הכנתי עבורכם תכנית שתאפשר לכם ליהנות מכל הטוב שיש לאתונה להציע במהלך ארבעה ימים שחלקם מטבעם הולכים ומתקצרים לכל הנוחתים בשעות הבוקר או הצהרים.

היום הראשון:

עם הגעתכםם, התארגנו במלון וצאו ל"זמן אוריינטציה", טיול עצמאי כדי להכיר ולרחרח את צפונות העיר. (מומלץ לקרוא את הכתבה שלי על אמצעי זהירות באתונה),באתונה יש איזה יופי מיוחד ב'לאבד כוון ודרך' שוטטות הוא שם המשחק בעיר האין סופית הזו ולכן אני ממליץ לכם לצאת לטיול התמצאות והכי חשוב טיול רגוע בקצב היווני, אבל עם סקרנות ישראלית...בדרך כלל ומקובל זה לטייל ברגוע על רחוב ERMOU, זהו אמנם רחוב הקניות הגדול, אבל לא זאת המטרה. לכו בין כיכר מונסטראקי לכיכר סינטגמה, תקפצו לקפה קטן באחד מבתי הקפה המקומיים, או תקפצו לאכול את הקבבים הטובים והעממיים באתונה אצל Tanasis Kabab על יד כיכר מונסטראקי ןצאו לסיבוב סקרני בשכונה הכי בועטת באתונה – שכונת פסירי (Psiri). גם כאן אין תכנית כי האווירה, האנשים, הטברנות, הברים, המוזיקה, כולם הם התפאורה לטיול ביום הראשון.

היום השני:

ביום השני אתם מוזמנים לצאת איתי לטיול בוקר שחובק כל אתרי אתונה המרכזיים (למעט האקרופוליס) ומסתיים כשנשב ביחד ותקבלו את הטיפים שלי לבילוי הלילי ביום השני. נפגשים ב 10:30 בכיכר סינטגמה ליד המזרקה וכל השאר בידיים שלי.הטיול מסתיים בשעה 14:30 ובסופו אמליץ לכם ואלווה אתכם אל המחוזות הקולינריים האהובים עלי לארוחת צהרים בעיר.בלילה – בסוף הטיול אגלה לכם את המקום הסודי שלי לבילוי לילי עם יוונים.

ביום השלישי:

האקרופוליס – זהו טיול שחייבים להתכונן לקראתו בעיקר בקיץ. ברמה העקרונית לא צריך מדריך (מספיק וויקיפדיה לדעתי), יש לצאת מצויידים בליטר מים לאדם, כובעים וקרם הגנה. השעות המומלצות הן בבוקר מוקדם – קראו היטב בבלוג שלי את המלצותי בעניין האקרופוליס.מוזיאון האקרופוליס- למעונייניםבצהרים ללכת לאכול באיזור שוק הבשר.ובהמשך היום יש לכם שתי אפשרויות:אפשרות א'- ללכת על רחוב Athina עד כיכר אומוניה ומשם ללכת לכיכר סינטגמה על הרחוב הגדול Panepistimio שבמהלכו תחלפו על פני השלישיה הניאו קלאסית (שלשה מבנים ייחודיים) ועוד בתים בסגנון ניאוקלאסי שנבנו במאה ה19. בדרך משמאל תחלפו על פני גדר של בית ועליה צלבי קרס – זוהי אחוזתו של היינריך שליימן והיום היא מוזיאון המטבעות.אפשרות ב'– רחוב Adriano שכולו חנויות של מזכרות, סמטאות ציוריות ובתי קפה, להסתובב קצת באיזור שוק הפשפשים ולקפוץ שוב לשכונת פסירי שמעולם איננה משביעה את המבקר בה.

היום האחרון:

אני ממליץ על סיור במרכז התרבות STABROS NIARCHOS שנחשב לאחת מיצירות המופת האדריכליות הגדולות של המאה 21. בשעה 10:00 יש הדרכה חינם בפרוייקט.אפשרות נוספת – לקחת לעצמכם את הזמן ולשוטט בעיר הנפלאה הזו.

בילוי נעים

מחבר הפוסט: אמנון גופר מדריך טיולים באתונה, מומחה לסצנה המתרבותית, מוזיקלית וקולינרית. מוציא טיולים יומיים בעיר וטיולי טברנות בחורף