אז קראתם והתכוננתם לנסיעה והנה הגעתם לסנט פטרסבורג ממליץ בחום להקדיש 5 ימים שיאפשרו לכם (בצורה מאד מיוחדת ) להחשף בצורה די ייחודית לשלושה פרקים בהיסטוריה של רוסיה . שלושה עולמות שלא התחברו ולכן פוצצו זה את זה ..

העולם הראשון- עולם של סרטים 

עולם אחד של הארמונות המפוארים , ההרמיטאג' , פטרהוף - בית מלוכה שחיי בסרט מטורף , החליף שמלות כל ארוחה ורקד באולמות ריקודים ענקיים מצופי זהב .

מלהסתובב סתם ברחובות העיר, לבקר בגנים ובכנסיות הצבעוניות ועד לנסיעה מחוץ לעיר לארמון הקיץ בפטרהוף . המלצה שלי להקדיש לעולם הזה – שלושה ימים שבהם לבקר במספר יעדים שווים במיוחד .. (השמות באנגלית כדי למצוא על המפה , להראות למדריך או לנהג המונית) ..

Peter and Paul Fortress, the Hermitage , Church on the spilled blood, Summer garden, Kazan cathedral, Peterhof, Pushkin, Pavlovsk,

ריקודים באולם הנשפים המפואר בארמון החורף של סנט פטרסבורג .. לחיות בסרטים . כיף לראות ולהכנס לאווירה . 

העולם השני- עולם של ימי הביניים וזיכרון של סבא

יום יציאה מהעיר ונסיעה של שעתיים וחצי מסנט פטרסבורג יביאו אתכם לאיזור העיר נובגורוד Novgorod . מלבד הביקור בקרמלין היפיפה שבמרכז העיר מאפשר לכם הביקור מבט יחודי שאני ממליץ שלא לפספס- עולם הפוך ב180 מעלות מעולם הפאר הצארי . עולם המייצג 90% מכלל אוכלוסיית רוסיה הענקית (וכמעט 100% מהיהודים) שחיו עד לתחילת המאה ה-20 בבתי עץ עלובים בתנאים של וסלים ובעוני מרוד .. כמעט ימי הביניים .

הייתי ממליץ במיוחד לבקר באזור הנקרא Vitislavlitsy שזה למעשה מוזיאון בו רוכזו במקום אחד המון דוגמאות אוטנטיות של מבני עץ שנשמרו מאותה תקופה . כיהודים , אתר זה מעניין במיוחד. מזכיר את תמונות השחור לבן שהביאו הסבא והסבתא לארץ כזיכרון לעולם שנעלם בשואה. כך בדיוק! הם גרו!

העולם השלישי- USSR

פרק מרתק - עולם נוסף ו לא רחוק.. תקופת השלטון הקומוניסטי של לאחר המהפכה ועד לסוף המאה הקודמת - עולם עם חוקים מיוחדים שבהם שלטה מפלגה בעם שלם תוך הפרחת סיסמאות , שלטים, מצעדים, הלשנות ופחד . ביקור ב"מוזיאון ההיסטוריה הפוליטית " החדש הממוקם בבית המאהבת של הצאר ניקולאי משחזר בפניכם את אופן החיים בתקופת השלטון הקומונסטי . המון מיצגים מקוריים , ממטבח משותף של שלוש משפחות שחילקו את אותה דירה ,ועד דירת שרד של "מקורבים לשלטון" .

(שימו לב- זהו לינק שמצאתי להדרכה באנגלית לחדרי המוזיאון השונים .. שימו אוזניות וטיילו בין המוצגים) 

קצת תמונות להמחשה :

תמונה מימים עברו – העיירה קורניץ .. העיירה של הסבא שלי . הכל נגמר בשואה.

Vitislavlitsy -מוזיאון בו רוכזו במקום אחד המון דוגמאות אוטנטיות של מבני עץ שנשמרו מאותה תקופה

חדר העבודה האוטנטי של לנין מתוך המוזיאון להיסטוריה פוליטית

עבר והווה – צוללת אטומית רוסית “חונה” שברקע ארמון מתקופת הצאר אלכסנדר . תמונה אמיתית!