מה לא נכתב על קטע הכביש שאורכו 250 ק"מ שמתחיל בוורנאמבול ומסתיים בטורקי. או ההפך מTorquay ל Warrnambool.ה GOR .GrateOcain Roas

אך כשנוסעים והולכים בדרך, הלב מתרחב מעוצמת ויופי הטבע. לי כל היום עבר בראש המשפט משירו של נתן זך." אני רוצה תמיד עיניים, לראות את היופי הזה".

התחלנו את הדרך ביום שישי ה 7.12.18 הגענו בצהריים לוורנאמבול . יום חם במיוחד 34 מעלות. ממרכז המבקרים ירדנו בכביש אל חוף הים. היושב בלשון חוף. עם מסעדה בקצה. מגרשי חנייה רחבים . חנינו את האוטו ובוירטואוזיות החלפנו לבגדי ים ונכנסנו בהליכה למים הרדודים במפרץ שיוצרים סלעים יפיפיים. התרעננו מעט . בחוף שחפים ומשפחות עם ילדים קטנים. פגשנו בזוג הוא פולני והיא אסטרלית עם תינוק. הבחור סיפר שהיתה שם מושבת פינגווינים, וכיום משמרים את המקום להחזיר את הפינגווינים לכן לא ניתן לעלות אל המצוק.

התייבשנו ונסענו לאורך החוף . עצירה ראשונה בGOR, בBay of island. מצוקים ועמודי אבן מראות מקסימים. משם המשכנו עד ל port Campbell. מחר נחזור. מצאנו ממש בצמוד לאינפורמיישן holiday parking . MONNA. לקחנו קבין חדר מקלחת מטבחון קטן. מול החדר סככה עם גריל, שולחנות, טוסטר. נקי ומסודר. בקבלה סיפרו לנו שמגיעה לנו הנחה כי אנחנו חברים ב RACQ . חברות שחברת ההשכרה apex שייכת אליה וכך זכינו להנחה של 10 אחוז. הזמנו ליומיים. יצאנו לסופר להצטיידות. התקלחנו והלכנו למרכז. זהו רחוב עם מסעדות ובתי קפה צמוד לחוף הים. אכלנו פיצה מקומית . הערב ירד , השמים אדומים משקיעת השמש שקיעה יפיפיה. את הקפה שתינו במסעדה מול השקיעה .

יום שבת 8.12.18

נסענו ל 12 השליחים . קראנו שכדאי להגיע מוקדם ואכן היה כדאי. השבילים היו ללא אנשים יכולנו להנות מהנוף וגם לצלם בנחת. מאוחר יותר הסינים ועוד כמה מטיילים מציפים.

המשכנו ב walk grate ocean way.וירדנו במדרגות גיבסון. הירידה במדרגות לחוף )דודי ספר 190 מדרגות). הטיול על חוף הים בבוקר עם מראות 12 השליחים ( שנותרו רק שישה) טיול נהדר. הים מכה בגלים ויש גאות ושפל. אתנו על החוף היו עוד שתי בחורות האחת אוסטרית והשנייה מקולומבייה. בילינו על החוף בהנאה רבה ועלינו חזרה לחנייה של 12 השליחים שהתמלאה בינתיים.

אנחנו חזרנו אחורה אל לוק ארד. שנקרא כך על שם הספינה שטבעה.כאן יש 3 מסלולים. כמובן שלא דלגנו על אף תצפית,ירדנו באחד המסלולים ופגשנו אוסטרלי שהוא צייד ציפורים במשקפת, הוא הסביר לנו שהעקבות שעל החול הן עקבות פינגווינים שהיו על החוף הלילה . המשכנו למערה . The cave. ירדנו לחוף הים עם פיקניק קטן.

משם אל הארץ' הקשת היפה ואל london bridge שכבר איננו גשר.

האוקינוס בצבעי טורקיז,כחול וכחול עמוק ותצורות הסלעים יוצרים יחד מראות מרהיבים.

התחיל להתענן. חזרנו לחדרנו לשנ"צ קצר. בערב יצאנו למסעדה מול החוף. אך היום השקיעה לא צבעה את השמיים כמו אתמול.

יום ראשון 9.12.18 נר אחרון של חנוכה.

נפרדנו מהאזור הצוקי של הדרך ויצאנו לכיוון שמורת אוטווה Otway. עצירה ב johaanna.

