Charles De Gaulle, פריז - מדריך נמל התעופה

שארל דה גול הוא שדה התעופה הבינלאומי הגדול ביותר בצרפת ואחד משדות התעופה המרכזיים בעולם. גודלו ומגוון אמצעי התחבורה הגדול, שמאפשר הגעה אליו הופכים אותו לשדה תעופה הראוי לשרת את אחת הערים המתויירות ביותר בעולם. בכתבה הבאה, מדריך שדה התעופה שארל דה גול.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: Charles De Gaulle, פריז - מדריך נמל התעופה
Depositphoto/Encrier

מידע כללי על הנמל

  • שם מלא: Charles de Gaulle Airport
  • קוד הנמל: CDG
  • אתר אינטרנט: www.aeroportsdeparis.fr
  • מספר הטרמינלים: 3
  • מיקום ביחס לעיר הקרובה: הנמל ממוקם כ-23 ק"מ צפון-מזרחית לפריז.
  • מפה 

מעבר בין הטרמינלים

קו המטרו החינמי Cdgval מחבר בין שלושת הטרמינלים. תחנת ה-Cdgval בטרמינל 1 נמצאת בקומה ה-2 בין עמדות הצ'ק אין 5 ו-6, בטרמינל 2 בין הטרמינלים 2C/2E ו-2D/2F ובמרחק הליכה של חמש דקות מטרמינל 3. עבור הנוסעים שעוברים בין טיסות, קיימים אוטובוס N1, שמשרת את טרמינל 2 ואוטובוסים N2 ,N3, שמשרתים את טרמינל 2G. מרחקי ההליכה בין חלקיו השונים של טרמינל מסויים הוא כחמש דקות. כדי לעבור בין טרמינל אחד לטרמינל אחר, יש להיעזר באמצעי התחבורה.


שדה תעופה (אילוסטרציה). צילום: אורי דן דייןשדה תעופה (אילוסטרציה). צילום: אורי דן דיין

איך מעבירים את הזמן? 

אינטרנט אלחוטי פועל ברחבי הטרמינלים, חינם ל-15 דקות ראשונות. המבחר הגדול ביותר של מסעדות, בתי קפה וברים נמצא בטרמינל 2. יחד עם זאת, בטרמינל 3, קיים מבחר מצומצם של מסעדות וברים. בשדה התעופה קיים מבחר עשיר של חנויות, בעיקר בטרמינל 1 ו-2. כמו כן, בטרמינל 2 ניתן למצוא סלון יופי ושירותי עיסוי. בנוסף, קיים אזור של משחקי וידאו, לאונג' מוזיקה בטרמינל 2B וחדר עם סרטים בחינם.

דיוטי פרי

בטרמינל 2 אפשר למצוא מבחר של חנויות דיוטי פרי, שממוקמות אחרי עמדת המכס. חנויות נוספות נמצאות ליד שערי העלייה למטוס.

נשארים לישון בשדה?

קיימים מספר בתי מלון בשדה התעופה שארל דה גול או בקרבתו.מלון Sheraton Paris Airport Hotel & Conference Centre ממוקם בטרמינל 2. מלונות נוספים שוכנים בקרבת שדה התעופה וניתן להגיע מהם אל הטרמינלים השונים בעזרת שירותי שאטל ואוטובוסים חינם. בין המלונות הסמוכים לשדה ניתן לציין את מלון איביס (Ibis Paris Airport), במרחר הליכה מטרמינל 3 ואת מלון סופיטל (Sofitel). מלון Hilton Charles de Gaulle Airport נמצא במרחק של חמש דקות מהשדה תעופה. יש שאטל חינם אליו מטרמינל F2. אתר אינטרנט: www1.hilton.com.

החלפת כספים והחזרי מס 

בכל אחד מהטרמינלים אפשר למצוא דוכנים להחלפת כספים, סניפי בנקים וכספומטים. החזרי מס ניתן לקבל תמורת הצגת חשבוניות בעמדות אמריקן אקספרס או בעמדת המכס בטרמינלים השונים.

מידע לאנשי עסקים

אזורים המותאמים לעבודה, בהם ניתן להטעין את הציוד האלקטרוני אפשר למצוא בטרמינל 1. כמו כן, קיימים שמונה חדרי כנסים, שלושה חדרי משרד ולאונג' VIP. בטרמינל 2 קיימים שלושה לאונג'ים לעסקים, הכוללים אינטרנט אלחוטי.

למגיעים עם ילדים

פינות משחקים לילדים ניתן למצוא בטרמינלים 2C, 2D, 2F באולמות הבורדינג. משחקי שולחן ווידאו אפשר למצוא בטרמינל 3. ניתן למצוא עמדות החתלה בשירותים בנמל.

נגישות 

שדה התעופה שארל דה גול מותאם היטב עבור הנכים, כולל אזורי המשחקים, העבודה והמנוחה. עמדות הטלפון הציבורי מונמכות ותאי השירותים והמושבים בטרמינלים מותאמים אף הם. ניתן לקבל סיוע מצוות שדה התעופה עם ההגעה אליו, לשם כך, יש להגיע לעמדות המודיעין או להיעזר בעמדות האלקטרוניות המפוזרות בטרמינלים השונים.

תחבורה לעיר הקרובה

רכבות RER מגיעות לשדה התעופה בשילוב עם אוטובוסים של ADP. קו B נוסע מטרמינל 1 ומתחנת TGV בטרמינל 2 לתחנות Gare du Nord ,Châtelet-les-Halles ,St Miche ,Luxembourg ו-Port Royal Denfert-Rochereau. גם רכבות TGV ו-Thalys מגיעות ליעדים שונים בפריז ומחוצה לה. מידע נוסף אפשר לקבל בעמדת SNCF, אשר בקומה הרביעית של טרמינל 2.

 חברת Val d'Europe Airports shuttle מפעילה שירות שאטל - מיניבוס. אוטובוס מקומי מספק 350 ו-351 מחברים בין מרכז העיר לשדה התעופה. חברת Roissybus מגיעה אל כל שלושת הטרמינלים ואל תחנת המטרו ב- Place de l'Opéra. משך הנסיעה כשעה. שירות Noctilien הוא שירות לילי הפועל בין השעות 01:30-04:30 והמפעיל שלושה קווים, המחברים את שדה התעופה עם יעדים שונים בפריז. אוטובוסים של חברת Air France יוצאים מהטרמינלים 1 ו-2 ומגיעים לתחנות ב-Porte Maillot, שער הנצחון, מונפרנאס ו- Gare de Lyon. החברה מפעילה גם אוטובוסים לשדה"ת אורלי מטרמינלים אלה. נסיעה במונית עד למרכז העיר נמשכת כ-45 דקות. בכל טרמינל מופיעים שלטים המכוונים אל תחנת המוניות הקרובה.


לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול בפריז? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:
יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על פריז