DSCN1450

שווקים הם נפלאים. אני חושבת שכולם (ובעיקר כולן) יסכימו איתי. הצבעוניות, הריחות, הטעמים והמגוון - פשוט נהדרים.
 במהלך שהותנו בלונדון ביקרנו בשלושה שווקים - ואת שלושתם אסקור כאן.

Borough1

השוק הראשון שביקרנו בו היה שוק בורו - Borough Market. הוא היה במרחק הליכה מהדירה שלנו.
זהו שוק שמתמקד בעיקר במזון - פירות וירקות, כמו בתמונה מעל; פטריות ופירות ים, מאפים שונים (מתוקים ומלוחים). כמובן, היו בשוק המון אנשים.
 הסתובבנו בשוק הזה פעמיים, בהן טעמנו וקנינו לעצמנו מיני מאכלים שונים.

Borough3

יזכרו לטובה בעיקר נקניק ה-Wild Boar שאפילו העננצ'יק הבררן נהנה ממנו, מאפי בשר שהעננצ'יקית ואני התלהבנו מהם, סאמוסה טעימה, ומתוקים שקנינו ארבעתנו: עוגה טבעונית למוטי; אקלרים לעננצ'יק ולי, ומקארון תות ענק ונהדר לעננצ'יקית.

Borough2

השוק הבא בו ביקרנו הוא Covent Garden. זהו אחד השווקים הותיקים בלונדון, והוא התרחב - ובעצם רובו עבר למיקום חדש, באזור Battersea. במרכז העיר נשארו דוכנים מעטים יחסית, וכמה חנויות מעניינות.
 התלהבתי במיוחד מ-2 חנויות -

חנות המומינים (ממנה הספלים בקולאז' הבא) - שם יש כל דבר שאתם יכולים לרצות עם מומינים עליו! חבל רק שהגעתי לשם באיחור של 35 שנים...

חנות הצעצועים של בנג'מין פולוק - היו שם משחקים ישנים וחדשים; דברים שקשורים לעליסה בארץ הפלאות, אבל התלהבתי מתאטרוני הקרטון המיניאטוריים שהיו שם. ממש נחמד.

CoventGarden_2

מה שעוד היה נחמד זה מופעי הרחוב. בקולאז' מעל אפשר לראות את אחד הלהטוטנים שהיו שם, בחור שעשה הרבה רעש ובלבל הרבה את המוח, אבל גם להטט בסכינים.
בקולאז' למטה - קבוצת נגני כלי מיתר, שניגנו להנאת העוברים והשבים כל מיני קטעי מוזיקה - ויואלדי, מוצארט, פחלבל ועוד. הם היו מעולים, וראו כמה הם נהנים בעצמם מהנגינה.
 חיפשתי סרטון שמראה אותם מנגנים, ומצאתי סרטונים דומים שבהם מככבים נגנים אחרים.

CoventGarden

מ-Covent Garden חזר איתנו הביתה השעון הזה: Archimedes Spiral Clock - גם ספירלות, גם מתמטיקה וגם פרקטי! במיוחד בשבילי!
 המחוג הספירלי מראה את השעה, והמחוג הישר הקטן - את הדקות. הקטן נע כמו בשעון רגיל. כך שבתמונה הזו השעון מראה את השעה 3.30:

DSCN1922

אבל ללא ספק, השוק המרשים ביותר היה שוק קאמדן.
קאמדן היא שכונה בלונדון, וכבר הרחוב הראשי שלה - Camden High St. - הוא מדהים. הצבעוניות בשכונה הזו שובת לב. לרוב החנויות בקומה הראשונה יש פרסומת תלת מימדית בקומה מעל.
 בתמונה הראשונה ברשימה אפשר לראות את הדרקון מעל המסעדה הסינית, וכאן בקולאז' אפשר לראות חנויות נעלים, מכוני טאטו - ואין לי מושג מה נועד המטוס לפרסם.

CamdenHighSt01

ביום שבת, יום השוק, שמח ומלא במיוחד בכל האזור.
 ברחוב הראשי פגשנו את אליס והכובען המטורף (בגרסת ג'וני דפ) מנסים למכור לנו כלי חרסינה:

DSCN1431

ואז הגענו אל השוק עצמו - שוק Camden Lock.
 כלומר... בעצם רוב מרכז השכונה מתפקד כשוק בשבת. אם הבנתי נכון, הוא התחיל בתור שוק Camden Lock - ופשוט התרחב לרחוב הראשי ועוד כמה רחובות צדדיים בשכונה.

מליון דוכנים, שבהם אפשר למצוא כל כך הרבה דברים מעניינים ומיוחדים. מצלמות עתיקות, כלי חרסינה עתיקים וחדשים, תכשיטים (שוב - עתיקים וחדשים), סבונים, תה, פירות וירקות, מזון מהיר וגם מסעדות... בקיצור, כל מה שחשקה נפשכם - יש שם.

CamdenMarket

המקום נקרא Camden Lock על שם מנעל המים שנמצא שם. Camden יושבת ליד תעלה שנשפכת אל התמזה. כיוון שיש הבדלי גבהים בתעלה, סידרו מנעל מים - הסירה מגיעה עד אליו, ממלאים את המנעל במים וסוגרים שער מאחורי הסירה, ואז פותחים את השער לפניה - והיא מפליגה הלאה. זו שיטה מקובלת להתגבר על הפרשי גבהים.
 מקומות שבהם היו מנעלי מים תמיד היו אזורים מרכזיים, ולא פלא שממש ליד המנעל הוקם השוק.

DSCN1459

הלכנו הרבה באותו יום. ובשביל זה צריך נעליים טובות. מה דעתכם על הנעליים הבאות?

CamdenShoes

מבחינת תכשיטים, התפעלתי משני דוכנים שמופיעים בקולאז' הבא: מימין, דוכן תכשיטי אוריגמי, ומשמאל - תכשיטים שעשויים ממזון. הם לוקחים פרוסות של פירות (תות, קיווי, הדרים...), זרעים שונים, פולי קפה, ומיבשים אותם. אח"כ צובעים בלקה מיוחדת, או משבצים בתוך תכשיט. הם ממש מקסימים בעיני. למעוניינות: הנה קישור לדף הפייסבוק שלהם, וכאן יש קישור לחנות ב-Etsy (שסגורה לקיץ, ותפתח שוב בספטמבר).

CamdenJewels

טוב, הסתובבנו הרבה. הגיע הזמן לאכול משהו. ובשוק קאמדן אפשר למצוא הכל לכולם. אוכל מכל מקום בעולם. למשל, קארי מלאזי ירוק, או אוכל הודי או קולומביאני, יפני, סיני, איטלקי, צרפתי, מזרח-תיכוני, אמריקאי וכמובן גם Fish&Chips...

CamdenFood

ואז המשכנו להסתובב עוד קצת...

CamdenBags

ועם התיקים המקסימים שהעננצ'יקית ואני קנינו לעצמנו - אני מסיימת את הרשומה שלי. אני מקווה שנהניתם!
 השווקים פעילים בעיקר בסופי שבוע, והיום המוצלח להסתובב בהם הוא יום שבת.

DSCN1925

את התמונות צלמתי ב-Borough Market, Covent Garden and Camden Lock Market
בתאריכים 27.6.2015 ו-4.7.2015
 מוזמנים להקליק על התמונות על מנת לראותן בגודל מלא!

DSCN1544