כששואלים על יעד קרוב, ליום טיולים מחוץ ללונדון, השם הראשון שעולה הוא קיימברידג'.

הגשר המתמטי

 ולא בכדי. סה"כ כשעה נסיעה ברכבת שיוצאת מתחנות קינגקרוס ורחוב ליברפול ומחירי נסיעה טובים למשפחות לתחנת הרכבת בקיימברידג', שהיא קרובה מאוד למרכז העתיק של העיר - אפשר להגיע ברגל דרך שכונת מגורים מאוד יפה, אפשר כמובן גם לנסוע נסיעה קצרה בתחבורה הציבורית. אפשר גם לשכור אופניים בתחנת הרכבת.

מוזיאון פיטצוויליאם

IMG_3050.JPG
האתר הרשמי של קיימברידג' יודע לספר על סיורים מודרכים, ועל מוזיאונים שונים. אנחנו טיילנו פעמיים בעיר המקסימה הזו, ופעמיים העדפנו שיטוט חופשי ברחובות.

IMG_3041.JPG

הכנסייה העגולה

IMG_3036.JPG
שתי דרכים מקובלות לטייל בעיר - האחת דרך רח' Trumpington רחובה הראשי של העיר העתיקה ושיטוט ברחובות ובסמטאות והשניה דרך אחורי העיר – The backs. הגנים הרחבים המקיפים אותה ונותנים מבט כללי מרשים ביותר על מבניה הגותיים והויקטוריאניים.כאן אפשר לראות רשימה מצולמת של המבנים המרשימים ביותר. משני המסלולים מומלץ להגיע לנחל Cam העובר באחורי העיר, לשכור סירה ולשוט תחת הגשרים הכל כך מצולמים, ולחוש את ענפי הערבה הבוכייה המלטפת. אנחנו טיילנו את שני המסלולים האלה בשני טיולים שונים. שניהם מהנים ובשניהם עוברים בסופו של דבר באותם אתרים.מפה לדוגמא כאן

IMG_3027.JPG

כנסיית קינגס קולג

IMG_3028.JPG
הרחוב הראשי הומה אדם, זמרי רחוב ולהטוטנים שונים. הרחוב עובר דרך הפקולטות השונות - אלה מתחבאות מאחורי שערים גדולים ורחבים, לעיתים סגורים. צריך לפתוח אותם בלי להתבייש (בחלקם דמי כניסה) - נכנסים לחצר אשר מובילה לעוד חצר ולעוד אחת... עמודי האכסדרה מסביב מדמים עמודי אכסדרה של כנסיה. ולא בכדי: אוניברסיטת קיימברידג' היא האוניברסיטה השניה, דוברת האנגלית אחרי אוקספורד. יש תחושת קדושה במקום בדיוק כמו בכנסיה.

כנסיית עמנואל קולג

IMG_3032.JPG

IMG_3033.JPG
כמה קולג'ים בקיימברידג' הם מהמפורסמים והיוקרתיים בעולם - טריניטי, קינגס קולג', קלייר קולג'. המבנים החיצוניים אולמות הלימוד, והנהר העובר בינהם הונצחו בהרבה סרטים לאורך השנים. המרשימים מבינהם, בעיניי הם "בארץ אחרת". ו"מוריס" .
 קיימברידג' היתה בתחילה אוניברסיטה לגברים בלבד - כמו רוב האוניברסיטאות. הפקולטות השונות הירשו לנשים להגיע להרצאות רק כשומעות חופשיות, או להתקבל לפקולטות שמיועדות לנשים בלבד. חלקם פועלים כך עד היום. קינגס קולג', הפקולטה היוקרתית מבין כולן הרשתה לנשים להתקבל אליה כלומדות לקראת תואר רק ב-1972. הפקולטה האחרונה שפתחה שעריה בפני נשים היא מגדלנה.
מדענים רבים וראשי מדינה רבים הם בוגרי קיימברידג'. בשנים האחרונות צמח מרכז הייטק בצמוד לאוניברסיטה, יש המשווים אותו לפחות לעמק הסיליקון.

IMG_3015.JPG

שוק

IMG_3058.JPG
העיר קיימברידג' ידועה בחנויות העתיקות שלה, חנויות קטנות ומדהימות לבגדי מעצבים, גלריות וכו' לצד קניונים חדישים וממוזגים. ובסופי שבוע מתקיים כאן שוק של עבודות אומנות ואמנות וכן עתיקות שונות. אם תחפשו, או תגיעו ביום טוב, תוכלו למצוא כאן מציאות. הרבה מסעדות מכל הסוגים ממלאים את הרחובות והסמטאות.

לבלוג הצילום שלי – אוספת אוצרות