הפעם הוחלט על טיול מזרחה.

מסגרת הזמן שנקבעה עד 3 שבועות.

בתאילנד היינו בטיול משפחות מאורגן לפני כ19 שנים, ביפן היינו לפני כ9 שנים גם מאורגן.

אנחנו לא אוהבים טיולים מאורגנים. אוהבים לתכנן לבד, לקום בבוקר מתי שמתאים לנו, לשהות באתרים כמה שנוח לנו...

מקריאת החומר לקראת הטיול, הבנתי שנוכל גם הפעם להיות עצמאיים.

הונג קונג, סינגפור אלו יעדים מועדפים.

נשאלת רק השאלה מתי לנסוע מה העונה המיטבית. ומשהוחלט המועד, התחלתי לקרא חומר על היעדים ולסמנם במפה. מה שסייע להחליט שנצרף גם את טאיוון לטיול.

כחצי שנה מראש הוזמנו טיסות ובתי מלון.

26.10 המראה מנתב"ג בזמן בשעה 12:50 עם אירופלוט למוסקבה. כ 4 שעות טיסה.. לאחר הנחיתה 25 ד' הליכה עד לשער היציאה להונג קונג. כאן אנחנו מחכים כשעה וחצי עד להמראה. טיסה ארוכה של 9 שעות מביאה אותנו להונג קונג. יש לנו זמן של 5 שעות עד לטיסה הבאה שתביא אותנו לסינגפור עם חברת JetStar.

27.10 נחתנו בנמל התעופה בסינגפור. אחרי איסוף המזודות נגשנו לעמדת מידע שם קנינו את כרטיס EZLINK כרטיס המיועד לשימוש בתחבורה הציבורית בסינגפור שילמנו 150 דולר סינגפורי מתוכם 50 פיקדון. וממש לפני היציאה מהטרמינל קנינו סים. יצאנו ברכבת התחתית למלוננו מרינה ביי סנדס. הגענו בסביבות השעה 10 בערב. קיבלנו חדר בקומה 40, ויצאנו לסיבוב קצר בסביבה הקרובה. הכל מקסים.

28.10 ארוחת בוקר אפשר לאכול באחד משלושה חדרי אוכל. 15 דקות המתנה נכנסנו לראשון שבחרנו. האפשרויות רבות מאוד. טעים ונעים.

יצאנו דרך הקניון לטיול בעיר. התחיל לרדת גשם, במקרים כאלו מטריה עוזרת וטיילנו לאורך נהר סינגפור: המרכז לאומנויות הבמה. Esplanade  פסל Merlionעברנו ליד מלון  Fullerton , האזור הנקרא Raffles place, עברנו את הנהר לצידו השני.

המשכנו לצ'יינה טאון. ראינו את המקדש ההודי והודים הולכים יחפים וענפים בידיהם כנראה ציינו אירוע כלשהו. מעבר הכביש נכנסנו למקדש סיני בו התקיימה תפילה. נכנסנו לרחובות הפנימיים שם היו המון חנויות מזכרות. יש לציין שהמעברים מקורים מפני הגשם.

נסענו לרחוב רוצרד. כאן המקום לציין שסינגפור היא מדינת קניונים. קניון אחד מוביל לאחר מבלי צורך לעיתים לצאת לרחוב. הגענו לחנות יוניקלו גדולה. קצת קניות וחזרנו למלוננו. עלינו לבריכה שבקומה ה57 לתצפית. היה קר מידי על מנת לרחוץ בה. וכך סיימנו את היום הראשון בסינגפור.

29.10

הפעם אכלנו במסעדה שבקומת הבריכה, לאחר המתנה של 20 ד' בתור.

בסביבות השעה 11 יצאנו לגן הציפורים המענין.

לקראת סוף המסלול שלנו בגן בזמן שהיינו בכלוב גדול החל גשם שוטף.

מצאנו מחסה וחיכינו שיפסק. היו לנו מיטריות, אך הגשם היה כבד מאוד. משנחלש מעט החלטנו לצאת מהכלוב לעבר הדרך הראשית. שם מצאנו מכסה. בעודנו יושבים ומתבוננים בציפורים ונהנים מהאוירה, ראינו קלנועית עוצרת לא רחוק מאיתנו והאשה שבפנים קראה לנו. הסתבר שהיות והגשם המשיך כל כך הרבה זמן, יצאה הקלנועית לאסוף אנשים בפארק.

