לקראת 100 שנה לייסוד הבאוהאוס והציפיה, שיותר ויותר תיירים ישראליים יבקרו בגרמניה בשנים הבאות, גולדי מולר, מנהלת לשכת התיירות של גרמניה בישראל, ערכה אירוע קולינרי בדנון, בית הספר למצוינות קולינרית בתל-אביב. 

באירוע שהתקיים עם השף רודולף טורסטן (Rudolph Thorsten) המשמש גם כמנכ”ל לשכת התיירות היער השחור היילנדס (Hochschwarzwald) בבית הספר דנון, הציגה מולר קצת מספרים: גרמניה רשמה עליה של 3% בכניסת תיירים למדינה בחודשים ינואר עד מאי 2019. המדינה צופה גידול גם בתיירות מישראל בשיעור של בין 2% ל-4%. אז במה כדאי להתמקד כשמגיעים לגרמניה השנה? באירועים לכבוד חגיגות הבאוהאוס ובמסעדות המדגישות את הטעמים האופיינים לאזור היער השחור.

רגע לפני שהשף הנחה סדנת בישול, מולר ציינה 3 מקומות ברחבי גרמניה, שחובבי הבאוהאוס ישמחו לבקר בהם:

  • מוזיאון באוהאוס חדש שיפתח בעיר דסאו בספטמבר 2019
  • תערוכה שנפתחה כבר באפריל 2019 בעיר ווימאר בגרמניה
  • ארכיון באוהאוס בברלין – יפתח לקהל הרחב מה-6 לספטמבר 2019 עד 27 בינואר 2020

השף רודולף טורסטן פתח את דבריו בהסבר קצר על האזור האהוב על לא מעט ישראלים – היער השחור היילנדס, שנמצא בדרום גרמניה, כמו: הר פלדברג, אגם טיטיסי (Titisee), עמק ווטאך, אגם שלוכזי (Schluchsee) ושעוני הקוקיה שמאפיינים את האיזור. להם הוסיף מקומות ואירועים מיוחדים, פחות מוכרים: שוק חג המולד המתקיים לצד גשר רכבות עתיק ב-Ravennaschlucht in hell valley והכפרים סביבו וארוחת טעימות המתקיימת ברכבל העולה להר פלדברג.

עוד ציין שברחבי גרמניה יש למעלה מ-300 מסעדות מישלן, ביניהן 77 בדרום גרמניה. אחת מהן במלון Gourmet Hotel Adler הנמצא באזור היער השחור העליון.

אז מה הכין טורסטן בשיתוף האורחים שהגיעו לחגיגה? סביצ'ה דג מוסר, מרק חלזונות, סינטה טלה לצד פירה בטטה ושעועית ירוקה ולקינוח – הגשה עכשווית ועדכנית לעוגת היער השחור הכל-כך מזוהה עם האיזור.