בבוקר סיור מודרך במערת פוסטוינה (10 דקות הליבה ממקום הלינה). המערה עצומה ומרשימה ביותר גם למי שראה מערות נטיפים. גם כמויות התיירים במקום בלתי נתפסות... סוג של דיסנילנד תת קרקעי (כולל חנות מזכרות ומזנון מתחת לאדמה למי שלא יכול להתאפק). אבל הכל מאורגן היטב ובסך הכל החוויה מצויינת.

בצהריים נסיעה וסיור בטירת פרדיאמה הבנויה בתוך מערה. המצודה והבנייה מרשימים מאוד, סיור באמצעות Audio Guide (בעברית!) מעניין ומאורגן היטב. מומלץ מאוד.

ארוחת צהריים במסעדה פצפונת על אם הדרך (באמצע בין המערה למצודה) בשםOkrepčevalnica Prepih, בחוץ היה קר וחורפי אבל בפנים חם ונעים. תפריט קטן שכולל בעיקר המבורגרים (אבל עם טאצ' מקומי), קבבים (בסגנון הקבב הרומני המוכר לנו), נקניקים מקומיים ועוד כאלה, וכמובן הרבה בירה. הכל פשוט, לא יומרני ומעולה! לקינוח עוגת גיבניצה נהדרת. מחירים מצחיקים. אחת הארוחות הטובות בטיול!

משם נסיעה של 3+ שעות ומעבר לקרואטיה ללינה בעיירה Slunj. לינה אצל Nena Rastoke Guest House, חדרים חמודים נוחים ומרווחים ובעלת בית מקסימה שרק להוטה לעזור (למרות האנגלית הבסיסית ביותר שלה). מרחק 10 דקות ברגל מכפר המפלים המדהים (!) Rastoke. ארוחת ערב במסעדת Petro's בכפר, אווירה ומיקום מדהימים על המים, אוכל ככה ככה. המלצה מסוייגת. אגב לפחות 4 מהשולחנות היו של ישראלים...