בדרך לריו ,עצרנו בפריז ל 15 שעות , יניב שאל 12 שעות בפריז , מה יש לעשות שם ב12 שעות?תכננתי מסלול לשעות שנבלה בפריז על קצה המזלג .בפריז הייתי לראשונה בשנות ה80 בטיול לאחר צבא והחוויה בזמנו לא היתה משהו לאחר שכויסנו ע”מקומי מנוול וכל כספנו נעלם ברוח , אז החלטתי על חוויה קצרה מאוד ומתוקנת .ולפחות לראות בחטף את האייפל .

ברור שהחוויה הפעם הייתה טובה יותר עם כל האפלקאציות שמובילות אותך לאן שאת רוצה ממליצות לך איפה למה וכמה .

נחתנו בשארל דגול ב11 בבוקר ,ויצאנו לכוון הרכבת בנמל התעופה, לקחנו את הרכבת B3 ירדנו St-Michel Notredam, התעכבנו ליד הכנסייה המאוד מיוחדת בבניה שלה ומפורסמת בעקר אבל לא רק בגלל הספר “הגיבן מנוטרדאם “רציתי לעלות למרפסת לצלם ולראות את הנוף ואת הכנסייה מבפנים אבל התור העצום ויניב הניעו אותי מרעיון משונה “ זה ואפשר להתרשם גם מבחוץ מהבניין הענק והמפלצתי הזה , ומבנייתו המיוחדת וכן ניתן לראות את הכנסיה מכל כוון באזור אז המשכנו לכוון גדות הסיין , ורחובות העיר כשמטרה הסופית היא מגדל אייפל .

ב12 שעות הכי כייף זה פשוט לשבת באחד מבתי הקפה הפזורים בעיר , במקרה הזה ישבנו בית קפה מקומי לחלוטין ,לדעתי היינו “הזרים היחידים “ בקפה הזה על גדות הסיין והסתכלנו על החיים השוקקים בפריז , תיירים ותושבים עוברים ושבים לאורך הגדה , דוכנים של ספרים עיתונים ואומנות מקומית . התחלנו בקפה מקומי , (לא טעים לי ) ובירה צרפתית מעולה מהחבית.

לאחר ארוחת צהרים של אוכל צרפתי טיפוסי , פיצות :)בגטים גבינות יין/בירות , המשכנו על גדות הסיין השוקק חיים לכוון הלובר .

בדרך נכנסנו לרובע האומנים , כייף להסתובב בחניות הקטנות ובדוכנים , הכל ממש יקר אז לא התפתתי לרכוש כלום ,לא נכנסנו ללובר מפאת הזמן , אבל החצר הענקית והבנין עצמו בהחלט מהווים אטרקציה , משם המשכנו לכוון גני טילרי גנים נעימים, יפהפיים, עם אגם, עצים, מדשאות, בתי קפה, נהנו מהשוטטות ולראות חברה צעירים נחים בצהריים על כסאות הנוח הפזורים , ועד שמצאנו אספרסו טעים ממש המחיר היה פשוט בסדר גודל של גזלה שלמו כ7 יורו לאספרסן , מחיר הזוי

משום המשכנו לכוון הרובע הראשון לכוון שער הנצחון , החום והעיפות הכריעו אז לקחנו מונית אופניים , והמחיר כבר לא הווה לא שקול כ12 יורו לאדם, הגענו עד לאייפל או כדברי יניב “ סחבת אותי 12 שעות ברגל בשביל הגוש ברזל הזה ? “ אז כן כן , כדאי לראות את הסמל המסחרי של צרפת ופריז בפרט , לנסות להתרשם מפריז היפה מאוד אבל הכל כך יקרה , וזמן לפני שהיא הופכת להיות רדיקלית ומאיימת ושם חזרנו ברכבת לשדה .
אז אם יש לכם זמן קצוב של 10 שעות בעיר אורות כדאי לצאת לטייל ולעביר זמן באחד הרובעים , לא להכנס ללחץ ולנסות לבקר בתוך האתרים כי הזמן משחק תפקיד וקחו בחשבון שהיא ממש ממש יקרה מכל הבחינות האפשריות .
 המלצות שלי : לטיסות ארוכות עם קונקשין כדאי לעצור לזמן ארוך ביעד שווה ,לצאת משדה התעופה לטייל והתרשם מיעד נוסף .

אם הגעתם עד הנה , נהנתם עשו סימן שאדע שבקרתם no

תודה yes