14.9

כשיצאתי מהחדר בבוקר היו מספר כבשי הרים שטיילו בחצר המוטל ונגחו בעצים כדי להוריד את פירותיהם, יצאתי מזרחה על כביש 93 לכוון באנף. בתחילת הכביש יש נקודת ביקורת לבדיקת תשלום עבור הכניסה לאזור הפארקים. מיד אחר כך קניון סינקלר הניצב לצידי הדרך

וקצת אחריו אגם Olive בצבע ירוק כהה.

בהמשך יצאתי למסלול הליכה למסלול Paint pot שבו יש מספר בריכות צבעוניות ולאורך הנחלים אבנים צבעוניות. המסלול היה די בוצי ולא עביר במיוחד כך שקיצרתי וחזרתי חזרה.

מהכניסה יש מסלול שמוביל לקניון Marble הסמוך. הליכה של כשעה לכוון הנמשכת במקביל לנהר. הקניון צר ועמוק מאד עם מספר גשרים המאפשרים חציה מצד לצד.

בסיום עברתי דרך פרצה בגדר לכביש כדי לקצר את החזרה לרכב. עם ההגעה לצומת 1/93 פניתי לכביש A1 לכוון מפלי ג'ונסטון. מגרש החניה היה עמוס והרבה רכבים חנו לאורך הכביש. מצאתי חניה ויצאתי לדרך. המסלול מטפס לאורך הנהר עם מספר תחנות צפיה. העליה היא בשביל די מסודר עם מדרגות ובחלקו על גשר צמוד לקיר. התחנה הראשונה היא במפל התחתון , שם היה תור די ארוך כדי להכנס למערה צמודה למפל. הדרך ממשיכה למעלה עם תצפיות על מספר מפלים עד הגעה למפל העליון . בנקודת התצפית הזו כבר היו הרבה פחות אנשים. יש כאן מספר נק' תצפית מול ומעל המפל.

משם נסעתי לבאנף לאגמי Vermilion , Two jacs ו Minnewakna

ולתצפית על מפל Bow ומלון Fairmont שבנוי כטירה בלב היער. המשכתי ללינה בקנמור הסמוכה. עיר די גדולה.

15.9

יצאתי מוקדם בחושך כדי להגיע לאגם Morain לפני הזריחה. כשהגעתי , החניה כבר היתה די מלאה. המתנתי עם יתר האנשים לזריחה שצבעה את האגם וההרים סביבו והפכה אותם לתמונה קסומה.

כשיצאתי משם הכביש כבר נחסם לתנועה. המשכתי לאגם לואיז שעדיין היה די ריק ( תיירים לא קמים מוקדם) והלכתי במסלול שלאורך האגם.

המשכתי צפונה על כביש ב93 לאגם Bow ואחריו למסלול המטפס לתצפית על אגם Peyto בצורת כוכב,לדעתי, היפה באגמי הרוקיז. העליה לתצפית לקחה כעשרים דק' ומשם נפרש האגם למטה.

בראש ההר שמעל האגם ניצב קרחון שפעם ממש התחבר לאגם ורואים כמה הוא נסוג במשך השנים. המשכתי צפונה לקניון Mistaya , ירידה תלולה מהחניה לנהר החוצב את דרכו בסלע. היו כאן אנשים שעמדו או רכנו ממש על קצה הצוק. כמו במקומות נוספים אין כאן גדרות אלא רק שלטי אזהרה.

מכאן חזרתי לבאנף, בה ביקרתי בתצפית על ה Hoodoos - פסלי אבן הנמצאים ממזרח לעירה אחרי אתר הקראונים ובאתר cave and basin שהוא אתר ספא שהתגלה כאן בזמן סלילת מסילת הברזל.משם אל הגשר החוצה את נהר Bow והגן היפה הסמוך אליו וטיילתי קצת בעיירה המלאה בתיירים, חנויות מזכרות ומסעדות.