איך קרה שקורסיקה לא על המפה של הישראלים?

7 ימים למטייל העצמאי

איך קרה שקורסיקה לא על המפה של הישראלים? לאלוהים פתרונים. שהינו 7 ימים ולילות באי היפהפה הזה ונפגשנו רק עם משפחות של צרפתים, שוויצרים,סקנדינבים וכדומה.

האי כולו הוא שמורת טבע אחת גדולה של פסגות גבוהות (מעל 2000 מטר), נחלי איתן, מפלים, מסלולי הליכה, חופים בתוליים - וחזרנו עם הרבה תהיות איך היה יכול להיות אחרת כאן בארץ...

הגענו לשדה התעופה באג'קסיו Ajaccio בטיסת Ezjet מפריז. יש דרכים נוספות רבות. שכרנו אוטו לשבוע בשדה התעופה. מומלץ אוטו קטן כי רוב הכבישים צרים מאוד.

יום א' נסיעה מ-Ajaccio צפונה לCargese. – קארגז 

התמקמות במלון: Motel Ta Kladia

Www.Motel-Takladia.Com

המלון הוא 30 מטר מקו החוף של העיירה המקסימה קארגז. בכל החדרים הפונים לים יש מרפסות, מטבחון מאובזר, מקרר ואפשרות לבלות כמה ימים ולהפוך את המלון לבסיס עם יציאות כוכב. צמודה מסעדה עם אוכל ים, פיצות ועוד.

יום ב' - נסיעה ל-Porto.

פורטו – עיירת נמל ממנה יוצאות סירות כל שעתיים (9:00, 11:00, 13:00) לשתי שמורות Unesco יפהפיות של מצוקי ענק היורדים לים, שניתן לראותן רק מן הים.

Scandola, Calache .השייט לוקח כשעתיים לכל שמורה.

מפורטו מחפשים במפה את D84 המוביל להרים דרך קניון Spelunca. דרך מתפתלת בין מצוקים, נהר שוצף, מפלים וגבים. בקטע כביש מ-Ota ל-Evisa יש אפשרויות ירידה רגלית לטיול בנחל, ליד גשרים רומים עתיקים. כמובן להתרחץ במים - חובה!

בהמשך הנסיעה מעבר הרים בגובה של 1300 מטר ומשם יורדים לצד קניון לא פחות מרשים Golo, שמזכיר מאוד את סיני. למטה גבי ענק צלולים בתחתיתו - לא לפספס, לרדת ולהתרחץ. את הלילה בילינו בחווה על כבישN197 בשם:
 Ferme Auberge Pietra Monetta,

המחיר כולל ארוחת ערב. המסעדה של החווה מרתקת אנשים מכל האזור בגלל המטבח המקומי האותנטי שלה. טלפון: 33-6-76348837.

יום ג' - חופים

לאחר ארוחת בוקר דשנה נוסעים 5 דקות לאחד מהחופים היפים ביותר בקורסיקה

- Plage De L'osttriconi. חוף החסידות. אם לא מקדימים אין חנייה. בקורסיקה אין חניות מסודרות לחופים שמורים וכל הקודם זוכה. המאחר מחפש חוף אחר. רחצה חובה.

משם נוסעים לטיול ברכב סביב האצבע הצפונית של קורסיקה על כפרי הדייגים הקטנים המשובצים בחופיה. מBastia עולים על כביש N193 ללינה בעמק רסטוניקה ליד העיירה Corte.

שני לילות במלון קטן בתוך העמק היפה ביותר בקורסיקה - La Restonica. אתר המלון:Www.Hotelrestonica.Com..

Vallée de la Restonica 20250 Corte - Tel : 04 95 45 25 25 - Mail : hotelrestonica@hotmail.com

יש כמה מלונות עם אותו שם. מלון זה ממוקם מול מלון יוקרה בשם אוברג' לה רסטוניקה ושניהם ממוקמים 3 קמ לתוך העמק על הנהר.

יום ד' - טיול רגלי בהרים

נוסעים מוקדם לקצה העמק למסלול רגלי של יום לאגמים נפלאים בגובה רב. למעשה מתחברים ל-Gr20 - שביל חוצה קורסיקה. Lac De Melo, Lac Capitella.. שמם של האגמים.

המסלול מסומן בכתום, ברור ובעליה מתונה מעלה כמה מאות מטרים גבוה. בירידה מוצאים גב בין גבי הנהר ומרגישים כמו בסיני, לבד, בטבע.

חוזרים למלון ללילה נוסף. במלון יש בריכה, מסעדה, מה עוד צריך. ערכנו סיור ערב בעיירה Corte המקסימה ואכלנו ארוחת ערב שם.

יום ה' - נוסעים ל-Col De Bavela. המצוק הוא בגובה מעל 1200 מטר. הנסיעה דרך כפרים קטנים חקלאיים בכבישים פתלתליים. ב- Col De Bavela יש מספר מסלולי הליכה לתצפיות על הרכס המשונן והמרשים. בחרנו מסלול של שעתיים וחצי. תצפיות בעיקר.

משם יורדים בכביש דרך קניון Solenzara לים. כשמתקרבים לקצה הקניון מוצאים למטה גבי ענק, מפלים... להתרחץ כמובן!

למי שאוהב קניונינג –canyoning זהו המקום. הרבה חברות מארגנות זאת. למשל:

https://www.bavellacanyon.com/en/

לינה במלון על החוף של פאבונה Favona. שם המלון: Hotel U Dragulino. הזמנות דרך Booking.Com השיגו מחירים הרבה יותר זולים.

מלון מקסים על החוף. ישנו 2 לילות במלון זה המאפשר גישה ישירה לחוף. היחס היה חם ומזמין. המחירים קצת גבוהים אבל הרבה יותר זולים מכל מלון אחר בסביבה. בסביבה טיולים רגליים וברכות ענק.

יום ו' - רביצה בים. בערב נוסעים לעיירת הנמל Porto Veccio לארוחת ערב.

יום ש' - נסיעה ל- Bonifacio. עיירה יפהפיה בשפיץ הדרומי של האי מול סרדיניה. לא לפספס את הטיול הרגלי למגדלור בקצה בקצה. מכאן מעל שעתיים נסיעה יפה ל-Ajaccio. לינה בעיר.
במיקום מצויין מצאנו את Hotel Du Golfe וההזמנות היו הרבה יותר זולות דרך Venere.Com.

לכל החוששים ממזג האויר: בהרים היה קריר. לעיתים היו ימי רוח
 והיה ממש קר. בחופים היה חם, אך עם בריזה קלה. מ - 15 ליולי האי הופך עמוס במשפחות מטיילים. עדיף להגיע לפני, או אחרי סוף אוגוסט.