את הדרך חזרה ללוס אנג'לס עשינו בארבעה ימים. יומיים על כביש 1 הנפלא, עוד יום נסיעה לאאוטלט דרך פארק חבלים משובח, ויום אחד לקניות באאוטלט.

אל תוותרו על הנסיעה בכביש 1. אמנם רק נתיב אחד לכל כיוון, אבל פה המטרה היא הדרך. הכביש מתפתל לאורך החוף. בחלק הראשון שלו יש יותר נקודות עצירה לראות דברים, ובחצי השני פשוט להנות מהנוף והנסיעה.

היום הראשון:

יצאנו בבוקר מסן פרנסיסקו דרומה ונסענו עד למגדלור Pigeon Point Lighthouse. מקום יפה לעצירה. מפרצון לים, ונוף מקסים. משם המשכנו לנקודת המיסתורין. אבל כשהגענו התברר שסיור יצא בדיוק לפני 2 דקות, לא הסכימו שנצטרף אליו ולא רצינו לחכות שם חצי שעה, אז ויתרנו. המשכנו בדרך היפה עד למונטריי. המוטל שלנו לא שווה המלצה, אז לא מפרטת. אבל בגדול נראה לי שכדאי לקחת באיזור של ריף הדייגים.

השעה היתה ארבע בערך, אז נסענו לדרך 17 המיילים. זוהי דרך פרטית, שהכניסה אליה עולה10$ לרכב. בכניסה מקבלים מפה עם פירוט נקודות העצירה. הכל מאוד מסודר – יש מקומות עצירה עם מפרצי חנייה. הדרך מקסימה. רואים את החוף, ואת הבתים של עשירי האיזור (יש כאלה שרואים רק את השער והבית רחוק מידי בשביל שניתן יהיה לראות אותו מהכביש...). בגלל שהיינו אחה”צ לפני שקיעה אז מצד אחד היה קצת מסנוור, אך מצד שני היה צבעי שקיעה יפים. אפשר לצאת חזרה מהמקום בו נכנסתם (זה מה שאנחנו עשינו), ואפשר לצאת לעיירה כרמל.

בדרך חזרה למלונית עצרנו בסופרמרקט וקנינו אוכל למחר, שכן בחלק הדרומי של כביש 1 אין כ”כ מקומות בהם ניתן לעצור לארוחה.

היום השני:

התחלנו את היום בשמורת פוינט לובוס Point Lobos שנמצאת ממש לא רחוק ממונטריי. בשמורה 13 מסלולי הליכה, כולל קצרים וקלים, המאפשרים הנאה רבה מהנוף ומחיות הים, הנמצאות על החוף, אליו ניתן לרדת במספר מקומות. בשמורה מתגוררים מעל 250 זנים של חיות וציפורים ומעל 300 זנים שונים של צמחים. מומלץ להכנס עם הרכב פנימה (עולה 10$ ליום) שכן המרחק מהכניסה עד לחוף גדול. אנחנו עשינו את מסלול Cypress Grove Trail, ואת Bird Island Trail. מסלולים קלים
 עם נוף נפלא – ורואים כמובן את כלבי הים והשחפים.

המשכנו דרומה לאורך שמורת ביר סור. עצרנו ליד השער הירוק ועשינו את המסלול של Partington Cove Trail – מסלול של כרבע שעה כל כיוון שיורד מהכביש הנמצא על הצוק עד לים. המסלול לא קשה, הולכים על שביל מסודר. בסוף יש 2 אפשרויות – לפנות שמאלה על גשרון, לעבור במנהרה ולהגיע לצוק או להמשיך ישר בשביל צר יותר ולהגיע עד המים. ממליצה לעשות את שניהם.

בשמורת mcway יש שולחנות פקניק בכניסה ליד החניון, אז עצרנו לאכול (אנחנו וכל הזבובים...). ומשם המשכנו לאורך הכביש. בשלב הזה אין כמעט עצירות, אבל נוסעים כל הזמן על הצוק ליד הים. דרך כייפית ויפה. שימו מוזיקה טובה ותהנו מהדרך.

לקראת סוף הכביש, לפני סן סימון, נמצאת נקודת תצפית בשם Piedras Blancas. זו אחת משתי מושבות יחידות בארה”ב בה מאות, ולפעמים גם אלפי פילי ים. יפה לראות את פילי הים מתחפרים בחול כדי להתקרר קצת.

משם המשכנו לפאסו רובלס (אין סיבה מיוחדת להגיע לשם, אבל לנו היתה אפשרות להזמין לילה בנקודות בהולידיי אין אז השתלם לנו).

היום השלישי:

בסופי שבוע יש פארק חבלים שנמצא בדרך בין פאסו רובלס לקמרילו (היעד הבא שלנו). עולה 49$ לשעה חצי. מומלץ בחום. הילדים מאוד נהנו.

Vista Lago Adventure Park

Lopez Drive, Arroyo Grande, CA 93420

יש במקום מסלולים בכל מיני רמות קושי, אומגה, בנג'י. עשו 3 מתוך 4 מסלולים ואומגה. מתברר שעדיף לתאם שעה כי בהתחלה יש הסבר וכו' אז זה בקבוצות קטנות. צרפו אותנו לעוד קבוצה קטנה שתאמה מראש. אמנם שילמנו לשעה וחצי, אך כיוון שלא היתה קבוצה אחרינו, למרות שלקח לנו יותר משעה וחצי את שלושת המסלולים של החבלים, נתנו לנו לעשות גם את האומגה. היה לא קל, אבל חוויה לאוהבי הזאנר.

בהמשך הדרך עצרנו בסולברג – ממש אפשר לוותר, ובסנטה ברברה בחוף הים – זה היה נחמד. היינו חצי שעה כי כבר היה מאוחר, אבל זו עיירה ממש נחמדה בסגנון ספרדי ואם היה לנו עוד זמן היינו בכייף מבלים בה עוד.

הגענו בערב לקמרילו – יש כמה מלונות במרחק של כ-10 דקות נסיעה מהאאוטלט. אנחנו היינו בהולידי אין, אבל ראינו שיש מלונות קרובים יותר כמו הבסט ווסטרן, ויש שניים של הילטון שקצת יותר רחוקים אבל נראים שווים יותר.

ארוחת ערב אכלנו במסעדה איטלקית Ottavio's – הופתענו לטובה. ממש נחמד וטעים.

היום הרביעי:

היום כולו הוקדש לקניות באאוטלט. זה מרכז מאוד גדול, מורכב משניים או שלושה חלקים. למי שלא מכיר – ממליצה להקדיש יום שלם לקניות. תמיד נראה שתוך שעתיים שלוש נסיים, ובסוף אנחנו מעשר עד חמש בערך באאוטלט. יש במקום את כל חנויות הספורט (נייק, אנדר ארמור וכו'), בגדים (ליוויס, גאפ, צ'ילדרן פלייס) ועוד ועוד.