למטייל העצמאי בקראלה – 8 ימים נפלאים שמאפשרים הצצה וביקור ראשון בקראלה, אחד מהאזורים המרתקים ביותר בהודו. הרכבתי מסלול למטייל העצמאי שמתנייד במוניות ממקום למקום וחוסך נהיגה, או הזמנת נהג ורכב. מצאנו שבקראלה זו דרך נפלאה לטייל. בכל פעם שהזמנו מונית מראש דאגנו שהנהג המקומי יודע אנגלית ברמה טובה וכך זכינו לחוויה בפני עצמה של הכרות בלתי אמצעית עם המקום. להלן תכנית שהיא בסיס לשינויים:

יום א'- ב' - טיסה מהארץ לבומביי, טיסת המשך לקוצ'ין ובמונית לחוות דיוואלוקאם.

את הביקור בעיר קוצ'ין דחינו לסוף הטיול. מונית מוזמנת מראש הביאה אותנו לחוות דיוואלוקאם Dewalokam הממוקמת אמנם 65 קמ משדה התעופה של קוצ'ין אבל הדרך נמשכת כמעט שעתיים מרתקות בתוך שטחי חקלאות מגוונים ויערות טרופיים.

חווה זו, המנוהלת ע"י משפחה מאוד נחמדה ומסבירה פנים, היא גן עדן עלי אדמות. נהר פרטי, ערסלים, בריכה, חדרים מבריקים בנקיונם - נשארנו שם שני לילות. הגענו לקראת ערב וקבלת הפנים עם שרשרות יסמינים ומיקס פירות היתה סיפתח לחוויה שלא נשכח: טיול בוקר מעבר לנהר למושבות עטלפים, שחיה בנהר הרגוע, סיור חקלאי ולמידה איך נראה אגוז קשיו על העץ, איך מפיקים גומי מהעצים ועוד. זו חווה שמספקת את עצמה, מגדלים בעלי חיים ומייצרים מחלב בופאלו פאניר מעולה. 8000 רופי ללילה כולל כל הארוחות שהיו מעולות, מתובלות ברוח קראלה ואף אפשר היה להצטרף לטבח לצפייה בהכנתן. את כל ההזמנות של הלינה והמונית עשינו בהתכתבות במייל עם ג'וזה, בעל הבית:Jose Dewalokam <

http://dewalokam.in/

dewalokam@gmail.com

יום ג' - נסיעה למונאר (MUNNAR). לינה במלון: Swiss County

ארגנו מדיוואלוקאם מונית ליום שלם, עם נהג דובר אנגלית, לאזור מונאר. הכביש עולה בגובה והנוף משתנה בהתאם. מיערות טרופיים ומטעי גומי למטעי תה אינסופיים על מדרונות ההרים. לאחר כשעתיים עוברים את העיר התחתית והעילית הצפופות וממשיכים בכביש על שפת שרשרת אגמי סכרים ציוריים. הפארק הלאומי Eravikulam היה סגור כי זו עונת הרבייה של יעלי ההרים. ברקע פסגת הר Anamudi – היפהפיה שגובהה 2695 מ'. כל האזור הוא שמורה ולקראת אחה"צ צפינו בקופים, משפחת פילים שבאה לשתות באגם, ציפורים רבות ועוד. נסענו עד Top Station  כ-40 ק"מ ממונאר. זהו יעד תיירותי ופופולארי הודי. לא חובה. צפינו משם לשוליה המזרחיים של קראלה לכוון טאמיל נאדו. המלצת זהב - במונאר לא צריך יותר מדי אטרקציות כדי ליהנות מהמקום. שיטוט בין מטעי התה המאורגנים באופן מופתי והתבוננות בנשים קוטפות התה במלאכתן, עצירה לאורך האגמים ולתצפיות ציפורים, קניית תה שחור (טעים להפליא) כל אלה די והותר כדי להצדיק שהייה של יום באזור.

