מזג האוויר השמשי והחמים שאפיין את הטיול עד כה התחלף לאווירה קרה וסתווית בהרבה והיום גם יום גשום (בהתאם לתחזית)

בבוקר יצאנו לרפטינג בגשם שוטף עם חברת Bovec Rafting Team, התלבטנו אם כדאי בגלל מזג האוויר אבל בחברה אמרו "ממילא תירטבו...". אנחנו שמחים מאוד שיצאנו, היתה חוויה נהדרת, קיבלנו שירות מצויין וטיפול מקצועי מהמדריך איוון ומשאר הצוות. מומלץ מאוד!

לאחר ארוחת צהרים בעיר המשכנו לקובאריד ולמוזיאון הקרב ממלחמת העולם הראשונה. בכניסה רואים סרט מעניין של כ 20 דקות המתאר את הקרב, הרקע והתוצאות. מעבר לזה, התצוגות עצמן מעניינות אבל לא ממש מוסיפות מידע על הסיפור. מומלץ למי שמתעניין בתחום.

המשכנו לנקיק טולמין, הגשם שכך מעט והחלטנו בכל זאת לטייל עם ציוד הגשם שלנו, מה שסרבל קצת את ההליכה. מסלול של כשעה וחצי עם לא מעט עליות. בגלל הגשמים הנחל הראשי היה חום-בוצי ולא ירוק-צלול כמו בתמונות... יש מספר נקודות תצפית נהדרות אבל בסך הכל החוויה הפרטית שלנו היתה ככה-ככה. אין מה להשוות בכלל לקניון וינטגר.

מטולמין נסענו שעה וחצי לפוסטוינה, ללינה במלון Postojna Cave Rooms and Apartments Proteus שבמרכז העיר, מעל מסעדת Proteus שבאותה בעלות. חדרים חמודים ונוחים, לא גדולים אבל ללילה אחד מספיקים בהחלט. השירות מעולה, כדאי לקנות אצלם את הכרטיסים למערה (10% הנחה). יש גם 10% הנחה על ארוחות במסעדה. המסעדה לא רעה, מנסה להיות מסעדת Fine Dining, גם באיכות וגם במחיר, לפעמים בהצלחה ולפעמים לא. אבל לא התרשמנו שיש יותר מדי אופציות בסביבה.