אחרי שהתרוצצנו 6 ימים, הגענו לאורלנדו. שכרנו מראש וילה בקיסימי דרך אתר

www.vacationhomerentals.com (יש גם את אתר homeaway מומלץ גם הוא). הלינה בוילה מאוד נוחה – מאפשרת מרחב לכולם, בריכה פרטית בחצר, חדר עם משחקים (ביליארד, הוקי אויר), כך שניתן גם בחלק מהזמן פשוט לנוח בוילה ולהנות מהביחד. זה גם מאפשר לקנות אוכל בסופר ולהכין ארוחות בנוחות (לפחות ארוחת בוקר וערב), ולא לאכול כל הזמן במסעדות (כמה המבורגרים ומק אנד צ'יז אפשר כבר לאכול???). ממליצה לחפש בקיסימי, היא קרובה לכל פארקי השעשועים, ויש בקרבת מקום סופרים, מסעדות וכו'. שימו לב שיש וילות שהם חלק מכפר נופש (ואז יש בריכה משותפת, ואם יש בריכה פרטית לרוב היא קטנה יחסית) ויש וילות שהן בפני עצמן, פשוט בתוך שכונת מגורים (זה מה שאנחנו העדפנו).

להלן בקצרה המקומות בהם טיילנו:

אפקוט: פארק של דיסני. חלק אחד מוקדש לתחום הטכנולוגיה והעתיד, ובחלק השני יש ביתנים של כל מיני מדינות. כמו בפארקים האחרים של דיסני, גם פה רוב המתקנים הם לא אקסטרים (אני ממש לא מתלוננת, אבל היה ילד שהתלונן על כך laugh). לאחר שלפני שנתיים היינו במג'יק קינדום וביוניברסל אני חייבת לציין שאפקוט היה קצת מאכזב. הוא לא מושקע מבחינת הקישוטים והמבנים כמו האחרים, והמתקנים די סטנדרטיים. החלק של המדינות הוא ברובו חנויות ומסעדות. אין הרבה פעילות למעט מקסיקו (מומלץ מאוד), ונורבגיה (עם המתקן של אנה ואלזה שהוא בהחלט נחמד), בביתן של סין נשארנו לסרט והיה נחמד. בחלק מהביתנים האחרים פספנו את הסרט, וכיוון שמוקרן אחת לשעה בערך לא טרחנו להמתין.

כדי לראות את מופע הסיום שמתקיים בסביבות תשע בערב, החלטנו הפעם לא להגיע מוקדם, אלא הגענו בסביבות 12 (החניה קרובה מאוד לכניסה לפארק, כך שלא לוקח הרבה זמן להיכנס. גם הקופות היו ריקות כך שלא היה בעיה להמיר את הכרטיסים שקנינו באינטרנט לכרטיס. התור היחיד בכניסה היה בביטחון). הזמנו מראש פאסט פאסט לסורין. אכן מתקן מרשים.

בנוגע לפאסט פאסט (FP): אפשר להזמין מראש דרך האפליקציה 3 מתקנים עם כניסה מהירה. העניין הוא שהמתקנים מחולקים לקבוצות, ואם הזמנו מתקן מקבוצה אחת לא ניתן להזמין לאחרים מאותה קבוצה. ככה שלמעשה לא ניתן להזמין לכל המתקנים שיש אליהם תורים ארוכים FP. לדוגמא: הזמנו לסורין. אז לא ניתן היה להזמין לאנה ואלזה (אלו שני המתקנים עם התורים הארוכים ביותר). ניתן להזמין שוב מתקן רק אחרי שסיימת את שלושת המתקנים שהוזמנו מראש. בשלב הזה של היום כבר לא היה מועדים פנויים של FP למתקנים עם התורים הארוכים. מאידך, חייבת לציין שאנחנו היינו בסוף ספטמבר, ביום חמישי, וזה התברר כבחירה טובה. יחסית העומס במתקנים לא היה נורא. לרובם לא חיכנו יותר מעשר דקות / רבע שעה. את הסורין עשינו אם הFP וחזרנו אליו שוב בסוף היום בסביבות שש שכבר ירד העומס. גם את אנה ואלזה עשינו בסביבות שבע, היה רשום שיש תור של 45 דקות, בפועל זה לקח 30 דקות כולל הנסיעה במתקן. ממליצה להוריד את האפליקציה של דיסני ולהעזר בה כדי לראות עומסים בזמן אמת.

בסביבות שמונה ממליצים לתפוס כבר מקום מסביב לאגם כדי לצפות במופע. החלטנו לנסות את מזלנו, והלכנו לפאב האנגלי Rose & Crown Pub והופתענו שהיה להם שולחן פנוי במרפסת עם תצפית מעולה למופע (זו המסעדה היחידה שיש לה שלחנות מהן ניתן לראות את המופע. כשניסינו שבוע קודם להזמין שולחן דרך האתר היה רשום שאין מקום). אז ישבנו בכייף , אכלנו ארוחת ערב וחיכינו בנחת למופע. המופע אכן היה מרשים, ושווה המתנה. 

פארק המים בליזארד ביץ' (חוף סופת השלגים):

זהו אחד משני פארקי המים של דיסני, הבנוי כאתר סקי. לפארק המים הלכנו ביום שני, שהוא יחסית פחות עמוס. היה לנו מזל, ואכן הפארק היה חצי ריק, כך שלא היה בעיה לתפוס מקום ישיבה בצל או תורים למגלשות מים. בפארק הרבה כסאות ישיבה, חלקם מתחת לפרגולות הצללה, וחלקם לא. אם מגיעים בעונת השיא, מומלץ להגיע עם הפתיחה ולנסות לתפוס מקום בצל (מקומות טובים: מול בריכה הגלים, ליד Ski Patrol Training Camp). באיזור הכניסה יש לוקרים (10$ ליום). כדאי להשאיר שם את דברי הערך, ועל הכסאות רק מגבות ובגדים. בנוסף, אם אתם הולכים ביום חם מאוד כדאי להביא נעלי ים שכן ההליכה בין המתקנים היא על בטון (אפשר עם כפכפים, אבל אז צריך להחזיק אותם ביד במתקנים).

בפארק שתי מגלשות אקסטרים לחובבי הזאנר – סוג של (כמעט) נפילה חופשית; שיט באבוב גדול שיושבים עד 6 איש בפנים; מגלשה שיושבים על אבוב; שני מתקנים שבהם שוכבים על מזרן עם ידיות ויורדים במגלשות. בריכה גלים (לא עמוקה- עד 1.8 מ'), ובריכת תינוקות.

סקי פטרול – סוג של מסלול נינג'ה לילדים (עוברים את הבריכה על חלקי “קרחונים”, אומגה, מגלשות מותאמות ליותר קטנים וכו'). באיזור הזה יכולים לשחק ילדים עד גובה של 1.5 מ'. בפארק כמובן דוכני אוכל ושתיה, ואפשר גם לשכור מגבות.

הגענו בשעה 10 עם הפתיחה. חשבנו שנהיה שעתיים שלוש ונתקפל. בסוף היינו עד הסגירה בחמש אחה”צ. אין ספק שמבחינת הילדים זה היה אחד הימים היותר שווים.