20.9

יצאתי בחושך (4.30) כדי להגיע בזמן לנמל המעבורות Horse shoe bay למעבורת הראשונה החוצה את מיצר ג'ורג'יה לאי ונקובר ל Nanaimo. כשהגעתי כבר התחיל להיות תור קטן בהמתנה. זמן השייט הוא כשעה וחצי ועל המעבורת יש מסעדות וחנויות. בירידה מהמעבורת פניתי צפונה על כביש 19 וממנו לכביש 4 המוליך לחלק המערבי של האי. בקצה הכביש נמצא מרכז המבקרים של Pacific rim בשמורה יש עצים ענקיים המגיעים כמעט עד חוף הים ועל החוף עצמו יש ערימות עצים שנפלו לים והוחזרו על ידו. אפשר לראות כאן את תופעת הגאות והשפל כשההפרשים הם של מספר מטרים.

בזמן השפל אפשר לראות כל מיני דברים על החול או הסלעים שנחשפים. לאורך הכביש יש מספר חניונים שמהם אפשר להגיע לחוף הים השקט או לצאת למסלולים די מסודרים בין העצים. בקצה הדרך נמצאת עיירת הדייגים Tofino , עיירה מטופחת ובקצה הדרומי העיירה Ucluelet.בסיום נסעתי ללינה בעיירה Port Alberni.

21.9

זהו בעצם היום האחרון לטיול המקסים והוא יועד לעיר ויקטוריה – בירת קולומביה הבריטית וסביבתה. בדרך עצרתי במפלי Englishman

ובעיירה Chemanos שבחלקה הדרומי , רח' Willow יש הרבה ציורי קיר על המבנים. חלק מהמבנים עצמם נראה כלקוח מספרי אגדות.

ויקטוריה עצמה היא עיר גדולה עם בתים יפים שנראים כאילו הובאו מאנגליה. בפרסומים היה כתוב שיש כאן צ'יינה טאון אך זה בדיוק רחוב אחד עם שתי סמטאות שיוצאות ממנו.

ביקרתי בכיכר market שבה יש שוק משוחזר עם חנויות מענינות ובכיכר Bastion שבה היה שוק של יום א . בנין הפרלמנט היה סגור לרגל שיפוצים. יש בעיר הרבה מה לראות והייתי נשאר כאן עוד יום.

מויקטוריה נסעתי צפונה לכוון גני Botchart שעל כביש A17 המתפתל מכביש 17 הממשיך לנמל המעבורות Swartz bay . הכניסה עולה 33$ והמקום מקסים. יש כאן פרחים וצמחים והכל נראה צבעוני מאד.

לאחר כשעתיים של סיור נסעתי לנמל המעבורות. היה כאן תור ענק וכבר בתשלום אמרו לי שאצטרך להמתין למעבורת הבאה. זה כנראה די רגיל אצלם כי ליד טורי המכוניות הממתינות יש מסעדה ודוכנים כך שהזמן עובר די בקלות. השייט מכאן לריצ'מונד שמדרום לונקובר לוקח כשעתיים ועל המעבורת היו מסעדות וחנויות. את רוב הזמן ביליתי במסעדת אכול כפי יכולתך. מהמעבורת , נסיעה של כעשר דק' לצימר שהזמנתי והיה ממש מפואר.

22.9 השכמה מוקדמת כדי להגיע לשדה, להחזיר את הרכב שליווה אותי נאמנה לאורך הטיול ולהגיע לדלפק לטיסה שיוצאת ב 7.30 בבוקר לטורונטו. שם לא הייתי צריך לקחת את המזודה אלא רק לעבור לצד השני של הטרמינל לטיסה ביתה. סה"כ הטיסה היא כ 16 שעות אבל עם שינוי השעון לקחה כ27 שעות. הגעתי ב 23.9 ב10 בבוקר.