אחר מספר טיולים בשוויץ הפעם הוקצבו ארבעה ימים שמטרתם לחוות (שוב) את המיטב של שוויץ, לחוות ניתוק מהחיים בארץ ולראות נופים מדהימים. אפשר לומר שהמטרה הושגה.

הטיול בעצם התחיל באינטרלקן בסוף אוגוסט ביום רביעי אחר הצהריים שם התמקמנו לשני לילות. היות שהרכבלים נסגרים יחד מוקדם לא היה טעם לטיול הליכה ושמנו את פעמינו ל Harder Kulm שפתוח עד מאוחר. מגיעים לתחנת רכבת אינטרקלן אוסט ומאחוריה הולכים מספר דקות עד ל Harder Kulm שם ממתין פוניקולר שיעלה אותכם 1000 מטר בכמה דקות. מי שישן באינטרלקן שיבקש כרטיס אורח של אינטרלקן אשר מקנה הנחה ומי שיש לו Swiss Pass זכאי לחמישים אחוז הנחה. לאחר שהגענו למעלה פנינו בטעות בכיוון השלט ליער שרשום עליו Point Of View ועלינו בעליה חצי שעה רק כדי לגלות שאין שם כלום. בירידה ראינו שלט אחר לכיוון עוקף המסעדה שנמצאת סמוך לתחנת הפוניקלר ומשם מגיעים למרפסת התצפית עם הנוף המדהים.שווה שווה.

את הערב העברנו בפאב אירי באינטרלקן והלכנו לישון ליום חדש. קמנו מוקדם ואחרי ארוחת בוקר זריזה נסענו ל Grindelwald Grund שם מחנים את הרכב וניגשים לתחנת הרכבל. חצי שעה ברכבל מעל הנופים של גרינדלוולד וסביבתה מהווים התחלתו של יום נפלא. הסוויס פאס שוב יתן לכם חמישים אחוז הנחה. כאשר מגיעים ל mannlichen הנופים נשקפים מכל עבר ונתקלים בפרות העונדות פעמונים לצוואריהן. משם מתחיל מסלול קל ומישורי של שעה וחצי לקליינה שידאג הזרוע נופים מדהימים, פרות ושקט המופרע רק על ידי פעמונים מצלצלים מהפרות באיזור.

בקליינה שידאג יש בתי קפה, מסעדות ורכבות לכל עבר. עצרנו לאפלשטרודל וקפה והחלטנו לאור מזג האויר היפה לעלות ליונגפראו, אחד משיאי הטיול וגם יקר. מחיר מלא הינו 120 פרנק בערך ואילו הסוויס פאס נותן 25 אחוז. הנחה. הנסיעה עצמה די משמימה וגם העצירות לא ממש שוות. אבל היעד שווה את זה במיוחד בקיץ. לא להאמין איך בחום של אוגוסט מצפה לנו מדבריות של שלג שם למעלה.

דבר שהגענו חיפשנו את השילוט ל munchutte שזוהי בקתה הדורשת הליכה של שעה וחצי בשלג בעליה. השלג רך והנופים חוויתיים. לא קל אבל בהחלט חוויה חד פעמית. אי אפשר לעעות במסלול היות ויש חבלים לאורך המסלול ובסופו בקתה שהיא מעין מסעדה. הדרך חזרה כבר מהירה ביותר היות שהולכים בירידה.

לאחר שמסיימים את ההליכה אפשר לחוות את שאר הדברים שבנקודה גבוהה זאת: ארמון הקרח, חנות השוקולד של לימדט ומרפסת הספינקס שממנה נוף נהדר אל הקרחון וכן אל העמק הירוק שלמטה. נוסיף שמי שרוצה יכול גם לעשות אומגה בשלג ואבובים.

משם מרדנו חזרה ברכבת לכיוון קליינה שידאג. ניתן לרדתבתחנת eigergletcher ולהמשיך רגלית לקליינה שידאג אולם כר היינו רעבים. במסעדה שלמטה תבקשו רושטי לא הרגיל אלא עם גבינה וביצה, זה הרושטי הקלאסי והטעים. יאמי.

