הדרך היא האושר: 7 כבישי הנוף היפים בעולם

הדרך היא האושר: 7 כבישי הנוף היפים בעולם

לעיתים, הנסיעה מנקודה לנקודה היא עיקר הטיול, במיוחד בכבישים שחולפים על פני נופים עוצרי נשימה. בחרנו עבורכם, יחד עם גולשי אתר למטייל, כמה מהדרכים היפות בעולם, שעוברות דרך צוקים, חוצות ימים ויערות וחולפות על פני עיירות יפות

מנאלי - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

מנאלי - עפתי! - המלצות על טיולי תרמילאים

מנאלי היא אחד מיעדי הטיולים המרכזיים של צפון הודו. זוהי עיירה שלווה, המוקפת נוף פסטורלי של ירק שופע והרי ההימלאיה, שמי שמגיע אליה יהנה משהייה מפנקת, שכוללת אוכל טוב ואפשרויות בילוי. חובבי הטבע יוכלו לצאת לטיולים באיזור, לטרקים מאתגרים ולעשות סוגים שונים של ספורט אתגרי ואפילו סקי

גשמים כבדים מעל נהר הביאס

גשמים כבדים מעל נהר הביאס

לכל מקום שאנו מגיעים אנו מביאים את בשורת הגשם. הילדים כבר תוהים אם באמת קיץ עכשיו. לא קל לקום כל בוקר כשהחלונות אפרוריים ונקישת הגשם על החלון מבשרת שוב על יום של מנוחה וגיחות קצרות, פעם לגן הקסום שלנו ופעם לגדת נהר הביאס, לשוק הטיבטי או לירקן המקומי שלנו.

מנאלי ודרמסלה- הודו במלוא הדרה

מנאלי ודרמסלה- הודו במלוא הדרה

מנאלי ודרמסלה שבצפון הודו מהוות יעד מצויין לטיול משפחתי מרתק ומגבש. בכתבה שלפניכם חוויה משפחתית - טבע הפראי מהפנט, טיולים רבים באיזור, קורסים מעשירים ושלל פעילויות.

הימצ`אל פראדש - חודש של טיול

הימצ`אל פראדש - חודש של טיול

הימצ`אל פראדש ידועה בנופיה המרתקים, בכפרים השלווים שבה, בעמקים רחבי הידיים ובעיקר בהרים המושלגים שסובבים את הנוף. לפניכם מסלול טיול במדינת ההימלאיה שמתחיל בשימלה, עובר בקינור וספיטי ומקנח בקולו ובדלהי, עם טיפים מועילים ומידע שיעזור לכם בתכנון.

פרק ז` - האלה האדימבה מברכת אותי...

פרק ז` - האלה האדימבה מברכת אותי...

כן, ככה זה כשאתה מטייל לבד, לפעמים כיף לך לבד, ולפעמים אתה מרגיש בודד, ומת לחברה. לפעמים אתה מתחבר עם אחרים וטוב לך, ולפעמים כשאתה עם אחרים אתה כבר רוצה להיות לבד...

מעמק נוברה למנאלי - חתיכת שמיים

מעמק נוברה למנאלי - חתיכת שמיים

יש נופים שפשוט כובשים אותך - הרים מכוסי שלג, מדבריות, כפרים קטנים בלב השממה. כאלה הם הנופים של עמק נוברה. גילי מטיילת בעמק, בין הרים וכפרים ומתרגשת מהמראות ומהאנשים. הודו אחרת מזו שחושבים עליה, בכתבה שלא כדאי להחמיץ.

ימים ראשונים בהודו

ימים ראשונים בהודו

משפחת שפירא מגיעה ללה. הגובה הרב דורש הסתגלות ובהתאם לכך שלושת הימים הראשונים מועברים במנוחה, בהתאוששות, בפיקניקים ובקבלת שבת... ובנתיים, הדיגדוג של לצאת ולטייל הולך וגובר..

מנאלי ועמק פרוואטי

מנאלי ועמק פרוואטי

אחרי שבועיים בדראמסאללה ממשיכים הפלגים מזרחה למנאלי והעמקים שסביבה. מונסון עקשן אינו מאפשר לתור את העמקים לכל אורכם ורוחבם אך גם כך ההנאה מהאיזור רבה, ירוק מעינות חמים והכל עדיף על הנסיעות בין מקום למקום, אוי הנסיעות.

הודו למתקדמים

הודו למתקדמים

ההחלטה לנסוע בשנית להודו לא דרשה מאמץ מחשבתי מיוחד, כבר בפעם הראשונה טרם הנחתי את כף רגלי על המטוס ידעתי כי צפוי לי מסע להודו בשנית. מצאנו את עצמנו מטיילים לבדנו במישורים ירוקים, בהרים מושלגים, מהלכים בין עשרות קופים וחיות אחרות. ישנו בטירות, טיילנו ותרנו במעמקיה של תרבות זרה ועתיקה אשר שמרה על סממניה ונהנינו מהשקט המקיף את כל המטיילים בהודו.

מנאלי - חלק א`

מנאלי - חלק א`

כל מי שפתר תשבץ בחייו יודע שבהמה טיבטית היא יאק. אבל כמה ראו יאק מקרוב? במנאלי תוכלו לעשות זאת וגם ללטף אנגורות.

