההרים והמראה מתעתע ומדהים. האגם אינו משמש לרחצה. בסוף המסלול, תחת סכך אפשר להתענג בכורסת מסג' (בתשלום), בקפה ובגלידה. אנחנו נהנינו בטברנה שעל גדות האגם: Zaroslake. מתקני שעשועים שגרתיים לילדים: נדנדה, מגלשה...

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yzafri
yzafri

”הכפר זארוס בכרתים“

קרא עוד

זארוס (Zaros) היה שווה את הנסיעה הארוכה (כ-70 ק"מ) אנחנו לנו במליה. הדרך לזארוס היא בעיקר כביש מהיר טוב, אבל כ-10 ק"מ מזארוס הכביש הופך הררי ויפה. עם כניסתנו לזארוס, נסענו בעקבות שלטים "לאגם" במעלה ההר, ובילינו כמה שעות באגם קטן מוקף חורש עצים ומוצל ואכלנו ארוחת צהריים של דגים במסעדה על שפת האגם. זהו מקום יפה לאנשי העיר ואנחנו נהנינו שם מאוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של pazel2801
pazel2801
1

”הכפר זארוס“

קרא עוד

הכביש היורד דרומה מצידה המערבי של הרקליון מוביל, לאחר כ-35 ק"מ, לכפר קטן בשם זארוס (Zaros)/ לאחר העיירה Agh. Varvara פנו ימינה לדרך מקסימה ומתפתלת בין הרים אימתניים ועמקים יפהפיים (שימו לב לטורבינות הרוח על ההר) עד הגיעכם לכפר. הדרך עצמה היא הסיפור. לכפר עצמו אין הרבה מה להציע. במרכז הכפר יש שלט הכוונה קטן המצביע לכיוון האגם. עוד קצת פיתולים ועוד שתי טברנות ואתם מגיעים לאגם קטן בין ההרים הגבוהים. קצת ברבורים, קצת מסעדה וזהו.

הטיפ עזר לך?

כתבות על זארוס

מתוך הבלוגים - פוסטים על זארוס

אין עדיין פוסטים על זארוס.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות