בתחילת יולי 2015 חזרנו מטיול של 11 ימים בלונדון.
ומכיוון שמדובר באחד-עשר ימים עמוסים למדי, אחלק את הרשומה לכמה חלקים.
נתחיל מבחירת הטיסות: כמובן שרצינו טיסות זולות אבל גם ישירות.
בדקתי מיד את הטיסות של EasyJet והן באמת זולות, אבל השעות לא מצאו חן בעינינו: נוחתים בלונדון מאוחר בערב ויוצאים חזרה בבוקר.
 המשמעות היא שיש ללון בלונדון שני לילות (ראשון ואחרון) שלא צמודים אליהם ימי טיול – מה שבעצם מייקר את הטיול.
בסופו של דבר (או בהתחלה) בחרנו בטיסות אל-על – טיסה הלוך הנוחתת בבוקר בלונדון וטיסה חזור הממריאה משם בלילה. כך "הרווחנו" שני ימי טיול בלונדון (למרות שהפסדנו שני לילות שינה...)
ליום הראשון, מכיוון שהיה ברור שנהיה עייפים, לא תכננו הרבה.
 אחרי נסיעה משדה התעופה לוטון (הזמנו מהארץ הסעה מחברת "דרך המלך" שהייתה בסדר גמור ובמחיר סביר)
 הפקדנו את המזוודות במשרד של החברה ממנה שכרנו דירה (שלצערנו היה רחוק יחסית מהדירה וממרכז העיר), צעדנו לתחנת הרכבת התחתית, רכשנו כרטיסי אויסטר ונסענו למרכז העיר.
הלכנו קצת לאורך התמזה, הסתכלנו על ארמון וסטמינסטר (כולל הביג-בן) ועל קתדרלת וסטמינסטר (שניהם רק מבחוץ), נהנינו מהפסלים הרבים והמשכנו לכיכר טרפלגר. נכנסנו לביקור קצר בגלריה הלאומית לאמנות (חינמית כמו כל המוזיאונים הממלכתיים בלונדון) ואח"כ אכלנו ארוחת צהרים (כרגיל במשפחה שלנו היה קשה למצוא מקום מתאים לכך) והלכנו לדירה, שהייתה באזור Borough – מרחק של כחצי שעה הליכה מכיכר טרפלגר.
את היום השני התחלנו במצודת לונדון – Tower of London. זהו מתחם ענק המכיל כמה נקודות עניין עיקריות ביניהן תכשיטי בית המלוכה, שחזור של ארמון ימי הביניים במקום, מוזיאון השריונות וכלי הנשק, מרתפי העינויים, המטבעה ועוד.
לדעתי הביקור במקום הוא חובה למי שמבקר בלונדון לראשונה (כמו למשל הילדים שלי) כי הוא מציג את באופן מאוד מקיף את ההיסטוריה של העיר ושל המלוכה.
התורים במצודה (לפחות בקיץ) ארוכים. אני ממליץ להגיע בבוקר קרוב לשעת הפתיחה ולגשת מיד לתצוגת התכשיטים – שהיא העמוסה ביותר.
בילינו במקום כחמש שעות עד שמיצינו את החוויה והתעייפנו מאוד – גם מכך שיש הרבה מדרגות בתצוגות השונות אבל גם בגלל שעדיין היינו עייפים מהטיסה המוקדמת ביום הקודם.
במקור תכננו לגשת משם לקתדרלת סיינט פול  ולעלות לצריח שלה כדי להשקיף על העיר, אבל היינו עייפים מדי כך שקודם כל אכלנו ארוחת צהרים (שוב, סאגה ארוכה מבחינתנו) ואח"כ שוטטנו קצת ברחובות הסיטי. בסופו של דבר כן הגענו לקתדרלת סיינט פול, אבל אחרי שנסגרה כך שהסתובבנו מסביבה (היא מאוד מרשימה גם מבחוץ) ואח"כ הלכנו לדירה.
