היינו באורלנדו בעוד שלושה פארקים מפורסמים של דיסני: אפקוט, ממלכת החיות ואולפני הוליווד.
כל שלושת הפארקים ממוקמים באותו מתחם ענק יחד עם הממלכה הקסומה ולכל אחד מהם הקדשנו יום שלם.
ממלכת החיות – Animal Kingdom – עיקר הפארק הוא בעצם גן חיות. בנוסף יש כמה מתקני שעשועים והופעות.
נהנינו מאוד ב- Kilminajaro safari – נסיעה במעין משאית ספארי בין חיות אפריקאיות (אמיתיות). קצת מזכיר את הספארי ברמת גן, אם כי החיות רחוקות יותר מהמכוניות.
מומלץ להגיע לשם דבר ראשון בבוקר – גם כדי להמנע מתורים אבל יותר בגלל שהחיות פעילות יותר בבוקר.
הילדים נהנו מאוד מהנסיעה בהימלאיה והמפגש עם היֶטִי indecision
כל המשפחה נהנתה ממופע "מצעד מלך האריות".
במופע הזה יש חלק שבו הרקדנים משתפים ילדים מהקהל. ריגש אותי לראות שאחת הרקדניות לקחה ילד קטן בכסא גלגלים ושיתפה אותו בחגיגות.
נהנו גם ב-Kali River Rapids – שיט רטוב בסירות עגולות שהזכיר את השיט של פופאי ביוניברסל (אבל קצר יותר ורטוב פחות...). למתקן הזה יש תור ארוך ומומלץ להשיג FastPass.
החוויה המוצלחת ביותר מבחינתי בפארק הזה הייתה המופע של Bug Life – סרט תלת מימד בשילוב בובות ואפקטים מיוחדים שכולנו נהנו בו.
את הפארק הזה מיצינו בשמונה שעות... היום הקצר ביותר מכל הימים שלנו באורלנדו ויכולנו ללכת לבריכה במלון בערב ואפילו לעשות כביסה devil
פארק אפקוט מתחלק לשני חלקים: הראשון (הקרוב לכניסה) הוא "עולם העתיד" בו יש כל מיני מתקנים ואטרקציות הקשורים למדע, חלל וכו'. החלק השני הוא "אזור התצוגה של העולם" – בו קיימים אזורים המייצגים ארצות שונות ובכל אחד משהו שקשור לארץ הזאת. (לא, ישראל לא שם. אבל יש את מקסיקו, קנדה, ארה"ב כמובן, איטליה, יפן, אנגליה ועוד)
התחלנו את הבילוי בפארק בכניסה ל- Spaceship: Earth שנמצא במבנה הכדור הגדול המסמל את הפארק. זה היה חביב אבל לא מדהים.
משם הלכנו ל-Soarin – מתקן המדמה גלישה בגלשן אוויר מעל קליפורניה. לטעמי (וגם שאר המשפחה הסכימה) זה אחד המתקנים המוצלחים ביותר בפארק ובכלל בדיסני. הבעיה הייתה שהתור היה מאוד ארוך – הצהירו על 95 דקות – וזה עוד לפני עשר בבוקר... בסופו של דבר התור היה "רק" 45 דקות (עדיין ארוך) אבל החוויה הייתה נהדרת. מומלץ מאוד לארגן FastPass לשם או להגיע מיד בפתיחה.
אחרי כמה דברים נוספים – סרט טפשי עם מייקל ג'קסון, סרט חביב עם גיבורי מלך האריות ושיט עם הסברים אקולוגיים (Living with the land) שהיה מעניין מאוד למבוגרים אבל פחות לנוער הלכנו ל-Chevrolet test track - מתקן בו מתכננים מכונית בסימולטור ואח"כ נוסעים "נסיעת מבחן" במכוניות מאוד מהירות.
התור שם היה 135 דקות... הילדים מאוד רצו להיכנס אז הם נשלחו כ-Single Riders לתור של חצי שעה "בלבד".
חזרנו שוב לקראת סוף היום כל המשפחה – התור הרשמי היה 50 דקות, אבל בפועל חיכינו 75 דקות blush. המתקן באמת מאוד מוצלח וגם כאן מומלץ מאוד לארגן FastPass.
