איטליה מרושתת היטב בכבישים מהירים אשר הנהיגה בהם מומלצת מאד ויכולה לחסוך לכם שעות ארוכות של מעבר בין היעדים השונים . הכביש המהיר המרכזי הוא כביש האורך (A1)שבעזרתו אתם יכולים לנסוע ללא הפסקה ובמהירות מקצה המגף האיטלקי בדרום ועד מעבר ברונר שבצפון .

בפוסט זה :

   >> נהלים שחשוב לדעת- הכניסה והיציאה מהאוטוסטרדות

  >> שני דברים שרציתם לדעת בנושא שירותים והתנהגות באוטוסטרדות באיטליה

  >>ארבעה טיפים שחשוב לדעת

 >> טיפ זהב – שכדאי לזכור  

נהלים שחשוב לדעת- הכניסה והיציאה מהאוטוסטרדות

הנהיגה בכבישים המהירים כרוכה לתשלום אגרה הנקבעת בעיקר על פי אורך פרק הנסיעה שעשיתם בכביש.

עם הכניסה לכביש המהיר אתם צריכים "לאסוף" במחסום את כרטיסיית הכניסה על ידי לחיצה על הכפתור האדום במתקן האוטומטי שנמצא לפני המחסום .

ביציאה מהכביש המהיר יש מערכת של כניסות ומחסומים שיפתחו לאחר ביצוע התשלום . עליכם לבחור בעמדה שמעליה מצוירת כף יד. עמדה זו מאוישת תמיד באיש שרות שייקח מכם את כרטיס הכניסה ולאחר התשלום – יפתח בעבורכם את המחסום (ראה את סימון העמדות המופיעות הצד ימין של הצילום שהכנתי)

תמיד ובתחנות יציאה קטנות – באם אין תחנה מאויישת תוכלו לשלם באמצעות העמדות האוטומטיות שבהם ניתן להשתמש בשטרות או לשלשל לסל המכונה את סכום האגרה הנדרש. (ראה את דוגמת השילוט מעל השערים במרכז התמונה)

בכל התחנות מופיעים תמיד השערים האוטומטים המכוונים לבעלי המינוי (TELEPASS).. השימוש בשערים אלו כנראה שלא מתאימים לכם כתיירים מזדמנים   (ראה את דוגמת השילוט השמאלי בתמונה) .  

דוגמאות שליקטתי כדי לתת לכם המחשה על מחירים ומרחקים :

שני דברים שרציתם לדעת בנושא שירותים והתנהגות באוטוסטרדות באיטליה .

מהירות – המהירות המותרת לנהיגה באוטוסטרדות היא 130 קמ"ש , אבל למטיב ידיעתי אתם יכולים להגביר את המהירות לכל מהירות שאתם רוצים.. ומלבד שתזכרו ש: 1) אם חס וחלילה תהיה תאונה וינטרו שמהירות נסיעתכם הייתה יותר מהמותר- אינכם מכוסים באף ביטוח שחשבתם שעשיתם הן בבית והן בסוכנות הרכב ממנה שכרתם את הרכב . 2) באוטוסטרדות פזורות מצלמות מהירות .. לא הרבה אבל קיימות ! תעזרו בוויז למציאת המיקום שלהן.

תחנות דלק – ברוב הכבישים העירוניים פזורות תחנות דלק במרחקים של כ-15-20 ק"מ האחת מהשנייה .ברוב התחנות קיימות גם מסעדות וחנויות נוחות ושירותים . תחנות הדלק באוטוסטרדות יקרות במעט מאלו שבכבישים הצדדים.

 ארבעה טיפים לנוהגים בכבישים המהירים .

1.     חשוב לשמור ולהכין תמיד קופה של כסף מזומן לצורך תשלום מהיר בקופות וזאת כדי לא לעקב את התורים. בשערים אלו לא ניתן להשתמש בכרטיסי אשראי! .

2.     החוק החשוב ביותר בנהיגה בכבישים אלו הוא חוק שמירת המסלול השמאלי פנוי (למעט בשימוש לצורך עקיפה).

3.     במנהרות – חובה להדליק תמיד את אורות הנהיגה .

4.     מסיבות מסוימות (שאיני מבין) מצאתי המשטרה המקומית אוהבת ל"ארוב" למכוניות ביציאה מהכבישים המהירים.. אז תנהגו כשורה ואל תתפרצו לכביש עם פתיחת המחסומים .

וטיפ הזהב –  לדעת מתי לצאת  

ממליץ לכם לתכנן את הנסיעה במדויק ומראש .. עוד לפני הנסיעה, כך שתדעו מראש מאיזה יציאה עליכם לצאת . באם אתם מפספסים את היציאה הנכונה פרוש הדבר מלבד תוספת עלות - נסיעה ארוכה (לפעמים של עשרות קילומטרים) שהייתה יכולה להיחסך מכם.

באמצעות הכניסה לאתר הזה תוכלו ללמוד המון על האוטוסטרדות, נקודות היציאה והכניסה, מחירי הנסיעה  , ועוד המון דברים חשובים ..  

בהצלחה ולהתראות בפוסט הבא

>>> אהבת את הפוסט וחושב שהוא יכול לשמש אותך גם לעתיד (לאחר הקורונה :- )–שמור עליו.  זה הזמן לשלוח אותו כלינק לעצמך וגם לחברים בווטצאפ .

>>>זה הזמן גם לעיין בפוסטים הקודמים שפרסמתי ולהרשם כמנוי לבלוג שלי כאן- כך תוכל לקבל התראה על כל הפוסטים שאפרסם בעתיד על איטליה ובכלל ..

מפת האוטוסטרדות האיטלקית