הירידה למנאלי

הירידה למנאלי

הדרך מלה למנאלי חוצה את מעבר ההרים השני בגובהו בעולם ואחרי נסיעה ארוכה ומפותלת מגיעים לעיר הנעימה ולכפר ואשישט שנמצא מעליה. מהכפר הזה אפשר לצאת לטיולים באזור שכוללים סדרת מפים ומקדשים מרהיבים.

הרפתקאות בין נגר למניקראן

הרפתקאות בין נגר למניקראן

בטיול בעמק פרוואטי אפשר להגיע לכפר החביב נגר ולמעיינות החמים במניקראן, העיירה הקדושה להודים, שבה גם מקדשים ושוק שכדאי לבקר בהם.

מנאלי - חלק ב`

מנאלי - חלק ב`

בכתבה שלפניכם תיאור של שבוע אדיר של אטרקציות נוסח הודו: גלישת אבובים באתר סקי וצילומים על יאק (בהמה טיבטית בשבילכם), שהמשיכה בטיול על סוסים, והדובדבן שבקצפת: כדור פורח באמצע הודו!!

מנאלי - שוויץ או הודו?!

מנאלי - שוויץ או הודו?!

קל להתאהב במנאלי, הכל כאן ירוק, הרים מדהימים ומלאי מפלי מים ועצים ופרחים מכל עבר. ישראלים רבים מתאהבים במנאלי מסיבות שונות, אבל בעיקר מהנוף והיופי שלה.

מנאלי והדרך אליה

מנאלי והדרך אליה

מנאלי מתחלקת ל-3 אזורים: אולד מנאלי וואשישט וניו-מנאלי, את השניים הראשונים אפשר לתאר כישראל הקטנה והאחרון הוא יותר אותנטי. מסביב לעיר יש טבע נפלא ופינות חמד נסתרות שאפשר לגלות בטיולים רגליים באזור.

מנאלי - פרק שני

מנאלי - פרק שני

בשעות הערב, מנאלי, כמו כל אישה שמכבדת את עצמה, מתקשטת לקראת הלילה. היא מתאפרת באורות צבעוניים של חנויות ומתעטפת במוכרי רחוב ססגוניים. אין ספק שהיא עוצרת נשימה, עם שווקיה התוססים, עם הסמטאות הצרות שסמוכות לתחנת האוטובוס, עם חנויות הירקות, הבשר, התכשיטים ההודיים, הצמידים והטיקות והממתקים, עם דהאבות קטנטנות ואותנטיות ועם עדרי עיזים וכבשים ששוטפים לפתע את הסמטאות.

ג`יבי - הכפר הסודי

ג`יבי - הכפר הסודי

על הכפר ג`יבי מעולם לא שמענו. פשוט חיפשנו עצירת ביניים בדרך לדהרמסאללה. עוד כשהיינו בעמק פארוואטי פגשנו קבוצת אנשים שביקרו בכפר ג`יבי וסיפרו על קסמו של האזור והפליגו בשבחיו של בעל הבית שם התארחו. רשמנו את הפרטים ולבסוף החלטנו לנסוע לכמה ימים לפני שנמשיך לדרמסאלה.

מנאלי - מידע שימושי

מנאלי - מידע שימושי

העיר מנאלי היא אתר הנופש המרכזי בהימצ`אל פרדש. מדובר בעיר יפהפיה, מוקפת יערות ירוקים והרים מושלגים, שמושכת אליה מדי שנה אלפי מבקרים שמגיעים להצטנן מהחום המהביל של הדרום.

שחרור וחופש בהודו תאילנד ולאוס

שחרור וחופש בהודו תאילנד ולאוס

חלק מרכזי בטיול למדינה זרה הוא ההתוודעות לתרבות ולמנהגי המקומיים. שירז לקחה זאת צעד אחד קדימה. היא מתאהבת בפשטות של הודו, בשמחה של תאילנד ובנופים של לאוס ובעיקר במפגשים המרגשים עם המקומיים, בפניהם פתחה את ליבה והם בתמורה אמצו אותה אל ליבם.

טרק ממנאלי אל ההימלאיה

טרק ממנאלי אל ההימלאיה

בדרך למנאלי הנוף נהיה קצת יותר ירוק, קודם נקודות ירקרקות של עשב קל על ההרים, אחר כך צמחים קצת יותר גדולים ולעת ערב אפילו עצים של ממש. גם הנהרות נהיים שוצפים וגדולים יותר, יוצרים מפלים ואגמונים בדרכם. בפרק שלפניכם יסופר על מנאלי ועל טרק שיוצא ממנה אל תוככי ההימלאיה.

הדרך ממנלי ללה - צפון הודו

הדרך ממנלי ללה - צפון הודו

הדרך ממנלי ללה מרובה בסיפורים מיתולוגיים: על יופיה, על מעבר ההרים הגבוה בדרך, על הסכנות ועל מטיילים אמיצים ששרדו בדרכים. כבר בטיפוס ממנלי על שרשרת הרי ההימלאיה, אי אפשר שלא להתפעל מהנוף הירוק. בהדרגה הטמפרטורות יורדות וההרים מתכסים לבן.

מידע שימושי על מנאלי ועמק פרוואטי

מידע שימושי על מנאלי ועמק פרוואטי

נראה כי מנאלי נבנתה ומתוחזקת במיוחד עבור הישראלים הרבים השוהים בה. רוב הישראלים מגיעים למנאלי במיוחד למסיבות הפול מון המפורסמות. לאחר מסיבות הפול מון הרבה מהישראלים, עוזבים באחת את העיר ועוברים כקבוצה מאורגנת ליעד הבא - קאסול.

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם