טיול טבע בברצלונה – ספרד - ינואר 2017 – ראשון עד חמישי.

אל תשאלו למה או איך הגעתי למצב הזה שאני צריך להעביר 5 ימים בברצלונה שבחבל קטלוניה ספרד . זה המצב. ובתור אחד שלא חובב ערים, אלא חובב הרים, האתגר היה לתכנן מסלול בזמן קצר. ברצלונה היא ללא ספק עיר של קניות לכדורגל, המסלול הבא הוא לכל מי שחובב טבע יותר מקניות וכדורגל.

נחתנו בברצלונה ביום ראשון בצהריים . אוטובוס מהיר וזול משדה התעופה למרכז העיר. מזג האוויר היה מצוין יחסית לחודש ינואר – שמיים בהירים כחולים.

התמקמנו במלון suzio שנמצא ברובע הגוטי. חדרים קטנים, בסיסיים לחלוטין, מקלחת נקייה ונעימה. אין במלון מקרר, או מתקן מים חמים /קרים לשימוש האורחים. והמחיר זול . מתאים מאד למי שמתכנן להסתובב רוב היום ורק להגיע בערב לחדר . מי שמחפש משהו קצת יותר מזה – ישנם אפשרויות רבות ללינה בבתי דירות להשכרה באזור.
 אחרי התמקמות מהירה, יצאנו להסתובב בעיר, לטייל בן הסמטאות, הכיכרות, אומני רחוב ולשבת לשתות משהו. רוב החנויות סגורות ביום ראשון. על בדרך קנינו בדוכן הInformation touristשנמצא בקצה רחוב הרמבלה כרטיס משולב למטרו/רכבת/רכבל למונסרט ליום למחרת.

יום שני – רכס ההרים מונסרט Montserrat , יצאנו מוקדם בבוקר, מטרו לכיכר אספניה, ומשם נסיעה של שעה ברכבת. לקראת הירידה מהרכבת כבר ניתן להבחין ברכש ההרים המוזר בצורתו. יורדים מהרכבת בתחנה בתחתית ההר למרגלות ההרים, ממול תחנת רכבל. הרכבל העלה אותנו לנקודת גובה הראשונה, ערפילי בוקר עדיין לא נעלמו והנוף משגע. קשה לנו להאמין שלפני שעה עוד היינו במרכז עיר תוססת ואיפה אנחנו עכשיו. במקום מנזר ונקודות תצפית רבות. אנחנו בחרנו להתמקד בחלק העליון של ההר. רכבת שיניים העלתה אותנו קטע נוסף בשיפוע חד לנקודת גובה הבאה. בנקודה זו יש מספר מסלולי הליכה באורכים ודרגות קושי שונים.

בחרנו לצאת למסלול הליכה רגלי בהרים לנקודה הגבוהה ביותר ברכס שנקראת Sant Jeroni, בגובה 1,236 מטרים. ההליכה בנופים מהממים, הרכס מלא בהרים קרחים בצורות משונות והנוף בפסגה שווה את המאמץ. המסלול נוח, אורך כשעה וחצי לכל כיוון במגמת עליה ובסופו תצפית נפלאה על מרחבי קטלוניה. אחרי צהרים חזרנו לברצלונה לערב נוסף בעיר הקניות והסיילים המטורפים.

כדאי מאד לקנות כרטיס משולב שמכסה את כל הנסיעות הנדרשות ליום זה הלוך וחזור. הכרטיס כולל נסיעה במטרו לכיכר אספניה, רכבת למונסרט, עליה ברכבל לתצפית הראשונה, עליה ברכבת שיניים לתצפית השנייה וחזור. הכרטיס המשולב חסך לנו זמן רב והמתנות בתור בכל אחת מהנקודות, איך שהגענו ישר עלינו. בכל הרכבות ובמטרו היו לוחות אלקטרונים מאד ברורים שמציינים איפה אתה נמצא ומה המרחק שלך מהיעד. את זמני הרכבות ניתן לקבל בטוריסט אינפורמיישן.

יום שלישי- בתור חובבי טיולי אופניים, החלטנו להשכיר אופניים באזור הרמבלה. התכנון היה לטור באופן עצמאי את אטרקציות העיר בדרך לפארק גואל. שוק בוקריה (La Boqueria) - לא הרשים אותנו במיוחד. עברנו לאורך הבתים של GAUDI , הסגרדה פמיליה ומשם לטיול ברחבי פארק גואל ביחד עם חברים שלנו שגם היו בעיר, סיור בפארק בין המבנים המשונים התצפיות על העיר והצמחייה. הייתה חוויה מעניינת לחוות את רחובות העיר ע"ג אופניים.

יום רביעי - טוסה דה מאר – יצאנו להליכת בוקר מהמלון לתחנת האוטובוסים Barcelona, Estacio del Nord, , עברנו דרך שער הניצחון של ברצלונה ועלינו על אוטובוס, לאחר כשעה וחצי הגענו לטוסה דה מאר.

טוסה דה מאר היא עיירת נופש על חופי קטלוניה באזור קוסטה בראווה שבספרד. בעונת התיירות היא עמוסת תיירים אך שאנחנו הגענו הרוב היה סגור והעיירה הייתה דיי ריקה ונטושה. טיפסנו לכיוון חלקה הדרומי של העיירה להתרשם מהנוף, משם ירדנו דרך סמטאות העיר למבצר העתיק עם שלל תצפיותיו, וסיימנו בטיול לאורך רצועת החוף לגבעה בצידה הצפוני של העיירה, שם עצרנו לפיקניק צהרים בתצפית למרגלות הצוקים והים. אחרי הצהרים חזרנו באוטובוס חזרה לברצלונה לעוד ערב בעיר התוססת.