מוזיאון פרגמון
Pergamon Museum

3.6
(16)
מוזיאון פרגמון - למטייל (1) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
מוזיאון פרגמון מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (2) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
מוזיאון פרגמון מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (3) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
מוזיאון פרגמון מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (4) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
מוזיאון פרגמון מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (5) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
מוזיאון פרגמון מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (6) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
Bodestraße 1-3, 10178 Berlin, Germany
+49 30 266424242
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מוזיאון הפרגמון ממוקם על אי המאכלס את רוב המוזיאונים החשובים של ברלין והוכרז כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו. הפרגמון נחשב למוזיאון הבולט ביותר על האי והוא מציג את אחד האוספים הארכיאולוגיים המרשימים בעולם מרומי, יוון העתיקה והמזרח התיכון הקדום.

מה חושבים מטיילים על מוזיאון פרגמון

3.6
16 מדרגים
5
4
2
0
3

16 המלצות על מוזיאון פרגמון

תמונת הפרופיל של orbach222
orbach222

”מוזיאון בשיפוצים. רק שתי תערוכות פתוחות“

קרא עוד

המוזיאון סגור לשיפוצים בחלקו הגדול. ובכל זאת דמי הכניסה לא זולים. 19 יורו לפרגמון ומבט פנורמי על העיר פרגמון או 18 יורו לכל המוזיאונים באי המוזיאונים. אבל זה תקף לאותו יום. אנחנו הגענו בצהריים וזה תקף רק עד שש בערב.

הפרגמון עצמו- פתוחות רק שתי תערוכות.אחת על בבל- מה שמאוד מרשים שם זה שער אשתר, והשנייה על האיסלאם- שזה חלק נחמד. הפנורמה- ציור ענק של העיר פרגמון, עולים במגדל באמצע ורואים את הציור ב 360 מעלות באור ובחושך ועם מוזיקה וזה מאוד מרשים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoavlif
yoavlif

”האטרקציה מספר אחת של ברלין!“

קרא עוד

ידענו שהמוזיאון מאוד מומלץ אבל לא תיארנו עד כמה הוא מרשים. אחד הטובים שהייתי בחיי.

יש שחזור שמורכב מ70 אחוז חלקים אותנטיים של שער השוק”מילטוס” ושל שער “אישתר” מ600.

לפני הספירה.אתה מרגיש ממש נשאב אחורה בזמן.גם כל העתיקות האחרות שמורות מאוד.במיוחד נהנתי בתור מוסיקאי מפסיפס של התזמורת הראשונה שמצאו לה עדות בציור.לא להחמיץ בשום אופן גם אם אתה לא חובב עתיקות!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ori Hirschhorn
Ori Hirschhorn

”להתרחק בתקופה הקרובה“

קרא עוד

המוזיאון נמצא בשנים האחרונות בשיפוצים מסיבים, כעת שני שליש ממנו סגורים לקהל, ונותר רק אגף אחד מאוד מצומצם שניתן להיכנס אליו. מאוד מאכזב, עדיף לוותר כל עוד המוזיאון בשיפוצים. חבל על הזמן וחבל על הכסף, לכו למוזיאונים האחרים שליד. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גלית הותיקה
גלית הותיקה

”המוזיאון בשיפוצים“

קרא עוד

כיוון המוזיאון בשיפוצים התלבטתי אם שווה ביקור. מכיוון שאני לא חובבת גדולה של מוזיאונים, הבנתי שאולי דווקא בגלל השיפוץ כדאי. לא היו שום תורים לרכישת כרטיסים, על אף שהגענו בתקופת ביקוש. המוזיאון אכן בשיפוץ מסיבי ועל כן אגפים שלמים סגורים בו. בשבילנו זה היה די והותר. שתי קומות פתוחות לקהל. סיימנו את הסיור בשעה וחצי והוקסמנו. רק מאכזב שהמחיר כל כך יקר ואין הנחה בגלל השיפוצים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rachelelad
rachelelad

”ביקור חובה, רצוי להזמין הביקור מראש“

קרא עוד

המוזיאון בברלין מרתק והביקור בו מומלץ. רכשנו ב-Information בשער ברנדרבורג את כרטיס המוזיאונים (Museum card) במחיר 24 אירו, שזהה למחיר כניסה לשני מוזיאונים גדולים, ובאותה הזדמנות הנציגה הזמינה לנו כניסה (ההזמנה ליום ושעה מוגדרים מראש).

הגענו בשעה 10:30 ובכניסה לא היה כלל תור. כשיצאנו בשעה 13:00 התור השתרך ללא סוף.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Lioryanai
Lioryanai
3

”איך להמנע מהתור הארוך למוזיאון פרגמון“

קרא עוד

המון אנשים מתלוננים על התור הארוך בכניסה למוזיאון הפרגמון - ובצדק. בכניסה לפרגמון יש תור ארוך מאוד (בדרך כלל לוקח כשעתיים פלוס) על מנת לרכוש כרטיס כניסה. על מנת להמנע מהתור הארוך ולבזבז זמן יקר בברלין, כדאי ומומלץ להזמין כרטיס מראש באינטרנט, אופציה חדשה יחסית שנכנסה לא מזמן.

