מנהלות:
המסלול מתחיל בתחנת הרכבל Bettmerhorn כדי להגיע אליו יש להגיע לתחנת הרכבת בBrig ממנה לוקחים רכבת לBetten בתחנת הרכבת ממוקם גם הרכבל שעולה לBettmeralp, הרכבל שעולה לBettmerhorn נמצא בצד השני של הכפר כ20 דקות הליכה מהרכבל לBetten.
המסלול מסתיים בתחנת הרכבל Fiescheralp ממנה יורדים ברכבל לFiesch וממשיכים לתחנת הרכבת שממוקמת 10 דקות מהרכבל ומשם חוזרים לBrig.
המסלול מוגדר ברמת קושי בינונית ועיקר הקושי בו היא הירידה בתחילתו שהיו בה קטעים קשים, אורכו לפי המדידה שלי קצת פחות מ12 קמ' ועשיתי אותו ב4.5 שעות כולל הרבה עצירות לצילום ובהיה בנוף, מומלץ בחום .
Brig העיר הגדולה הקרובה לאיזור נמצאת מרחק של שעה ברכבת מאינטרלאקן ואינטרלאקן יכולה לשמש כנקודת יציאה לטיול ומרוויחים בחזרה גם שיטוט במרכז Brig.

 מסלול ופרופיל גבהים:


הקדמה:
 לפני שנה בביקור בJungfraujoch התרשמתי מהקרחון שנפרש ממול והתפתל בין ההרים וכשהתחלתי להכין בנק מסלולים לטיול הזה גיליתי שיש מסלולים לאורך הקרחון כולל המסלול אותו בסופו של דבר בחרתי.


 לאחר בדיקת תחזית מזג האויר אני נוסע לBrig ומשם לBettmeralp דרך Betten ומתחיל לחפש את תחנת הרכבל שעולה לתחילת המסלול הנוף הנשקף מהכפר יפיפה ובדיעבד אפילו זיהיתי את המטרהורן בשרשרת ההרים ממול
בין בתי הכפר יש פריחה של תורמוסים בשלל גוונים ולא ברור לי אם אלה פרחי בר או תרבות
לאחר התברברות קלה(יש לא מעט תחנות רכבל בכפר) אני מוצא את תחנת הרכבל הנכונה ועולה לBettmerhorn והולך לכיוון התצפית לקרחון באיזור שעדיין מושלג ברובו ואז נגלה לפני הקרחון
הקרחון כה גדול שאפילו בעדשה רחבה אני לא מצליח לצלם את כולו
אני מתחיל לרדת במסלול לכיוון הקרחון והשביל בירידה מתמדת לכיוון הקרחון שהמרקם שלו הולך ונגלה

השביל מתקדם במקביל לקרחון בנוף קדומים ומרחוק נגלה היונגפראו
השביל מתמשך מטרים ספורים מעל פני הקרחון ובריזה קרירה מגיעה ממנו מידי פעם ובשלב מסויים האייגר והמונך פרוסים ממול בקצה הקרחון (הפעם האייגר ללא עננים שמסתירים את פסגתו)

במבט קרוב אני מזהה מטיילים הולכים על הקרחון בשיירה
 אני מגיע אל הפניה שיורדת לפני הקרחון ומוותר עליה כי יש בה זרם מיים והסלעים רטובים
השביל פונה ימינה ומתחיל להיתרחק מהקרחון ולהיתפתל בין אגמים קטנים עד שמגיע לאגם מרלנה שהוא אגם מלאכותי גדול יחסית אני עוצר למנוחה ועוגת פירות במסעדה שליד האגם שמהווה גם בסיס ליוצאים להליכה על הקרחון וממשיך לעבר המנהרה שעוברת לצד השני של הרכס
המנהרה באורך קילומטר, חשוכה ועם תאורה מועטת ומהתקרה שלה יש טיפטוף מים לפרקים, אני מנווט באמצעות האור של הטלפון שלי בין השלוליות משתדל להישאר יבש, הלחות במנהרה גבוהה ויש לזה אפקט מקפיא ואפילו לאדם אוהב קור כמוני לא נעים.
 אבל לאחר קילומטר יוצאים לצד השני של הרכס והגוף מתחיל להפשיר, הנוף כמובן שונה לגמרי ומדובר על איזור שמשמש למרעה בקיץ וסקי בחורף.
אני ממשיך עוד כמה קילומטרים עד שאני מגיע לתחנת הרכבל בFiescheralp יורד לעמק וממשיך לBrig ולמרות שאני כבר עייף אני לא מוותר על סיבוב בעיר ובמצודה המפורסמת שבה