אפריל היא עונה נפלאה לטייל באגן הים התיכון כי האירופאים והאמריקאים אינם מחשיבים זאת כתקופת תיירות. היינו לפני כמה שנים שבוע בפירינאים כמעט לבד בכל מקום, במזג אויר של 20 מעלות, פריחה, שלג...טסים וחוזרים מברצלונה... הרבה דברים השתנו מאז ימי הקורונה ויש לבדוק דרכים, שעות פתיחה של פארקים, מוזיאונים, מחדש. 

יום 1 - ברצלונה. המלצות יש למכביר בנפרד. אבל אל תשכחו לצאת לאחד מהסיורים המודרכים (חינם) היוצאים מהפאב/מסעדה Travel Bar ברובע הגותי, רחוב Bouqeria 27. 

יום 2 - ברצלונה. בערב: לא להחמיץ הופעה, אם יש, ב- Palau De La Musica.

יום 3 - הר מונטסראט עד אספוט. אוספים לחמניות, גבינות ושתיה במכולת לפיקניק, ויוצאים לא יאוחר משעה 9:00 לכוון מנזר מונטסראט Montserrat. מכיוון שהמקום הוא מלכודת תיירים ענקית עדיף להציץ בכנסיה, בפסל של המדונה השחורה, ולצאת לטיול רגלי באויר הנפלא. מעל החנויות עולה רכבל Sant Joan להרים והתצפית מרהיבה... כשמגיעים, פונים צפונה לכמה דקות הליכה לקפלה, מתרשמים מסוג הסלע - מעין קונגלומראט... אולי מישהו מהגיאולוגים יסביר אחרת. חוזרים לנקודת ההגעה של הרכבל ומחפשים את המסלול היורד למנזר. מחכה לכם הליכה קלה, על שביל מצופה בטון, 45 דקות של נופים, פריחות, ריחות ואויר צלול. בדרך יש גיחות קצרות לצלב, לקפלה נוספת.

ממשיכים בנסיעה צפונה ל-Solsona - עיירה ימי-ביניימית משומרת היטב. שימו לב - אם תגיעו בין 13:00 ל-16:00 הכל סגור, כמו בכל ספרד, גם מנהג זה נשמר באדיקות בקטלוניה. הסיור בעיר הרפאים יהיה שווה בכל זאת. קפה תוכלו למצוא מחוץ לחומות.
משם מתחילים לנוע צפונה לתוך הפרינאים הקטלנים. ב - Col De Negro בוחרים את הכביש הצר והתלול לכוון Tremp ועוצרים לצלם את הכפרים התלויים המשומרים המבצבצים בכל מקום. מטרמפ סעו צפונה בניחותא לאורך הנהר עד Espot. לינה ב-Espot שני לילות. זהו כפר גבוה, 1600 מטר, ממוקם בלב שמורת אגואסטורטס Aiguestortes שפסגותיה מגיעות לל - 2,982 מטר.

יום 4 - שמורת אגואסטורטס Aiguestortes. (לבדוק שעות פתיחה אחרי הקורונה) מתארגנים לפיקניק במכולת באספוט, לובשים בגדים חמים, ונגשים למשרד הפארק הלאומי לארגן את הנסיעה ברכבי השמורה אל תוכה. התייעצו אילו מסלולי הליכה פתוחים לעונה. הפארק מהמם ביופיו. מצוקי ענק מכל עבר. ניתן לטייל בו במסלולים של מספר שעות עד ימים שלמים. רכבי השטח מקפיצים למספר נקודות וניתן לתאם איתם חזרה. כשהגענו באמצע אפריל היה אגם סנט מאוריסי קפוא, מסביב מצוקי ענק, רוח נשבה אבל הטמפרטורה היתה מעל 15 מעלות. אחרי הצהריים יצאנו עם האוטו לכוון Val D'aran. יש חיבור בין Espot ל-Son ומשם לנופי בראשית. זהו עמק גבוה ויפהפה, שחובר לציוויליזציה רק בעשרות השנים האחרונות ומאז הוא בתנופת פיתוח. לילה שני באספוט.

Aiguestortes
La Garrottxa

יום 5 - עמק נוריה Val Nuria. נוסעים דרך La Seu D'urgell בכביש הצפון הקטלני המתפתל עד ALP ומשם ל-Ribs De Freser וצפונה לתוך עמק נוריה ל-Qeralbs. זהו כפר קטן ויפה (עם בית קפה) שמשמש גם כנקודת החנייה הגבוהה ביותר לכלי רכב. עולים על רכבת הריצ'רץ' (קרמיירה) לתוך העמק. ליד האגם תמצאו את הדי הפיתוח, מרכז מבקרים וכו. אל תבהלו כי יש מסלול הליכה יפהפה הנמשך 3 וחצי שעות שמוביל מלב העמק למטה, לאורך הנחל, מפלונים ונופים, אל קרלבס. יש מרכז מידע לעמק נוריה ואפשר לברר מראש את לוח הזמנים של הרכבת. נוסעים נסיעת אחרי צהריים ל-Ripoll ומשם ללינה ב-Olot עיירה בלב שמורת הוולקנים La Garrottxa. (בכביש היוצא מ-Olot ל-Santa Peu יש מלון בשם: RIU המשקיף על כל העמק הנפלא הזה - לבדוק אם פתוח אחרי הקורונה). בכל אחד מהמלונות ניתן לקבל אינפורמציה ומפות תרשים של השמורה והמסלולים.


יום 6 - שמורה יפהפיה של שרידי התפרצויות וולקניות בשם: Park Nacional Garrotxa ובתוכה כמה כפרים עתיקים ימי בינימיים, מסלולי הליכה נוחים והיפה מכול: Santa Pau - שמקבל אצלנו אולי הכי הרבה נקודות בין הכפרים בפירינאים הקטלנים. אגב, גם שם תוכלו למצוא מלונות קטנים. אין כמו פסח כדי לטייל באזורים אלה - ללא תיירים בכלל.שמורת לה גרוטקסה La Garrotxa ושמורת Park Nacional Del Cap De Creus. הנוף הפרינאי הדרמטי התחלף כאן בגבעות אדמדמות שרידי התרצויות וולקניות קדומות. בבוקר בנחת בוחרים טיול רגלי לאחד מהרכסים הוולקנים. בחרנו את Volcano Del Croscat שהבלייה יצרה בו מעין מכתש המאפשר תצפית לתוך קרביו הגיאולוגים. שני כפרים יפהפיים באזור שאסור להחמיץ: Castelfollit De La Roca היושב על מצוק מעל לנהר ו-Santa Peu.
ממשיכים בנסיעה לסיור בעיירה העתיקה Besalu - שם, ברובע היהודי העתיק, נמצא המקווה העתיק ביותר באירופה. משם ל - Figueres - לסיור במוזיאון דאלי - פתוח עד 17:30 ולחוף.

Cap De Creus

לינה ב-Portligat ליד Cadaques על המים, במלון Calina.

יום 7 - טיול בוקר בשמורת Cap De Creus סביב המגדלור - שם הפרינאים נופלים לים במצוקים מרהיבים. נוסעים ל Girona, (מבטאים: חירונה או ג׳ירונה) מסיירים בעיר העתיקה המרשימה (שרידי רובע יהודי), לא לפספס את המוזיאון היהודי ב-Girona.

מגירונה לברצלונה יש שעה וחצי נסיעה…

בהנאה!!!