יום רביעי 25.7 – טיסה לניו יורק דרך פאריז

מעל שנה של קריאה הכנה וציפיה חלפו מהר מאוד. הכל מוכן והנה אנחנו יוצאים לטיול ארוך ואני בטוחה שיהיה כיף. השעה 2 בלילה נוסעים לתחנת הרכבת. בדרך כלל חונים בנתב"ג אבל 4 שבועות חניה זה יותר מידי. בשעה 8:05 יוצאת הטיסה לפאריז. המתנה של כ 5 שעות ממשיכים בטיסה ונוחתים בJFK ניו יורק. ברכבת התחתית מגיעים למלון The Williams. 

יום חמישי 16.7- ניו יורק

בניו יורק חם מאוד ולח. מטיילים כל היום. קונים נעלי הליכה טובות לטיול באלסקה. בדיוק חצי מחיר מאשר בארץ. בערב קונים בקופת התאטרון כרטיסים למחזמר אלדין. האולם מלא. אין מקומות לשנינו בצמוד, אלא אחד אחרי השני בקצה השורות, עד כמה שאני זוכרת שורות 5,6. הדבר לא מפריע בכלל. נהנים מאוד מאוד מההצגה.

יום שישי 27.7 טיול בניו יורק והמראה לסיאטל עם American Airlines

בבוקר עשינו צ'ק אאוט. הפקדנו את המזודות ויצאנו לטייל בעיר. מזג האויר חם ולח, לא נעים. לקראת צהריים טיילנו לסנטרל פארק. בשלב מסוים החל לרדת גשם ומשהתקרבה השעה יצאנו רגלית למלון כשהגשם מלווה אותנו, מרחק כחצי שעה הליכה. התארגנות קצרה ואנחנו בדרכנו לכיוון שדה התעופה נוסעים בתחתית. בעודנו עומדים בתור לקניית כרטיסים, מוציא אותנו פקח מהתור ומכניס אותנו ללא כרטיס, אין לי מושג למה. בשעה הזו הרכבות עמוסות לעייפה. הנסיעה ערכה כשעה עד לתחנת ה Air Train. רכבת זו מגיעה לכל הטרמינלים. 6$ עולה כרטיס, אנחנו צריכים לטרמינל 8. בודקים במסכים המטיסה מופיעה יש עוד כשעה וחצי. אני שפוכה מעייפות ומצליחה בפעם ראשונה בחיי להרדם על הספסלים.

עליה בזמן למטוס. השעה המתוכננת להמראה 21:20 הגעה מתוכננת 00:55. לידנו מתיישבת גברת עם תיק ובתוכו מכינה את חתול ספינקס לשינה. מחתלת אותו מלבישה לו פיג'מה ומכסה אותו, רק האף בחוץ. כזה עוד לא ראיתי.

הטייס מסביר שבגלל מזג אויר לא טוב לא הספיקו לתדלק את המטוס והוא הפסיד את התור להמראה. הוא עוד מציין שהיו מיקרים בהם חיכו 3 שעות בשדה או אף ביטלו טיסות. אנחנו אופטימיים. מחכים לתדלוק. הטייס ממשיך ומעדכן כל הזמן. מספר שיקבל מסלול טיסה אחר בהמשך. על המטוס הרבה אנשים עם טיסות המשך לערים שונות. גם לנו זו טיסת המשך, אבל אנחנו מקסימום נישן פחות בלילה. בסופו של דבר כעבור כשעה ממריאים במסלול קצר יותר ומגיעים ליעד באחור של כחצי שעה בלבד. הדיילת מבקשת מכל הנוסעים להשאר במקום על מנת לאפשר לנוסעים לדאלס לצאת לטיסת ההמשך שלהם שיוצאת בעוד כ10 דקות. יציאה זריזה מהמטוס אנחנו מחפשים את השאטל למלון Seatac Inn Seattle Airport. פונים לאנשי השדה לוודא, כולם כ"כ נחמדים ומסבירים לאן להגיע. מסתבר שצריך להתקשר בטלפון שמוצב באזור למלון ולבקש שיגיעו. ישנה רשימת מלונות והמספר לחיו. מובטח לנו שתוך 7 דקות יגיע השאטל ואכן מגיע ומביא אותנו למלון דרכים פשוט מיושן אך עונה על מטרתו להעביר את הזמן בשינה פחות או יותר נוחה במיטה, לאגור כוחות ליום הבא.

יום שבת 28.7 טיסה לאנקריג'

בבוקר ארוחת בוקר מאפין וקפה או מיץ והסעה לשדה, מאוד נוח.

טיסת המשך לפני הצהריים. הטיסה יצאה בזמן, עוברת בנעימים. בסביבות השעה 15 מגיעים לדלפקי השכרת הרכב Almo. הפקידה משכנעת להוסיף ביטוח איבוד מפתחות וחילוץ מהיר במקרה הצורך. הזמנו טויוטה Rav 4, קבלנו פורד אסקייפ. ויוצאים לדרך באלסקה. איזה כיף.

נוסעים לבית הארוח Anchorage Wolkabout Town bed and breakfast. מקום נחמד מאוד נמצא מחוץ למרכז וכמובן צריך רכב להגיע. אנחנו פורקים את הציוד וממהרים לצאת לWalmart. מזג האויר נעים מאוד.

קונים סים ב55$. מאפשר שיחות, הודעות וגלישה בלתי מוגבלים בכל ארה"ב למשך חודש.

מצטיידים בספרי נגד דובים, ספרי נגד יתושים קרם הגנה מעט אוכל שתייה וחטיפים ושבים בערב מותשים לסכום היום ושינה. בעצם מחר מתחיל הטיול.