ביום השלישי בבוקר נסענו למוזיאון מאדאם טוסו – היו לנו כרטיסים שהזמנו מראש באינטרנט. כמו שאנחנו בד"כ עושים, הזמנו את הכרטיסים מיד לשעת הפתיחה (9:30) כדי להמנע מתורים ארוכים – וזה עבד.
עננת ואני לא אוהבים כל כך את הקונספט של מוזיאון שעווה, אבל הילדים מאוד רצו להגיע לשם בגלל שראו שיש במקום סרט "הנוקמים 4D".
אני חייב לציין שבובות השעווה באמת מאוד מקצועיות, אבל אותנו לא הלהיבו.
 בנוסף לתצוגת הבובות יש מרתף אימים עם מופע הפחדות ע"י שחקנים חיים שהיה מבחינתנו פאתטי (השתעשענו מכמה שהוא לא היה מפחיד), סיור במעין רכבת על פני בובות המציגות סצינות מההיסטוריה של לונדון – שהיה נחמד והזכיר כמה מתקנים בדיסני - וכמובן סרט הנוקמים, שהיה עשוי היטב אבל לטעמי לא מספיק 4D כי הכיסאות כלל לא זזו...
סיימנו את הביקור במאדאם טוסו בערך בשלוש שעות. מכיוון שמוזיאון שרלוק הולמס מאוד קרוב אליו (פחות מעשר דקות הליכה) והילדים מאוד רצו לבקר גם שם הלכנו אליו אבל גילינו תור ארוך מאוד – לדברי השומר היה מדובר בשעה וחצי המתנה, אז החלטנו לחזור ביום אחר. הסתפקנו בחנות המזכרות של המוזיאון ובחנות גדולה למזכרות ביטלס שמצאנו ליד.
משם הלכנו למוזיאון הבריטי (כחצי שעה הליכה) אותו מאוד אהבתי (וכתבתי עליו רשומה נפרדת).

 לדירה חזרנו באוטובוס: גילינו שבאמצעות Google Maps קל למצוא את הדרך באוטובוס. בכלל קל להתמצא בתחבורה המרכזית בלונדון וכרטיסי האויסטר שקנינו מתאימים גם לאוטובוסים.
ביום הרביעי – שהיה יום שבת ובו אסיים רשומה זאת – הלכנו בבוקר ל- Borough Market שנמצא במרחק הליכה מהדירה שלנו.
זהו שוק אוכל עשיר ומלא דוכנים צבעוניים של פירות וירקות, בשר ודגים, עוגות ומאפים, אוכל מוכן ועוד.
 הסתובבנו בשוק בהנאה רבה, טעמנו מאכלים בכל מיני דוכנים וקנינו קצת אוכל לאחר כך.

 חזרנו לדירה לאכסן את האוכל במקרר ומשם נסענו ל- Covent Garden. זהו שוק מסוג אחר שמוקדש בעיקרו לאמנות ויצירה ומשופע בחנויות ודוכנים שהציגו כל מיני פריטים מעניינים – כמו למשל חנות שהוקדשה למומינים, חנות שהוקדשה לתיאטרון בובות ועוד.
היו שם גם הרבה מופעי רחוב מוצלחים.
אחה"צ נסענו לתחנת ויקטוריה – הזמנו מראש כרטיסים לביקור באולפני וורנר בהם צולמו סרטי הארי פוטר – כולל הסעה מויקטוריה.
לצערנו ההסעה שלנו מאוד התעכבה – בגלל מצעד הגאווה שנערך בלונדון באותו יום (ללא נפגעים).
אבל האולפנים בהחלט היו שווים ומומלצים בחום לכל אוהבי הארי פוטר. מוצגים שם הסטים המקוריים מהסרטים ולומדים שם על טריקים ופעלולים שהשתמשו בהם במהלך הצילום.
 יש גם חלק של טיסה על מטאטא ממש כמו בסרטים...
זהו סיור לא זול בכלל אבל לדעתי שווה את המחיר.
חזרנו לדירה עייפים אך מרוצים.
המשך יבוא.
כרגיל, תודה לעננת על התמונות.