החלטנו לרדת אל הcape ולאחר מכן לעלות למעלה לטיול הרגלי ביער. בדיעבד אולי היינו צריכים להפוך את הסדר ואז פחות זיג זגים בדרך של הלוך וחזור. הירידה למגדלור בדרך יפיפיה. ומה שהעצים את החוויה המפגש עם הקואלות . ועם אמא קואלה שבכיסה גורון קטנטן מציץ. ראינו 4 קואלות והתרגשנו ביותר. הסתובבנו באזור המגדלור ובחורש באתרי האבוריגינים. וחזרנו אל ה"בוש" אל Otway fly. חוויה מדהימה. ממרכז המבקרים יורדים בדרך יער גשם כקילומטר וקצת. וגם עולים אותה בחזרה. הגשרים בגובה עצום. מעל הגשרים גם מגדל אליו עולים במדרגות לוליניות 97 מדרגות מובילות לקצהו. גובה המגדל 47 מטרים. מגיעים לצמרות העצים. מומלץ ביותר. יש במתחם גם אפשרות לאומגות שונות. אנחנו ויתרנו וירדנו להליכה שוב ביער גשם מדהים בשרכיו, העצים האדירים ומערכת המדרגות והשבילים המוסדרים. ה Triple Falls מפל שמתחלק ל 3 מפלים . בדרך ירדנו ועלינו 657 מדרגות. העלייה היא בדרך שונה מהירידה . המסלול מעגלי והעלייה עם פחות מדרגות מהירידה. מסלול יפיפה של כשעה הלוך חזור.

בדרך חזרה רצינו לרדת על פי המפה דרך היער אל skenes creek אך פנייה אחת לא נכונה הובילה אותנו בדרך הררית וחקלאית יפיפיה. שגברת גוגל מפ הובילה אותנו איתה עד ללורן. לא ויתרנו על חלק זה של הדרך והיום יום שני חזרנו ועברנו את הקטעים היפיפיים של האוקינוס. בקנט ריוור פגשנו בשתי קואלות מנומנמות על העץ בכניסה לאתר הקרוונים. בfairhaven עם בתי העשירים המסוגננים עלינו למגדלור וטיילנו על החןף וקצת לפני טורקי נכנסנו למפעל השוקולד שיושב על דונמים של גנים. לאוהבי השוקולד, ובינינו מי לא? חוויה חושית . וטעימה . יש גם שוקולדים לטעימות חינמיות.

עזבנו את ה GOR בגעגוע ופניינו אל פיליפ איילנד.

החלטנו כאוהבי יין לסוע לפיליפ איילנד דרך עמק יארה YARRA Vally.

הזמנו לינה בעיירה המרכזית הילסוויל healesville. בדרך עצרנו לטעימות יין בייקב Yering stationשמתהדר במלון מפונפן ובגנים מפוארים. גם היין טעים. 5 טעימות ראשונות על חשבון הבית . טוב שאנחנו שניים. זה אזור מלא ביקבים וכרמים.

הגענו לmotor in . נקי נעים ומיקום טוב. בקבלה בסבר פנים וידותיות המליצה לנו אשת הקבלה לעשות טיול אחר הצהריים אל העיירה מריזוויל Marysvill.

נסענו בכביש m360. דרך יפיפיה בתוך יער גשם. שרכים ועצים בגובה של יותר מ 30 מטר. נסיעה של כחצי שעה ביער אל מריזוויל. מריזוויל בשנת 2009 ,בשריפה הענקית נחרבה כולה. ההר מעליה נשאר עד עם עצים שרופים העומדים כעדות לשריפה. תושבי המקום בנו מחדש את העיירה. אם לא היו מספרים את הסיפור לא ניתן להאמין. עיירה ירוקה יפיפיה. בפארק יש 1000 ידיים מקרמיקה. טביעות ידיים מקרמיקה,של התושבים שעברו את החוויה האיומה של השבת השחורה של השריפה .

בפארק מתקנים לילדים של חושים רבים,מוסיקה,שפת חרשים,התנסויות במים ועוד. וכמובן אגם וברווזים. אנחנו סיימנו את היום בארוחה במסעדת קאנטרי מקומית ומאוד טעימה ומומלצת The Duck Inn.

לקראת החוויה הבאה.

חזרנו את הדרך היפיפיה כל הזמן יצאו מפינו קריאות התפעלות ליופי. אכן מה רבו...