היי

בפוסט הקודם סיפרתי לכם על סכנת ה-ZTL. והוצפתי בהמון שאלות בנדון. לכן את הפוסט הזה החשוב מאד לדעתי והפונה לכל הנהגים המגיעים לרומא עם רכב או אלו החושבים (בטעות) לנהוג ברומא, אתחיל בעוד מידע בנושא ה-ZTL והנכון לכל ערי איטליה.

חלק ראשון - עוד מידע בנושא ZTL

האיסור על כניסה לאזורי ה-ZTL משתנה על פי ימי השבוע ושעות היום. ישנם אזורים הסגורים לכניסה כל היום וישנם כאלה הסגורים רק בשעות מסוימות במשך היממה. בערים הגדולות (כדוגמת רומא) יש אפילו שני אזורי ZTL, כאשר באזור אחד ניתן להיכנס בצורה חופשית ביותר מאשר אזור המרכז ההיסטורי וטרסטוורה, החסום לתנועת רכבים זרים בכל שעות היום. הדבר המומלץ ביותר על ידי לכולכם, הוא לברר מראש את מפת תיחום האזורים הסגורים לפני הגיעכם לכל עיר עם מרכז היסטורי.

איך עושים את זה? נכנסים לאינטרנט ומקישים בגוגל את הצרוף: ZTL + שם העיר. (לדוגמא: ZTL ROME או ZTL MILANO או ZTL SPOLETO…) ואז מקבלים גם מידע ומפה מפורטת המסבירה על האזור הסגור וגם (ברוב המקרים) המלצות לחניונים המיועדים למבקרים במרכז העיר.

ההמלצות שלמעלה נכונות אבל אינן מבטלות בשום אופן את הצורך שלכם להיות ערניים כאשר אתם נכנסים למרכזי הערים, לפקוח עיניים ולחפש את הסימן המאוד ברור שאם תחלפו על פניו, ותמשיכו הלאה… אכלתם אותה emoji

חלק שני - המלצות חניה למגיעים לרומא עם רכב (ממליץ לכם מאד לשמור ולזכור את הטיפים האלה ולהפיצם לכל מי שמתעתד להגיע לרומא בקרוב)

ההמלצה החמה ביותר שלי לכל המבקשים לבלות ברומא היא לא להכנס אליה ברכב. בשום אופן.

כפי שציינתי, לרומא שני אזורי ZTL המכוסים בצורה פנטסטית במצלמות (קנס בטוח לנכנסים ברכב). המרכז ההיסטורי די קטן ומומלץ ללכת בו ברגל והכי חשוב – למען התושבים והאורחים מופעלת בעיר מערכת היסעים מצוינת - ממטרו ועד אוטובוסים, המאפשרת הגעה ממקום למקום בצורה נוחה, מהירה וטובה יחסית.

למגיעים לרומא עם רכב ומבקשים לעשות “פסק זמן” בטיול כדי לבקר בעיר. אני מצרף כאן שתי המלצות על חניונים גדולים שמהם ניתן להגיע בקלות לכל נקודה בתוך העיר.

  1. חניון ANAGNINA. חניון “חנה וסע” ענק הנמצא בצידה המזרחי של העיר. המגיעים לעיר צריכים להתחבר לכביש הטבעת (GRA) המקיף את העיר ולנסוע עד ליציאה 21-22 שם לרדת ולנסוע לכיוון מרכז העיר. מיד עם הירידה מכביש הטבעת, תראו את הסימון לכיוון החניון ותחנת המטרו ANAGNINA הצמודה אליו. החניון פתוח כל יום משעות הבוקר המוקדמות ועד חצות והמחיר עומד על 1.5 אירו ל-12 שעות או 2.5 שעות לחניה יומית. מהתחנה ניתן להגיע לכל רחבי העיר באמצעות השימוש בקו המטרו האדום שתחנתו הראשונה צמודה לחניון. מאוד נוח.
  1. חניון PARCHAGGIO BORGHSE (לינק) למי שכבר נכנס לעיר, אבל רוצה להימנע מכניסה לאזור ה-ZTL של המרכז ההיסטורי, אני ממליץ להשתמש בחניון זה הנמצא ממש מתחת ובצמוד לווילה בורגזה. קצת מסובך למצוא את הפתח של החניון, לכן אני ממליץ לכם להכניס את שם החניון ב”וויז” ולהיעזר בו. החניון הזה פתוח 24 שעות ביממה וגובה 2.2 אירו לשעה או 18 אירו לחניית יום שלם. מהחניון ניתן להגיע או ברגל או באוטובוס או במונית או במטרו לכל פינה בעיר.

לסיום, מצרף לכם כאן לינק לעמוד באינטרנט, הכולל את מפת אזורי ה-ZTL ברומא + מידע חשוב בנושא תחבורה בעיר.

אהבתם? תפרגנו ותעבירו מידע חשוב זה הלאה שעוד אנשים יהנו >>