עפתי לתרמילאים

הכרות עם אזור ג'ונגל האמזונס של קולומביה

לא רק בברזיל, גם בקולומביה אפשר לחוות את ג'ונגל האמזונס. שייט בנהר, ביקור באי הקופים, מפגש עם שבטים והעיר לטיסיה הופכים את האזור ליד מעניין לביקור.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הכרות עם אזור ג'ונגל האמזונס של קולומביה
Thinkstock Imagebank ©

ג`ונגל האמזונס של קולומביה הוא אזור מרתק במיוחד, בעל צמחיה טרופית עשירה, בעלי חיים מעניינים ושבטים אינדיאניים. באזור יש מספר נקודות של ריכוזי אוכלוסין כשהגדולה ביניהן נמצאת בעיר לטיסיה (Leticia) המונה שלושים אלף תושבים. זוהי נקודה טובה לצאת ממנה לדרך הן משום מיקומה - הדרומית ביותר בקולומביה, והן מבחינת השירותים שהיא מציעה, הכוללים מדריכים מקומיים, שרותי המרת כסף זר למטבע מקומי וסוכנויות המציעות טיולי ג`ונגל מאורגנים.כפרי התיירים התמסחרו מעט בשנים האחרונות עקב כמויות התיירים ההולכות וגדלות. לא רחוק מהעיר לטיסיה נמצא כפר Arara של שבט Ticuna. בחלק העליון של ה-Rio Atucuari מתגוררים בני שבט Yaguas.

אחד המקומות הידועים אליו מגיעים רבים מהתיירים הוא אי הקופים (Isla de los Micos). לאחר שעה וחצי של שייט במעלה הנהר תגיעו למקום הקסום, המהווה שמורת טבע לקופים. באי חיים מאות קופים, והסיכוי להתבונן בהם מקרוב גדול. מחזה מעניין נוסף הוא זה של פרח ה-Victoria Regia שגודלו שני מטר ויותר. ניתן להישאר ללון באי באכסניה המקומית.

 לפני היציאה לטיול בג`ונגל יש לזכור להצטייד בכדורים נגד מלריה, עזרה ראשונה, מספיק מזון ותכשיר נגד יתושים.

יוצאים לטיול תרמילאים בקולומביה? כל המידע לטיול שלכם באתר "עפתי" >>

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על קולומביה