ארמון שרלוטנבורג
Charlottenburg Palace

3.7
(10)
ארמון שרלוטנבורג - למטייל (1) מתוף הטיפ של מיכל בן אריה
ארמון שרלוטנבורג מתוך הטיפ של nili weiss - למטייל (2) מתוך הטיפ של nili weiss
ארמון שרלוטנבורג מתוך הטיפ של nili weiss - למטייל (3) מתוך הטיפ של nili weiss
ארמון שרלוטנבורג מתוך הטיפ של nili weiss - למטייל (4) מתוך הטיפ של nili weiss
ארמון שרלוטנבורג מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (5) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
ארמון שרלוטנבורג מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (6) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
ארמון שרלוטנבורג מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (7) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
ארמון שרלוטנבורג מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (8) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
ארמון שרלוטנבורג מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (9) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
Spandauer Damm 20-24, 14059 Berlin, Germany
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

בשנים עברו הייתה ברלין עיר הבירה של ממלכת פרוסיה רבת העוצמה. ארמון שרלוטנבורג, הממוקם ברובע שרלוטנבורג, הוא אחד השרידים המרשימים ביותר מתקופה זו, והוא הארמון היחיד שנמצא בתוך ברלין. במקור נבנה הארמון כמשכן קיץ למשפחת המלוכה, שהמלך פרידריך השלישי הקדיש לרעייתו סופי. המבנה המקורי הורחב ולאחר מלחמת העולם השנייה נזקק לשיפוצים. כיום משמש המבנה הראשי כמוזיאון ותערוכות מתחלפות מוצבות באגפים לצידו.

מה חושבים מטיילים על ארמון שרלוטנבורג

3.7
10 מדרגים
5
1
1
2
1

10 המלצות על ארמון שרלוטנבורג

תמונת הפרופיל של Zehava Chamo_4043784
Zehava Chamo_4043784

”זהירות כניסיה בארמון!“

קרא עוד

כאב לי מאוד שלא יכולנו לראות את כל הארמוןמחןץ מ3 חדרים ראשונים. מאחר ויש כניסיה שחייב לעבור!

ביקשתי שיפתחו לי דלת אחרת כדי לדלג ולא להכנס לכניסיה. אבל העובדים לא הסכימו!

יהודים הזהרו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יעלולי11
יעלולי11

”ארמון שרלוטנבורג לא חובה“

קרא עוד

ביקרנו בארמון שרלוטנבורג בחודש דצמבר. מדובר בארמון מהמאה ה-17 גדול יחסית עם הרבה חדרים. החסרון הוא בכך שהוא אינו עשיר בריהוט ובאביזרים אותנטיים במיוחד. רוב התצוגה (למעט מס' רהיטים) היא של תמונות שמן מאותה תקופה. הארמון משקיף על גנים גדולים ויפים רק שבתקופת החורף אינם פורחים. אופן ההגעה באמצעות אוטובוס 109. משך נסיעה ממערב העיר כ-10 דקות. עלות כניסה 10 יורו למבוגר. ניתן לטייל בגנים הסמוכים ללא תשלום. אטרקטיבי במיוחד הוא שוק חג המולד הסמוך בחודשים נובמבר ודצמבר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nili weiss
nili weiss

”ארמון שרלוטנבורג יפה ומיוחד“

קרא עוד

הגענו לארמון בתחבורה ציבורית, למרות שהוא איננו נמצא במרכז העיר.

הארמון עצמו מאוד גדול ומיוחד: עשרות חדרים מקושטים, ריהוט יפהפה ווילונות ארוכים. אולם יפים עוד יותר, הם הגנים שנמצאים מאחורי הארמון. שורות-שורות של פרחים צבעוניים בשלל צורות. במרכז אגם נפלא. דמי כניסה 10 אירו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מיכל בן אריה
מיכל בן אריה

”ארמון מקסים בתוך העיר ברלין“

קרא עוד

ארמון שרלוטנבורג נמצא ברובע שרלוטנבורג מעט מרוחק מהמרכז אך קל להגעה בתחבורה ציבורית. זהו אחד המבנים המפוארים ביותר מהתקופה בה ברלין הייתה בירת פרוסיה. זהו למעשה מעון הקיץ של המלכה סופי שרלוטה רעייתו של פרידריך ה-1. בארמון עשרות חדרים גדולים המקושטים בציורי זהב וכן חדרי אירוח עם כלי אוכל מפורצלן וכסף.

לארמון גנים נפלאים חלקים בסגנון אנגלי וחלקם בסגנון צרפתי. הארמון עבר ועדיין עובר שיפוצים אבל יופיו ניכר לעין ושווה ביקור.

