בשני הלילות הראשונים ישנו במלון holiday inn express & suites Hollywood walk of fame. המלון נמצא 5 דקות הליכה ממרכז שדירות הוליווד ותיאטרון דולבי, ו-10 דקות נסיעה מיוניברסל סטודיו. הוא הפתיע אותנו לטובה עם חדר מרווח (2 מיטות זוגיות וספה נפתחת שהיתה בהחלט נוחה לשינה), וארוחת בוקר נחמדה. יש במקום חניון מסודר (שעולה כמובן עוד כ-30$ ליום' אבל שווה את זה).

בערב הראשון הלכנו למרכז שנמצא כמה דקות מהמלון במורד הרחוב. רצינו לאכול בקליפורניה פיצה קיטצ'ן אבל היה תור והיינו עייפים מידי לחכות. אותו הדבר היה בהארד רוק קפה. בסוף ישבנו ב-Dave – בר/מסעדה ספורט. יש טלויזיות בכל מקום עם ערוצי ספורט שונים, וגם איזור שלם של משחקי וידיאו. האוכל היה חביב. אז סה”כ יצאנו מרוצים. בסוף הטיול, כשחזרנו ללוס אנג'לס, התברר לנו שהמרכז הזה הוא המקום ממנו ניתן לצפות על שלט הוליווד המפורסם (שמשום מה לא מואר, ולכן לא רואים אותו בלילה), והוא גם מתחבר לתיאטרון דולבי.

למחרת בבוקר התייצבנו ביוניברסל סטודיו. כדאי להגיע מוקדם, לקראת הפתיחה. ככה חונים במקום טוב, וגם הפארק עוד לא עמוס מידי (בגדול החניות קרובות לפארק, גם הרחוקות יותר). הייחוד של הפארק הזה לעומת אלו שבאורלנדו הוא בהופעות שלו ובסיור שעובר באיזור האולפנים. ממליצה מאוד לראות את כל ההופעות ולעשות את הסיור. בהמלצות שקראתי נאמר להגיע כשעה לפני מועד ההופעות כדי לתפוס מקום. אני חושבת שחבל על הזמן. רואים מצויין מכל מקום ככה שלא כ”כ משנה איפה יושבים. כמו כן בתקופה שאנחנו היינו תמיד היו עוד מקומות ולא היתה בעיה להכנס ברגע האחרון, אז חבל לעמוד חצי שעה בשמש סתם. המופעים נמשכים כ-20 דקות כל אחד, ומוצגים כמה פעמים לאורך היום – תבדקו באתר מתי המופעים ביום שאתם מגיעים. המופעים:

עולם המים: מופע פעלולים המבוסס על עלילת הסרט עולם המים של קווין קוסטנר, כל המופע סביב נושא המים והאש (עתידני – כדור הארץ מוצף ואנשים מחפשים יבשה. יש את הטובים והרעים ומה שביניהם...). מי שיושב במושבים המסומנים בירוק נרטב – שימו לב. הילדים מאוד אהבו.

מופע החיות: מופע שמראה כיצד מאלפים את החיות לעבודה בסרטים. עשוי נחמד ומשעשע. יותר טוב ממה שציפינו (ביום הראשון שהיינו אשה התעלפה בקהל לאחר שתי דקות של מופע. לצערינו ביטלו את המופע והוציאו את כולם החוצה. זה היה מאוד מאכזב. וכיוון שזה היה המופע האחרון לאותו יום אז הבת שלי היתה ממש מבואסת. לשמחתנו, כשקנינו את הכרטיסים היה מבצע של יום נוסף חינם עד סוף דצמבר. אז בסוף הטיול חזרנו לראות את המופע. היה שווה).

מופע אפקטים: מראים איך עושים כל מיני אפקטים בסרטים (אנשים שנשרפים, פציעות וכו'). עשוי כמובן בצורה מהנה ומשעשעת.

סטודיו טור: סיור מודרך בקרוניות באולפנים. נמשך כ-50 דקות (איך לזה תור. ממתינים 10 דקות בערך עד שממלאים את כל הקרוניות ויוצאים לדרך). עוברים בתחנות שונות בדרך, רואים בין היתר תפאורת חוץ של סרטים (רחובות ניו יורק, עיירת מערב פרוע ועוד). במהלך הסיור נכנסים 3 פעמים לתוך סוג של סימלוציה (הקרון קצת זז, יש הקרנת תלת מימד מסביב – נחמד מאוד).

בנוסף כמובן שגם עלינו על מתקנים (לפארק שני מפלסים. בעליון, דרכו נכנסים, רוב המתקנים וכל המופעים. בתחתון יש עוד 3 מתקנים. להגיע אליו לוקח כ-10 דקות של נסיעה בכמה גרמי מדרגות נעות).

איזור הארי פוטר: יש שני מתקנים. אחד Harry Potter and the Forbidden Journey, והשני רכבת הרים. על הרכבת הרים אני אישית לא עליתי. חובבי הזאנר נהנו ממנה. לגבי המתקן השני- יושבים בכסאות כמו ברכבל של אתר סקי, והם זזים על כבל לאורך המסלול. התפאורה מדהימה, ויש הקרנה של דמויות וכו'. אציין שקצת מפחיד. לא בטוחה שהייתי עולה שוב…

המיניונים: סרט תלת מימד שהכסאות בו זזים יחד עם הסרט. כייף, ומתאים גם לפחדנים.

קונג פו פנדה: גם סרט. שם הכסאות רק קצת רועדים וכו'.

הסימפסונ'ס: היינו במתקן באורלנדו, אז ויתרנו על לעמוד שוב שעה בתור. אבל בהחלט מומלץ. יושבים בתוך “מכונית” בחדר, היא זזה קצת למעלה ולצדדים, וכל המתקן הוא בהקרנה של סרט מסביב. נראה אמיתי ברמה שלא תאמן (אישית עצמתי עיניים בקטע שכאילו היינו ברכבת הרים מרוב שהרגיש אמיתי, למרות שאני יודעת שאנחנו בתוך חדר סגור).

יש גם עוד חלק עם מתקנים לקטנים יותר.

במפלס התחתון:

רובוטריקים (לא עלינו בגלל התור).

פארק היורה – מתקן מומלץ לחובבי רכיבות מהירות. מי שיושב בקצה נרטב. שלא תגידו שלא ידעתם.

נקמת המומיה – לא בסגנון שלנו, אז לא עלינו.