מפארק הציפורים נסענו לקניון IMM. בדרך אכלנו במסעדה יפנית נחמדה בה אוספים מצרכים, מקבלים בשר ומכינים לבד בסגנון אכול כפי יכולתך. היה מעולה. המסעדה הייתה בקניון של תחנת האוטובוס.

חזרנו למלוננו בשעה 21:30. עלינו לתצפית מרהיבה במרפסת בקומה 57.

30.10

קמנו לבוקר בהיר. נסענו ברכבת התחתית לגן הבוטני.

הגנים אינם עולים כסף, פרט לגן הסחלבים שעולה 2 דולר סינגפורי.

בכניסה לגן נגשנו לעמדת מידע. גברת חביבה ציידה אותנו במפת הגן ונתנה לנו הסבר אודות הגן ומה כדאי לראות לפי הזמן העומד לרשותנו. אפשרויות המסלולים בין 3 ל5 שעות. מזג האויר היה חם ולח. כשסימנו לטייל יצאנו מיציאה בצידו השני של הגן עם אוטובוס 106. אוטובוס קומתיים. ישבנו בקומה העליונה בחלון קדמי. האוטובוס עבר לאורך רחוב אורצ'רד. הנוף היה מאוד יפה.

כשחזרנו למלון עלינו לבריכה. השמים התקדרו וירד גשם.

אחרי הצהריים יצאנו לקניון sim sim 6 קומות בהן ציוד מחשבים ומצלמות בקומת הקרקע מרכז אוכל. שם אכלנו. יצאנו לרחוב Bugis. עברנו בשוק ומשם לקחנו רכבת לראות את רחוב אורצרד בלילה.

31.10 בבוקר יצאנו לטיול גשרים מהנה , מתחילים מ Hort Park הכניסה מרחוב אלכסנדרה טיול על גשר בתוך צמחיה עבותה מהממת. שביל צמרות.

בדרך אזהרות:

משם המשכנו ל גשר הגלים- Bridge waves-גשר יפהפה הבנוי על דק שצורתו מזכירה גלים, עד Faber Peakלתצפית. הגענו לרכבל לאי סנטוזה. הכרטיס לרכבל הוא הלוך ושוב, וישנה אפשרות לרכבל פנימי באי אותה רכשנו.

כשהגענו לאי נכנסנו לפארק הפרפרים, פסל האריה, מתחם יוניברסל

וברכבל הפנימי לאיזור בקצה השני, לחוף הים.

יש אפשרות לעשות שם אומגה , קפיצת באנג'י.

אנחנו טבלנו בים. המים היו נעימים מאוד ואפשר בהחלט להביא בגד ים ולרחוץ בחוף. שאטל חינמי החזיר אותנו לרכבל וחזרנו חזרה. ירדנו בקניון Vivo City. קניון גדול ויפה. עם אוטובוס 97 חזרנו למלון לבריכה. היה קצת קריר בערב. יצאנו למסעדה סינית ברכבת תחתית ובחזרה ברגל. חבל ללכת לישון וטילנו בטיילת היפיפיה.

1.11 טיול בגנים מקסימים Gardens by the Bay. בחממות ובשביל הצמרת.

בחממה מתכוננים לחג המולד.

חזרנו לנוח. אחה"צ יצאנו לקניון מוסטפה וליטל אינדיה. אני לא אהבתי. משם לקניון באורצרד. קניות ביוניקלו. ברחובות ובקניונים מתכוננים לחג המולד. קישוטים אורות. אוירה נחמדה.

בערב חזרנו למופע מדהים בגנים Gardens by the Bay של אורות ומוסיקה, שהחל ב בשעה 20:45.

מופע לייזרים מול המלון מרינה ביי סנדס

2.11 לאחר ארוחת הבוקר יצאנו ברכבת לשדה התעופה שם החזרנו את כרטיס EZLINK . קבלנו חזרה את מחיר הפקדון והסכום שנשאר בכרטיס. שדה התעופה בסינגפור יפיפה. הטיסה לטיאוון יצאה ב12:30.