לינה: מלוןSwisscounty

אתר: sales@swisscounty.com - מלון הבוטיק סוויסקאונטי ממוקם כעשרה ק'מ לפני מונאר. עדיין אין שילוט כי המלון חדש. ממרפסות המלון נשקף נוף של הרים ויערות והמיקום מעולה. החדרים מעוצבים ברוח שוויץ(?). 6000 רופי ללילה עם ארוחת ערב ובוקר.

יום ד' – ה' – ו – חוף מרארי (Mararikulam) ושייט בתעלות:

ממונאר ירדנו במונית 4.5 שעות חזרה אל חוף מרארי. קשה לתאר במילים את המקום: 3 וילות צופות על החוף, מוצלות בעצי קוקוס... 10 ק"מ חוף בתולי שכל הפעילות בו מתרכזת בבוקר ובערב כשעשרות דייגי הכפר יוצאים/חוזרים מהדייג. הוילות מאוד מאובזרות (ויקרות), מעוצבות נהדר, ומכל מקום בהן נשקף הים. צוות שלם טיפל בנו והרגשנו כמו מהרג'ות. טיולים ברגל על החוף, באופניים בכפר הסמוך ( Kumarakom), שחייה באוקיינוס הערבי שמימיו חמים, קריאת ספרים בערסל...מה עוד? את ההתכתבות עשינו מול אולגה ורופרט, זוג צעיר ונחמד מאוד שהם הבעלים. הזוג משכיר 3 וילות על הים ועוד 4 וילות בתוך הכפר, 2 ק'מ מהחוף (לא להתבלבל).

באחד הימים נסענו בטוקטוק לעיר אלפי (Alleppey ) הסמוכה – 7 ק'מ, לשייט של מספר שעות בתעלות (backwaters). סוריג', הבחור הנאמן והמסור שטיפל בנו, ארגן לנו סירה שחיכתה לנו באחד הרציפים. היו אלה שעות מרתקות שבהן צפינו בחיי היומיום על המיים ובגדות, בדייגים ובדייגות, בציפורי מיים, ובבתי הסירות -HOUSRBOATS מלאות התיירים הזרים והמקומיים.

לינה: Marari Villas - ( info@mararivillas.com )

יום ז' – קוצ'ין

נהג המונית בחר לנסוע עד לפורט קוצ'ין בכביש הצמוד לים. היתה זו חוויה מופלאה ומרתקת, קשה היה להחליט לאיזה צד מסתכלים לכוון הים או לכוון ברכות הדגים, אגמים, וכשמתקרבים לעיר כבר רואים את הרשתות הסיניות המפורסמות.

הגענו למלון, ומכאן הכל ברגל: שוק הדגים, מוזיאון העיר בארמון ההולנדי, כנסיית הקדוש פרנסיס ורחובות קטנים וצרים מלאים בחנויות. היה חם ולכן המשכנו בטוקטוק לרובע היהודי (רובע מתנצ'רי) ולבית הכנסת. בערב מופע קטקאלי היה מרשים מאוד. ( KATHAKALI). אכן כפי שכולם המליצו אין להקדים יותר מאשר רבע שעה כדי לצפות בתהליך האיפור המקדים. אפשר להתרשם מהמופע באתר שלהם: /www.kathakalicentre.com

לינה: בFort Kochin במלון Tissasin .

אתר: tissasinn@bsnl.in

מלון בוטיק יפהפה שמעוצב באוסף של חפצי אנטיק. ארוחת הערב הקראלית במסעדת המלון היתה מאוד טעימה ומושקעת.

יום ח' – בוקר של קניות בקוצ'ין, נסיעה לשדה התעופה וטיסה לארץ חזרה. חשוב לקחת בחשבון כי הדרך מפורט קוצ'ין לשדה התעופה של קוצ'ין נמשכה שעתיים....כל האזור בתנופת שיפוץ כללי ונתקלנו בפקקים ארוכים ומתישים.

מצרפת בלוג מצויין לאלה שרוצים קצת לשדרג את הטיול בקראלה:

https://www.lametayel.co.il/articles/97g401

בהנאה, וספרו חוויות….