מבקרים עם אביב במקומות מיוחדים בברצלונה

כולם רוצים לבקר, לראות ולקנות במקומות מיוחדים. כאלה שרק אתם מכירים, שלא מופיעים באף מדריך תיירים, ושמהווים חוויה מעניינת ויחודית. כתבה ראשונה בסדרה.
אביב מברצלונה
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מבקרים עם אביב במקומות מיוחדים בברצלונה
Depositphoto/Boule

הקדמה

ממש בקרבת ביתי יש חנות שלא ראיתי דוגמתה בערים אחרות בעולם, וטיילתי כבר בהרבה מקומות. יום אחד נכנסתי לחנות ונתקבלתי בסבר פנים יפות על יד סניור רמון מנהל החנות, אשר לאחר ששמע כי אני מישראל פנה אלי בברכת "שלום" בעברית, זכר לעסקיו בעבר עם השק"ם והמשביר לצרכן בתחום הטכסטיל.

The Museum Store מציעה יותר מ- 2000 פריטים ממוזיאונים שונים מרחבי העולם: כלי האיפור של נסיכות מצרים, העתקים אותנטיים של הנפרטיטי מברלין או צמיד ה- D.N.A של קרוליין פורסמן, (תכשיטנית ניו-יורקית אינית) - הם רק כמה מן החפצים שניתן למצוא ב- The Museum Store.

 The Museum Store היא חנות חלוצית בכל אירופה האוצרת בחלל אחד פריטים וכלים הנמכרים אך ורק בחנויות המוזיאונים הנחשבים ביותר באירופה, באמריקה ובמזרח הקרוב. לדבריו של רמון ליינאס, המנהל והוגה רעיון הקמת The Museum Store , הוא החליט להקימה, לאחר שסייר במספר רב של מוזיאונים בכל רחבי העולם. תוך בחירה אישית של כל פריט ופריט עלה בידו לקבץ אוסף מרשים המונה כעת למעלה מ- 2000 יחידות. בחנות ניתן למצוא את העתקי הפסלים החשובים ביותר בתולדות האמנות, תכשיטים, משחקים וחפצי נוי. הפריטים מתחדשים כל הזמן והלקוח יכול לבחור מתוך קטלוג מספר בלתי מוגבל של פריטים.

 "מטרתי בהקמת החנות", אומר רמון ליינאס, "לקרב את האומנות לכולם, בד בבד עם מתן אפשרות להעניק במתנה מוצרים שמקורם ביצירות אומנות, תוך הקפדה על האיכות והעדפת על פני המחיר". כך, בתוך האוסף, ניתן למצוא החל מגפרורים של פיקאסו תמורת 75 פזטות וכלה בהעתק של האפרודיטה מהמוזיאון הבריטי, תמורת 120,000 פזטות.

לתחילת הכתבה

מה בחנות

הפריטים שליקט ב- The Museum Store מקורם במוזיאונים הגדולים, אולם רמון לא שכח את אותם מוזיאונים קטנים המתייחדים בנושא לו הם מוקדשים או את העיר בה הם ממוקמים. ליינאס ידע ללקט חפצים ממוזיאונים לאומנות, למדע ולהיסטוריה. חנותו מציעה אפילו מדור המוקדש לילדים אשר דרך המשחקים ב- The Museum Store יכולים להתוודע אל עולם האומנות.

כן, נמצא פריטים ממקורות מגוונים: הלובר, מוזיאון פיקאסו (פריז וברצלונה), לה קומדי פרנסז, ז`ורז` פומפידו, מוזיאון הרוקחות (בפריז); המוזיאון הבריטי, בית הספר לאומנות מקינטוש בגלזגו, ספריית בודלייאן באוקספורד, בריטניה; גוגנהיים, ניו-יורק, מומה, ניו-יורק, מטרופוליטן, ניו-יורק וקליבלנד, המוזיאון לאומנות של בוסטון, מוזיאון ברוקלין (ארה"ב).

מן המוזיאונים בספרד מציעה The Museum Store מבחר גדול של פריטים מן ה- MNAC ,Macba, CCCB , גוגנהיים בבילבאו, ממנזר הצלבים הקדושים, מוזיאון הקולנוע בז`ירונה, מוזיאון המלכה סופיה והפראדו במדריד.
וכן ממוזיאון ישראל בירושלים, המוזיאון האיסלאמי בכווית, מוזיאון הוותיקן או מוזיאון המבצר בפראג, סך הכול כ- 120 מוזיאונים.

 The Museum Store איננה חנות מתנות רגילה. מטרותיה נעות הרבה מעבר לכך מפני שהיא מאפשרת, לכל המבקר בה לחלוף ברחבי מוזיאוני העולם מבלי לצאת מן החנות. אני ממליץ לבקר בחנות הזו, להנות מן המוצגים ולרכוש מתנות יחודיות לאלה שנשארו בארץ.

The Museum Store

C/. Rosselló 248
Barcelona
Tel: 93-488-1539
 Fax. 93-487-2011
www.museumstore.tv

museum@airtel.net


לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar

כתבות מומלצות עבורך על ברצלונה