הבן הבכור שלנו חגג בר מצווה, והחלטנו שזה תירוץ מצויין לטיול לארה”ב עם הילדים. בן ובת בני 9 והגדול כאמור בן 13. אנחנו מהמתכננים, אז תכננו מסלול עקרוני, וקנינו כרטיסים בהתאם כבר חצי שנה מראש, ומלונות הזמנו כבר 3 חודשים מראש (עם אפשרות ביטול כמובן...). לפי מה שהבנו זה גם מוזיל את העלויות. טסנו בסוף ספטמבר, כמה ימים לפני ראש השנה, וחזרנו לאחר 3 שבועות, לקראת סוף חול המועד סוכות, מה שהשאיר מספר ימים להתאוששות מהג'ט לג, וגם להשלים את החומר שהפסידו בבי”ס. ככל שניתן ממליצה בחום להשאיר ימי התאוששות לפני החזרה לשגרת בי”ס והעבודה.

אנחנו הזמנו את הטיסות והמלונות דרך סוכנות נסיעות פאנטורס. זה לא עלה לנו יותר, וקיבלנו המלצות טובות וגם ידענו שאם יש בעיה יש לנו עם מי לדבר. כל ההתנהלות היתה בטלפון ובמיילים, וכמובן שגם בדקנו את ההמלצות באינטרנט לפני שאישרנו. שני הסוכנים שעבדנו איתם היו מאוד נחמדים ועוזרים. ממליצה.

התלבטנו לגבי סדר הדברים במסלול, והעצה הכי טובה שקיבלנו היא לסיים באורלנדו, כיוון שלילדים זה השיא, ואין טעם להמשיך למקומות אחרים אחרי הפארקים. בנוסף, אחרי שבועיים על מזוודות במלונות היה נחמד להיות שבוע במקום אחד מרווח, עם מעט נסיעות.

בסמוך לרכישת כרטיסי הטיסה הוצאנו ויזה לארה”ב. הטופס מייגע, אבל אין בעיה למלא לבד. לחלקנו דרכון אירופאי כך שלא כולם היו צריכים את הויזות. הריאיון בשגרירות היה קצר, אבל התהליך אורך כשעתיים. בנוסף, לכניסה לקנדה (במפלי הניאגרה עברנו לצד הקנדי) יש למלא טופס באתר האינטרנט לשלם 7$ קנדי, ואחרי יום מקבלים אישור כניסה.

לגבי אריזה ממליצה לקחת דברים לשבוע. בחלק מהמלונות היו מכונות כביסה ומייבש בתשלום סימלי (3 דולר למכונה). צריך רק לשים לב בתכנון הזמנים לסיים בחלק מהימים מוקדם ולהשאיר זמן לכביסה.

הבנים שלנו חובבי כדורסל מושבעים ולכן חיפשנו גם מקומות בהתאם, וגם בדקנו משחקי NBA. אמנם אוקטובר זה עוד לא עונה, אבל יש משחקי קדם עונה, והסתפקנו בזה. בשבילם זה היה מדהים גם ככה, אפילו שהכוכבים לא השתתפו.

כיוון שבתכנון המסלול נעזרנו בבלוגים ובפורומים באתר, החלטנו הפעם להשקיע חזרה, ולרשום גם את המסלול והתובנות / המלצות שלנו. מקווה שיעזור למתכננים.