יש להכנס לאתר הרשמי של המוזיאון בכתובת:

https://secure.smb.museum/smb/tickets/ticket_check.php?tarif_id=1

ההזמנה נעשית בגרמנית בלבד, אך ניתן להשתמש בפונקציית התרגום של גוגל (לא חובה, אפשר להבין גם ללא תרגום לאנגלית).

מחיר כרטיס רגיל באינטרנט עולה 11 יורו (במקום 12). למחזיקי כרטיס Welcome Card אין את ההנחה של הכרטיס, אך מדובר בסה”כ בהנחה נוספת של יורו-שניים.

את הכרטיס שולחים לכם במייל, יש להדפיסו בבית ולהביאו למוזיאון. הכניסה נעשית מימין לתור ישירות לתוך המוזיאון, ללא המתנה בתור.

מומלץ להזמין מוקדם ככל שניתן (09:30 בבוקר) כדי להינות מכמות אנשים סבירה בתוך המוזיאון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Einav_3235004
Einav_3235004

”אכזבה ממוזיאון פרגמון“

קרא עוד

במהלך החופשה בברלין חיפשנו לפחות מוזיאון אחד לבקר בו, מתוך המבחר באי המוזיאונים, ובכל המדריכים והאתרים מצאנו לנכון שמוזיאון פרגמון זה המוזיאון שאותו אסור לפספס בברלין. הזמנו כרטיסים מראש באתר האינטרנט של המוזיאון (והגענו 5 דקות לפני הכניסה ב-10:00, כך שלא חיכינו בתור זמן רב).

אכן הכניסה למוזיאון מרשימה, מוצג בה שער פרגמון.. מעולה.

בהמשך המוזיאון ישנם מיצגים מיוון העתיקה בחלל מאוד גדול ומרשים (למרות שחלקו בשיפוצים והמראה קצת לא אסתטי – כמו אתר בנייה), ומעבר לכך, אין כלכך מה להתרשם. יש מוזיאונים הרבה יותר מרשימים. מעבר לכך, ההסברים על כל מיצג הם בגרמנית, ואפשר לקבל הסבר על כל מיצג באוזנייה באנגלית, דבר שדי סרבל לנו את הביקור במוזיאון.

בקיצור, אם אפשר לוותר (כשמדובר על טיול של צעירים או עם ילדים – אפשר לוותר). בנוסף לכך, כניסה למוזיאון הינה בעלות של 12 יורו (6 לסטודנט), ובתמורה לא מקבלים הרבה. אכזבה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של lena333
lena333

”מוזיאון פרגמון - התרשמות שלילית“

קרא עוד

קראתי הרבה המלצות על המוזיאון המפורסם בברלין, ולכן חיכיתי מאוד לבקר בו. לצערי, הציפיות היו גבוהות מדי. חיכיתי שעתיים (!) בתור לקניית הכרטיסים ולכניסה למוזיאון (אין דרך לקנות מראש, יש כניסה ללא תור רק לקבוצות מאורגנות עם מדריך), ציפיתי שההמתנה תהיה שווה.

פנים המוזיאון נראה כמו חלל ריק, ללא שום עיצוב ויצירתיות, שממולא בעיקר בהרבה ארונות זכוכית עם אבנים וממצאים ארכיאולוגיים עתיקים. יש מעט מאוד מוצגים שיש עליהם הסבר באנגלית, מה שהופך את ההתבוננות בהם ללא מעניינת ולא מובנת (אי אפשר להבין מה המוצג ומה ההיסטוריה שלו).

המוזיאון לא גדול במיוחד, סך הכול 2 קומות, שאחת מהן מוקדשת כולה לתרבות האיסלאם. הקומה של תרבות האיסלאם היתה משעממת בצורה מחרידה, חדרים שלמים של שטיחים איסלאמיים! חשוב לי לציין שאני אחת שאוהבת לבקר במוזיאונים, ואוהבת היסטוריה, אבל אפילו לי זה היה משעמם מאוד. לא שווה את התור, לא שווה את הכסף (12 יורו לכרטיס), ולא שווה את הזמן המבוזבז.

אם אתם לא אנשים שמאוד נהנים מאוספים של אבנים -; תעשו לעצמכם טובה, ואל תלכו לשם.

במקום זה, יש מוזיאון מעולה שנקרא מוזיאון הטבע Museum für Naturkunde שהוא חוויה מרתקת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של lucyliv
lucyliv

”אין כניסה חופשית לפרגמון“

קרא עוד

קראנו איפהשהו באינטרנט שביום חמישי החל משעה 18:00 הכניסה למוזיאון פרגמון בברלין היא חינם. ניסינו, אך אין זה נכון. אכן בימי חמישי המוזיאונים פתוחים עד 20:00, אבל כן צריך לקנות כרטיס. המחיר למבוגר היה 12 יורו. 

הטיפ עזר לך?

כתבות על מוזיאון פרגמון

מתוך הבלוגים - פוסטים על מוזיאון פרגמון

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה לברלין

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם