לאן נלך לאכול? זו השאלה הקלאסית ששואלים המטיילים שלי בסוף הטיול המודרך בעברית באתונה ומכיוון שהעיר אתונה שופעת במסעדות, ברים ושאר עולמות קולינארים אני ממליץ להם מדי פעם על הסודות הקטנים שלי בין שווקי העיר ואתריה.

הפעם אתם מוזמנים לצאת איתי לטעימות של מזטים בשוק הבשר והדגים באתונה.

ה'מזה' או ה'מזט' היווני הוא סוג של מנה המוגשת כמתאבן לארוחה ובדרך כלל "מחברים" אליה כוס אוזו קטנה לשיפור העיכול ומצב הרוח.

בפרוזדור צר בין שוק הדגים לשוק הבשר באתונה, מסתתרת טברנה קטנה נטולת שולחנות ישיבה, בה ניתן להזמין מזה בשתי אפשרויות – 'מזה' ים או יבשה ומכיוון שהטברנה מצויה בין שוק הדגים לשוק הבשר, קל לספק את הסחורה…

הזמנתי "מזה מעורב" וקיבלתי – מצע של לחם יווני טבול בשמן, שהונחו עליו שתי קציצות בקר חמות, ריבוע קטן של גבינת סאגאנאקי מטוגנת, נקניקיית חזיר קטנה, ביצה קשה, פלפל בחריפות קלה ופרוסות עגבניה וגם קצת שרימפס. על כוס האוזו לא וויתרתי ואת הזמן העברתי עם אחד מעובדי השוק שעמד לידי ונהנה מכל רגע, לא פחות ממני.

למקום קוראים Metesopoleio וצריך להתאמץ קצת כדי למצוא אותו, על השלט למעלה כתוב – בירה, אוזו וצ'יפורו אבל אני מצאתי שם הרבה יותר. כיסאות מוגבהים, דלפקים, ובעל הבית הצעיר הם התפאורה הקרובה… ומסביב המולת השוק, עם ריח שבין דגים לבשר.

איך מגיעים: חפשו את הסימטא בלב דוכני השוק ואל תשכחו לספר מי שלח אתכם…

אתם מוזמנים לטיולים המודרכים שלי בעברית באתונה, או לפנות אלי בווטסאפ בכל הקשור לחווית הטיול באתונה 054-6549191