פתוח כל יום משעה 9:00 עד 17:00 סגור בימי שני. כניסה לארמון עולה 10 אירו. אפשר לבקר בחלקים נוספים בתוספת תשלום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hai_89
hai_89

”ארמון מקסים“

קרא עוד

ארמון מדהים, מהמם והכי גדול שקיים בברלין. מציג מספר רב של פריטים עוד מהמאה ה-17. שימש בית קיץ למלך פרוסיה. לארמון שתי קומות של מוצגים, ועוד גן ענקי מפואר מאוד!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Evyatar Yohanan
Evyatar Yohanan

”גני ארמון שרלוטנבורג“

קרא עוד

במערב ברלין ממוקם ארמון מפואר ויפה בשם ארמון שרלוטנבורג ואפשר להיכנס אליו ואל המוזיאון על שמו בתשלום. בטיול שלי הגעתי והיה נראה מיותר להיכנס למוזיאון ולארמון ורק נכנסתי לגני הארמון המפוארים אשר הכניסה אליהם חינם.

הגנים יפהפיים ופרושים על שטח ענק ונעים מאוד להסתובב בהם, יש המון מקומות לעצירה לנוח, עוברים בו המון תיירים וגם המון מקומיים שבאים לעשות כושר. מקום מאוד יפה ונעים לעבור בו ולנוח בו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של galando
galando

”ארמון שרלוטנבורג - כדאי לוותר“

קרא עוד

נסענו לכיוון הארמון בברלין, הייתה נסיעה ארוכה ב-U.

האיזור די משעמם, לא מעניין והמסעדות ריקות. לדעתנו היה כדאי לוותר על המסע הזה לארמון, יש מקומות שווים הרבה יותר לראות בברלין..

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מיכל בן אריה
מיכל בן אריה

”ארמון שרלוטנבורג ששווה להגיע אליו“

קרא עוד

ארמון שרלוטנבורג (Schloss Charlottenburg) נמצא ברובע שרלונבורג, קצת מרוחק מהמרכז, אולם הוא יפה ומיוחד, בייחוד בתקופת פריחה. ברלין הייתה עיר הבירה של ממלכת פרוסיה וזהו אחד השרידים המפוארים ביותר. הארמון נבנה בסוף במאה ה-17 ע"י פרידריך ה-3 ונפגע בהפצצות חיל האוויר המלכותי ונהרס ברובו. לאחר המלחמה, שוקם על סמך תמונות. 

זהו הארמון הגדול ביותר בברלין ואחד הארמונות הבארוקיים הגדולים באירופה. בארמון השתמרו חפצים מקוריים. החדרים מצועצעים בסגנון הרוקוקו. המון קישוטי זהב על הקירות, מנורות בדולח, מראות ענקיות, מקושטות ועוד המון דברים יפים. אלה חדרי הבארוק המפוארים של הזוג המלכותי הראשון של פרוסיה: פרידריך ה-1 ואשתו סופי שרלוטה.

יפים במיוחד הגנים. חלקם בסגנון צרפתי (דומים לגני ורסאי) וחלקם בסגנון אנגלי. מורגש שעבודת הגינון מושקעת ונפלאה. כיף לטייל בהם. בכניסה לארמון אנדרטת הנסיך, הבוחר הגדול הרוכב על סוסו. יש סיורים מודרכים באנגלית ויש ערכת שמע, גם היא באנגלית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zivony
zivony
1

”ארמון שרלוטנבורג בברלין“

קרא עוד

ארמון שרלוטנבורג (Schloss Charlottenburg) בברלין הוא הארמון היחידי בעיר וצמוד אליו כמיטב המסורת גם גנים רחבי ידיים. הוא נבנה ב-1699 והיה ידוע כמקום האהוב על אשתו של פרידריך ה-III סופי שרלוטה. הביקור במקום נעשה בעזרת מדריך קולי (באנגלית) ועובר מחדר לחדר בארמון. לאחר ביקור בארמונות אחרים מרשימים בבירות אירופאיות התאכזבתי מהביקור בארמון זה. ההסברים הניתנים באוזניות אינם מעניינים מספיק (ואף די מעצבנים). רב התמונות בחדרים הם דיוקנאות של משפחת המלוכה. הפאר לא מרשים במיוחד. את הגנים ביקרתי ביולי (כניסה חינם) ואולי באביב הם יותר מרשימים. נוסף על כך, הארמון נמצא מרוחק מהמרכז ואין לידו שום מקום לאכול. בקיצור - אם ראיתם ארמונות בעבר, הייתי ממליץ לוותר על זה. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של urgenson
urgenson

”ביקור בארמון שרלוטנבורג“

קרא עוד

אל תפספסו את ארמון שרלוטנבורג שבברלין! ארמון שרלוטנבורג (Schloss Charlottenburg) הוא ארמון מפואר ומרשים ביותר ומצדיק ביקור של מספר שעות. 

הארמון שוחזר לאחר המלחמה בצורה מרהיבה ומציע תצוגה מקיפה של חדרים מלכותיים, יצירות אומנות, אוספי חרסינה ופורצלן כמו גם הצצה לחיי יום-יום בדמות תצוגות מפורטות של מערכות כלי האוכל השונות וכדומה. 

המחיר נע בין 7 ל-10 יורו לאדם לכניסה ושווה כל אירו.

הטיפ עזר לך?

כתבות על ארמון שרלוטנבורג

מתוך הבלוגים - פוסטים על ארמון שרלוטנבורג

הוספת פוסט

תגיות