כמה מפתיע שבמרחק לא רב אחת מן השניה, בירושלים, מתחבאות שלוש פנינות, שלושה מקומות ללינה קסומים, שמאפשרים מנוחה, נוף ירושלמי טיפוסי, אינספור של טיולים בסביבה, והכל ברגל, ללא קושי. המיוחד בשלושתן היא ההרגשה שאתם בחו"ל לכל דבר. מיועד לזוגות סולידיים, בלי מוסיקה, בלי ילדים, לכאלה שמחפשים שלווה בחופשה, והסרת דאגות אסקפיסטית לסופ"ש.

א. הכנסיה הסקוטית סט אנריוז: St Andrew’s Scottish Guesthouse

ממוקמת בסמוך למשכנות שאננים ולשכונת ימין משה, 900 מ' משער יפו בעיר העתיקה, 150 מ' מהסינמטק, 100 מ' מבריכת הסולטאן, 150 מ' מתחילת פארק המסילה, 200 מ' מרחוב עמק רפאים במושבה הגרמנית, מעל גיא בן הינום, 200 מ' מהחאן.

על גג בית הארחה של הכנסיה הסקוטית

אתר: http://scotsguesthouse.com/

חצר אחורית וגן בכנסיה הסקוטית

החוויה מתחילה בדיאלוג הטלפוני המנומס עם הזמנת החדרים וממשיכה עם קבלת הפנים האדיבה, אירופית משהו, עם ההגעה למלון, באדיבות ובנעימות של השהייה. במלון מספר חדרים לא גדול, עם מדרגות המובילות לשתי קומות (אזהרה לנכים), ובחדרים חלונות גדולים או לעיר העתיקה או לגן האחורי, ולחלק מהחדרים גם מרפסות צופות לעיר העתיקה. בקומה השניה מרפסת גדולה, עם עציצים והעיקר - נוף פנורמי לעיר העתיקה ובריזה כל היום, בכל שעה. מחיר החדרים נכון לאוקטובר 2021 נעו בין 750 ש"ח ל850 ש"ח עם ארוחת בוקר המוגשת בלובי היפהפה. גולת הכותרת: הגג, הכנסיה הצמודה, האריחים הארמנים המקוריים, חנות עבודות היד הפלשתיניות. הגינון סביב, הגרניום שמטפס על הקירות, הברושים, העורבים, כל אלה ביחד עם פעמוני הכנסיות בעיר העתיקה כל שעה יוצרים אוירה של יציאה ושליפה מהכל.

מרפסת החדר בכנסיה הסקוטית

ב. הבית הטמפלרי - The Templer Inn

הבית ממוקם ברחוב בית לחם, קרוב למפגש עם רחוב עמק רפאים, בתוך השכונה הטמפלרית המשוחזרת שבה גם נבנה המלון אוריינט החדש. קולנוע סמדר והסינמטק קרובים, העיר העתיקה במרחק 1.5 הליכה קלה תוך חצייה של בריכת הסולטאן. מוזיאון האסלאם ובית הנסן במרחק הליכה נעימה בשכונות הותיקות של ירושלים, וגם תיאטרון ירושלים והחאן קרובים מאוד - בלב המאפיליה...

מנהלים את המקום בעלי הנכס, שדאגו לשימור, שחזור והפעלה של הצימרים, והם מארחים מכל הלב, כאילו זה ביתם. 4 דירות קטנות מאובזרות במטבח ומרוהטות בחן. סביב 900-1050 ש"ח ללילה. הרגשנו כמו בסיפור היסטורי...

הבית הטמפלרי המשוחזר - 4 חדרים מאובזרים במטבחון

קישור לאתר: http://www.templerinn.com/hebrew

חצר בו מוגשת בחן ובטעם ארוחת בוקר אישית
סויטה מבפנים בבית הטפלרי

ג. צימרים בעיר העתיקה - JOHANNITER HOSPIZ

בלב ליבה של העיר העתיקה, על רחוב הויה דולורוזה, בסמטה קטנה, עולים כמה מדרגות ודרך שער קטן נכנסים לאכסניה עם מספר חדרים. את המקום מנהלים אלזה ומיכאל, נציגי הכנסיה הפרוטסטנטית בגרמניה כבר מספר שנים. ההזמנות נעשות במייל האישי של מיכאל או בטלפון. משער יפו בהליכה ישירה עם הטרולי זה יקח גג עשר דקות. ניתן לחנות בחניון קרתא התת קרקעי בכניסה לשער יפו.

קשה לתאר איזה חוצלארץ זה להכנס, להתרשם מטוב הטעם שבו החדרים מעוצבים, מהחצר המשותפת שממנה נוף לעיר העתיקה...מחדר האוכל והמטבח לשירות עצמי, ובכל רגע נתון אפשר להציץ למטה לתחנה מספר 7 על ויה דולורוזה ולשמוע את קבוצות הטיולים והצליינים מקשיבים להסברי מדריכיהם.

מבט מהקומה השניה של מתחם הצימרים בעיר העתיקה

איך מזמינים: בטלפון 026264627 במייל: jerusalem@christus-treff.org

שער הכניסה לצימרים, מתוך רחוב המוביל לויה דולורוזה

מדור חברים ממליצים:

1.מסעדה בירושלים שהומלצה לי מאוד ע"י חברה: CITYVIEW על הר הצופים, עם נוף פנורמי. סלטים מצויינים, בשר, וגם אוכל אותנטי פלשתיני. טל: 054-989-8840 בפייסבוק: https://www.facebook.com/CityViewJerusalem/