עוד בחלק הזה של הפארק נהנינו מאוד מופע האנרגיה של אלן – סרט על אנרגיה בכיכובה של אלן דג'נרס (הצעירה) שבמהלכו הכיסאות נוסעים בין תפאורות שונות. זה היה מאוד מהנה לכל המשפחה.
הלכנו גם ל- Mission: Space – סימולטור של נחיתה על מאדים. מוצלח למדי ושם לא היו תורים כמעט. למתקן יש שתי רמות – עדינה יותר ומטלטלת יותר. הילדים הלכו למטלטלת וההורים לעדינה וכולנו נהנינו.
 יש שם גם מעין מוזיאון מדע בשם Innovations שהיה חביב. האטרקציה העיקרית בו היא The sum of all rides – מתכננים כמה דקות של טלטולים בזרוע רובוטית ואז מתנסים בהן. הזרוע היא פחות או יותר אותה אחת מהמתקן של הארי פוטר ביוניברסל. שלחנו את הילדים לבדם והם מאוד נהנו.
בחלק השני של הפארק נהנינו בעיקר מלראות את הבניינים המדמים חלקים מהעולם. היינו בשיט בפיורדים של נורבגיה (maelstrom) שהסתבר כטפשי ומיותר למדי ובסרט על קנדה בכיכובו של מרטין שורט שהיה מוצלח. החלק הנשי של המשפחה נהנה מאוד במסעדה יפנית.
באזור איטליה תפס אותנו גשם, אבל הוא פסק מהר יחסית כך שהספקנו בסוף היום לראות את מופע הזיקוקים והלייזרים שהיה מרשים.
ביום הבונוס (החמישי שהיה לנו חינם) חזרנו לפארק הזה – הפעם עם ה-FastPass המתאימים. ביום זה גם אני התנסיתי בטלטולים הפחות עדינים של הנחיתה על המאדים. זה עורר קצת בחילה אבל היה מפתיע - לרגע קצר באמת הרגשתי כאילו אני מרחף בחלל חסר משקל.
הפארק האחרון שהיינו בו הוא Hollywood Studios - אולפני הוליוד
בפארק הזה מאוד נהנינו משפע מופעים וגם מכמה מתקנים:
  • סרט תלת מימד של החבובות – כולל בובות ושחקן חי אחד. היה מקסים והלכנו פעמיים.
  • מופע פעלולים מאוד מוצלח של אינדיאנה ג'ונס - בו ראינו שחזור של סצינות פעולה מהסרטים
  • מופע פעלולי מכוניות לא פחות מוצלח light, motor, action -
  • The great movie ride – מסע בין תפאורות של סרטים מפורסמים. לא מדהים אבל חביב
  • סיור ב"אולפנים" - studio backlot tour - כולל הדגמה של פעלולי מים (גלים מציפים סירה, יריות, פיצוצים) ושל גשם סוחף שהופך לשיטפון – מאוד מרשים
  • Star Tours – מתקן המדמה טיסה בחללית עם גיבורי סרטי מלמת הכוכבים. הלכנו פעמיים ושמחנו לראות שבפעם השניה הסיפור והסרט היו שונים.
  • Toy story mania - ירי במטרות שמזכיר מאוד את "גברים בשחור" מיוניברסל ואת "באז שנות אור" מממלכת הקסם – מאוד משעשע. זה היה המתקן היחיד שרצינו שבאמת היו בו תורים ארוכים וטוב שהיה לנו FastPass
  • הילדים הלכו גם למעלית הפחד – המבוגרים ויתרו
ביקרנו גם במוזיאון על חייו של וולט דיסני וראינו סרט אינטראקטיבי על יצירת אנימציה שהיו חביבים. הביקור בחוויה של ג'ק ספארו (הצטרפות לצוותו) היה מיותר.
זהו... נראה לי שכיסיתי ברשומה אחת בלבד (ארוכה משהו) 3.5 ימים של פארקים של דיסני. כעת אוכל לחזור לשגרה.