המשכנו רגלית כשעה הליכה בנופים יפהפיים לכיוון wengeneralp ומשם המשכנו ברכבת לכייון וונגן. סיבוב קצר בעיירה, תצפית לעבר עמק לאוטרברונן, עמק 72 המפלים, והמשך נסיעה מרשימה ברכבת ל Lauterbrunnen. המפל המפורסם נמצא כמה דקות מתחנת הרכבת. כבר כמעט חשוך. המשכנו ברכבת לגרינדלוולד ועשינו עצירה בפאב. הליכה נוספת רגלית בחושך מוחלט של עשרים דקות ואנחנו שוב בחניון בו התחלנו בבוקר. חוזרים למלון באינטרלקן והולכים לישון.

קמים ליום חדש והפעם המטרה היא שינגה פלטה אליה מגיעים בשעה נסיעה ברכבת מהעיירה wilderswil שבמקכה שלנו עשר דקות הליכה מהמלון. שוב יש הנחה לבעלי כרטיס אורח אינטרלקן ולבעלי סוויס פאס נסיעה חינם. בשינגה פלטה עצמה יש שלל מסלולי הליכה ברמות קושי שונות וכן בית קפה עם תצפית מדהימה. אנו בחרנו במסלול של שעה וחצי מעגלי שבמהלכו רואים הרבה ירוק, אגם בריניץ במבט מלמעלה ופרות לאורך המסלול. הארכנו את המסלול קצת וטיפסנו למעלה גבעה בדרך לתצפית של 360 מעלות. אני חושב שלמסלול קראו oberhorn.

אפשר לומר ששיחק לנו המזל עם מזג. אויר וזה הזמן לפרוש בשיא ולנסוע לכיוון היעד השני של הטיול, צרמט. צרמט יושבת בפאתי הר המטהורן ומשופעת בתי קפה, מסעדות, חנויות והרבה תיירים. האטרקציה העיקרית זה המטהורן והמסלולים הסובבים אותו. את אחר הצהריים העברתי בשיטוט בחנויות השונות וברחובות הקטנים. פרשתי לישון בציפיה ליום המחרת.

קמתי מלא אנרגיה ולאחר ארוחת בוקר נהדרת הלכתי לכיוון רכבת sunnega ולאחר מכן רכבל ל blauherd שממנו מתחיל מסלול חמשת האגמים. מהנקודה הזאת המסלול רובו בירידה ובכל אגם רואים השתקפות של המטהורן בצורה שונה. מסלול יפהפה אבל בניגוד למסלולים עד כה לא רואים ירוק ופרות אלא הרים והמטהורן בראשו. שקט ורוגע מובטחים.

סיום המסלול בתחנת sunnega ומשם ירידה חזרה לצרמט. אוסיף שיש הרבה שיורדים רגלית לצרמט אולם מפאת קוצר הזמן ויתרתי, וחבל!

בצרמט המשכתי כמה דקות ברגל והגעתי לתחנת גונגרגרט שממנו מגיעים לתחנה בגובה 3000 מטר המשקיפה אל מהטהורן ואל קרחון מהצד השני. כרגיל מסעדה והמוני תיירים.

רכבת הגונגרגראט עוצרת בתחנות שונות וירדתי בתחנה הראשונה אחרי הגונגרגראט. משם תוך חמש דקות הליכה מגיעים לאגם rifalpsee שבו שוב השתקפות יפהפיה של המטהורן וניתן להמשיך הלאה עד לתחנת הרכבת הבאה Riffelberg. יש בנקודה מסויימת התפצלות למסלול של 20 דקות ושל 40 דקות. בחרתי במסלול הארוך, מסלול יפהפה וקל שנראה מרחוק כאילו הולכים לכיוון תהום אולם הסמלול רחב ונוח עם נופים מדהימים.

בתחנת riffelberg עליתי לרכבת חזרה לצרמט. לצערי הטיול תם ולא נשלם. מכאן רכבת שלוש וחצי שעות לגנבה, לינה באיביס ליד שדה התעופה, השלמת שוקולד בדיוטי פרי וטיסה חזר. לארץ.