ההגעה לרומא היתה צירוף מקרים לחלוטין. למעשה, היא לא היתה אמורה לקרות. היינו אמורים לעלות על טיסה ישירה מטירנה בירת אלבניה ועד מינכן בחבל בוואריה הגרמני אך שוטטות ברחוב הראשי של טירנה ליד סוכנויות הנסיעות סיפקה לנו מידע על כך שגיחה קצרה לרומא אמורה אפילו להוזיל לנו את ההגעה למינכן. וכך נרגשים מהגילוי הנאות הזמנו טיסה למינכן עם עצירה של 3 לילות בבירת איטליה- רומא.

קצת על רומא- בירת איטליה היא העיר הכי אמנותית שביקרתי בה. מפליטים אפריקאים שמנגנים ומציירים ברחובות העיר, מופעי רחוב שלא מביישים את אורי גלר ועד פסלי ענק וכיכרות מזרקות מטורפות של האמנים הגדולים בהיסטוריה כמו רפאל ודה וינצ'י. האוכל בה מעניק את כל הטוב שיש לעולם הקולינרי להציע- פיצות, פסטות, גלידות איטלקיות והכל במחירים מצחיקים לעומת הארץ. בנוסף, העיר היא פריקית של כדורגל ובכל חנות שנייה תמצאו חולצות של כוכבי הכדורגל של קבוצות העיר לאציו ורומא ושל הנבחרת הלאומית אשר כל כך אהודה ברחבי המדינה. השוטטות ברחובות העיר המרכזיים יפגישו אתכם עם אוכלוסייה מגוונת מכל העולם, עם הנשים האיטלקיות היפות וארכיטקטורה שגורמת לכם להתווכח שעתיים איך הרימו את האבן הזאת ואיך בנו את הבניין הזה ומאיפה בכלל התחילו את בניית המזרקה הענקית. מומלץ מומלץ מומלץ!

לבלוג הפייסבוק שלי: https://www.facebook.com/NitzanBackpacker/

ברומא נחתנו בשעת צהריים חמימה ונעימה בתחילת אוקטובר אך עכב ההגעה מאלבניה וכל נושא הפליטים הסורים בתקופה זו גרמה לנו לצאת מהשדה רק שעה וקצת אחרי הנחיתה. התחבורה הציבורית ברומא עובדת על להיות פשוטה אך למי שלא רגיל לערי אירופה הגדולות מהר מאוד קיבלתי סחרחורת מהמעברים בין מפות הרכבת, המטרו והאוטובוסים. בשדה התעופה יש אפשרות לקנות “רומא פס” ליומיים או שלושה שנותן לך נסיעה חופשית בעיר וכניסות מוזלות וחינמיות לאתרים מסוימים. הגענו אחה”צ די מיובשים ומורעבים לקמפינג שסגרנו מבעוד מועד בפתאי העיר. הקמפינג נקרא Plus והוא ענק עם בריכה, בר, מסעדה, סופר ומקלחות משותפות. האוכלוסייה בו מגוונת ומגיעים חבר'ה עם קמפרים עד חבר'ה עם אוהלים. אנחנו ישנו באוהל משותף של 3 אנשים שעולה 8 אירו ללילה (הלינה הכי זולה בקמפינג). ממול לקמפינג יש סופר מדהים וזול שרק בו אפשר להסתובב שעות ואחרי הצטיידות קלה עלינו על אוטובוס לאזור העתיק של העיר שם התחלנו להבין מי נגד מי וחזרנו לקמפינג עייפים. יום למחרת קמנו השכם (6 בבוקר) במטרה להגיע כמה שיותר מוקדם לקריית הוותיקן ולהימנע מתור משוגע בכניסה לקתדרלה הראשית.

הוותיקן נחשבת למדינה הקטנה והזעירה בעולם ושוכנת בלב ליבה של עיר הבירה האיטלקית רומא והיא האטרקציה המרכזית ולמעשה המקום הקדוש ביותר לנוצרים בעולם. כשהגענו לקתדרלה הראשית, שם בדיוק בוצעה תפילת יום ראשון עם נוכחות האפיפיור אשר משודרת למאות מקומות בעולם הבנו כמה המקום הזה מתויר. אלפי אנשים בנחש מתפתל מחכים בסבלנות בתור כדי לראות קמצוץ מהקדושה העוטפת את המדינה הקטנה והמאמינה הנמצאת בליבה של רומא. אחרי ניסיון נואש משהו לראות מעט מהטקס הממלכתי בין עשרות האסייתים הבנו שחוץ מלהסתכל באייפונים עם המקל סלפי המצלמים מלמעלה לא נוכל לראות יותר מדי והמשכנו בדרכנו.

ביום ראשון מוזיאון הוותיקן סגור. משם עלינו על הרכבת לכיוון שוק יום א' של טרסוורורה- שוק ענק שחוץ מאוכל יש בו את כל מה שתחפשו בעיקר בגדים יד 2 וחדשים, מוצרי עתיקות עטופי אבק ותקליטים ותיקים מהמדף. אחרי הליכה ארוכה מהצפוי בשוק חזרנו לאזור המרכזי והלכנו לאכול במסעדה ללא גלוטן פיצה מעולה! (יש לי צליאק). אחרי אתנחתה קלה תפסנו את האוטובוס לאצטדיון האולימפי הישן “האולימפיקו” בו משחקות שתי הקבוצות העירוניות רומא ולאציו. בעקבות התפרעות האולטראס הידוע האבטחה לפני המשחק היא מטורפת ועל כל כרטיס (18 אירו) רשום שם בעל הכרטיס ותעודת הזהות. מעל המגרש חג מסוק של המשטרה בתחילה ובסופו של המשחק. האצטדיון שמכיל 80,000 איש במשחקים חשובים הכיל פחות מחצי במשחק זה (לאציו- פיאוריננסה) אך החוויה של כדורגל אירופאי היתה מעולה. אחרי עוד סיבוב בעיר העתיקה חזרנו באזור השעה חצות לקמפינג ונפלנו מהרגליים.

למחרת קמנו אפילו עוד יותר מוקדם במטרה להגיע בין הראשונים למוזיאון הוותיקן הידוע בתור האכזר והארוך שלו. אחרי יותר משעתיים של ייבוש מצאנו את עצמנו בתוך המוזיאון. מי שסובל מקלסתרופוביה וחנק זה לא המקום בשבילו אך מי שאוהב עתיקות, תרבות ואומנות איני בטוח ששבוע שלם יספיק לו.

אחרי זה חזרנו למסעדה ללא גלוטן ואכלנו עוד פיצה משובחת! אחרי אתנחתה לקחנו מטרו לקולוסיאום העתיק, העצום והבלתי נתפס (נכנסו ללא תשלום בעקבות ה”רומא פס” ומשם חזרנו לאזור המרכזי בעיר, לכיוון הפנתאון האגדי. באזור זה אפשר לשבת שעות ולהאזין למופעי רחוב של אמנים קטנים אך גדולים. בשעת לילה מאוחרת נסענו לחנות בקצה העיר “דה קתלון” (שעה פלוס נסיעה) להצטייד בבגדי טיולים חדשים.

למחרת נשארנו בקמפינג כל הבוקר והתארגנו לטיסה למינכן.

מוזמנים לאהוב ולעקוב בבלוג שלי בפיייסבוק:https://www.facebook.com/NitzanBackpacker/