18.9

יצאתי בבוקר לנסיעה ארוכה (450 ק"מ) לכוון קמלופס (כביש 16/5). עברתי ליד אגם Moose ועצרתי ליד מרכז המבקרים של הר רובסון, הגבוה ברוקיז. השעון מתחלף לשעון הפסיפי ( שעה אחורה) והמרכז אמור להפתח ב9. חיכיתי שיתפזרו קצת העננים כדי לצלם את ההר והמשכתי בדרך. התחנה הבאה היא העיירה Clearwater שבכניסה אליה נמצא מרכז המבקרים של פארק Wells gray , פארק די ארוך ( 65 ק"מ) שחלקו האחרון של הכביש לא סלול. במרכז קיבלתי את מפת הפארק והסבר קצר . לאורך הדרך יש מספר מפלים שחלקם די קרוב לכביש וחלקם מצריכים הליכה של בין שעה לשעתיים.

מעבר לכך יש עוד מספר מסלולי הליכה. בסיום הביקור בפארק נסעתי לCamloops, עיר גדולה וישנתי במוטל על שפת הנהר.

19.9

עוד יום של נסיעה די ארוכה לכוון ונקובר כשמרביתו על כביש 99 המכונה Sea to sky .מקמלופס נסעתי על 1/97 עד לפניה לכביש 99.ממש אחרי הפניה ממוקמת חוות Hat kreek שנבנתה כאן באמצע המאה ה 19 והפכה לאתר תיירות. בחווה יש מבנים שונים ושחזור של מחנה כורי זהב

ובכניסה יש אתר קמפינג עם בקתות ועגלה משוחזרת המשמשת כחדר. במחנה הכורים יש מספר אהלים קטנים וכלי עבודה. מבני החווה כוללים מספר בתים קטנים, אורווה , כרכרות, לול ודיר. בבנין הראשי יש בקומה הראשונה בר ומסעדה עם כל הציוד ובקומה מעל מספר חדרים מרוהטים, אפילו טפטים יש כאן.

בסיום הסיור מחכה ליד הבית הראשי כרכרת דאר המעבירה לאזור האומה הראשונה (אינדיאנים) בה אפשר לקבל מושג על אופן החיים שלהם. יש כאן שלושה אנשים לבושים כנדרש המסבירים על המבנים, אופן הבישול ועוד. כביש 99 נצמד לנהר הפרייזר ומסילת הברזל שלצידו. בדרך עצרתי בעיירת מחפשי זהב קטנה. לאורך הכביש מספר אגמים ותצפיות על נהר הפרייזר. הגשם שירד קיצר את התצפיות למינימום. אחרי Whisler עצרתי במפל Brandywin ובמפלי Shannon ולנתי בעיירה Squamish כדי לצאת בבוקר למעבורת לאי ונקובר.