עפתי לתרמילאים

אזורי הגבול בדרום ברזיל

בגבול עם ארגנטינה נמצאים מפלי האיגוואסו המדהימים. בגבול עם בוליביה ופארגוואי תוכלו לבקר בבוניטו על שלל הנהרות והמערות שבמקום כשאחת המערות היפות היא המערה הכחולה, ובפנטנל בו נמצאת אחת מהמערכות האקולוגיות החשובות ביותר כאשר אלפי סוגים של צמחים ובעלי חיים הפכו אותו לביתם.
מורן שר
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אזורי הגבול בדרום ברזיל
© דניאל ריקרדו

אזור הגבול עם ארגנטינה


מפלי האיגווסו Foz do iguacu - רוב המטיילים מגיעים לאזור זה בכדי לראות את מפלי האיגווסו. העיר עצמה מסוכנת מעט. העונה הטובה לבוא לראות את המפלים היא מאוגוסט עד נובמבר - אז המים לא גואים ומציפים את שבילי ההליכה. מפלי האיגווסו נמשכים לאורך 2.5 מייל, גובה המפל הוא 82 מטרים. הם מתחלקים ל-275 מפלים קטנים יותר. אל המפלים אפשר להגיע באוטובוס שנקרא קטרטס Cataratas האוטובוס יעצור בכניסה על מנת לאפשר לנוסעים לשלם את התשלום (1.5 דולר, נכון למרץ 2000). האוטובוסים יוצאים בין 8:00-18:00 כל שעתיים מהתחנה המרכזית, בסופי שבוע כל 40 דקות. האוטובוס האחרון חזרה יוצא ב-19:00.

לתחילת הכתבהאזורי הגבולות עם בוליביה ופרגוואי


קמפו גרנדה Campo grande - בירת מחוז מטו גרוסו דו סול נמצאת כ 9 שעות נסיעה מהגבול עם בוליביה ומהווה נקודת יציאה לפנטנל. בעיר מוזיאון מעניין של אינדיאנים Museu dom Bosco בו תוכלו למצוא מגיני קרב, פוחלצים של ציפורים, מומיות, מינרלים ועוד. המוזיאון פתוח בין 7:00-11:00 ובין 13:00-17:00 הכניסה עולה 0.5 דולר (נכון למרץ 2000). ניתן לברר עוד פרטים בטלפון: 7211090.

 כ-6 שעות נסיעה מקמפו גרנדה נמצאת בוניטו Bonito - האטרקציה העיקרית במקום היא הנהרות והמערות. ישנם מסלולי הליכה מרהיבים בהרים וביערות הגשם, אין צורך במדריך, ניתן לטייל לבד ולהשיג את מפת האזור והשבילים המומלצים ממשרדי תיירות. אפשר לצפות שם בבעלי חיים רבים - ציפורים טרופיות, קופים, תנינים ואנקונדות. העיר הפכה לפופולרית מאוד בקרב הברזילאים, בתור עיר נופש קטנה וחמודה, העונה הרטובה היא ינואר - פברואר. החמה ביותר דצמבר - פברואר והעונה הקרה ביותר יולי - אוגוסט.

 אחת המערות הכי יפות היא המערה הכחולה Lagoa Azul כ-26 ק"מ מבוניטו. יש בה אגם שאורכו 50 מטרים ורוחבו 110 מטרים שנמצא 75 מטרים מתחת לפני השטח. צבעם של המים הופך לכחול- תורכיז בגלל מעט האור שנכנס ומשתקף בהם. מקום מדהים. העונה הטובה ביותר לבקר שם היא ינואר- פברואר בין 7:00-9:00.הכניסה לפארק עולה 5 דולר (נכון למרץ 2000). בכדי להגיע אפשר לקחת מונית, המונית תעלה 20 דולר ל-4 אנשים - נכון למרץ 2000.המערות נוצרו משינויים באדמת הגרניט, פעולת ההשחקות של האבנים וההיוצרות של החול, אשר כיסו את התחתית והפכוה לבלתי חדירה.

 מצפינים לאורך הגבול ומגיעים לעיר קורומבה Corumba. העיר עצמה לא מדהימה, אין בה הרבה מה לעשות, אבל, משם יוצאים לסיור בפנטנל. הפנטנל הוא שטח אדיר, כ-140,000 קמ"ר נחים בשטח ברזיל. הפנטנל מוצף כמעט כולו בעונה הרטובה (אוקטובר עד מרץ), בעונות האלו, החיות מוצאות מפלט במקומות הגבוהים יותר. הפנטנל גם יפה בעונות היבשות, כשמתגלים שטחי האדמה המרהיבים, עם הצמחייה המיוחדת. אמנם לאמאזונאס יש את כל התהילה והפרסום אך בפנטנל את אחת מהמערכות האקולוגיות החשובות ביותר, אלפי סוגים של צמחים ובעלי חיים הפכו את הפנטנל לביתם. הסיכוי לצפות בבעלי החיים טוב - תוכים, תוכנים, קפיברות, אנקונדות, עופות, ציפורים, תנינים, קיימנים ועוד. רוב הסיור מתבצע ברגל. יש גם צייד פירינאות, רכיבה על סוסים ועוד הפתעות.

 הסיור נערך באופן מסודר ביותר - החברה מביאה עמה אוכל, יש מבשלים וצוות. ישנים במחנות מסודרים, שקיימים בשטח, ישנם אוהלים עם כילות, ערסלים עם כילות וכל מה שצריך מבחינת עזרה ראשונה. החברות יושבות ברחבי קורומבה (שהיא בפני עצמה עיר קטנה מאוד), אך כבר בתחנת אוטובוס הם קופצים עם כרטיסי הביקור וההצעות. הסיור יעלה כ-140 דולר לארבעה ימים, נכון למרץ 2000. כמובן שיש תחרות בין החברות וניתן למצוא מקומות זולים יותר ופחות. דבר חשוב הוא לא לשכוח דוחה יתושים ובגדים ארוכים וקלים להסתובב איתם במשך היום, כדי להתגונן מהיתושים. ועוד דבר שצריך לציין הוא שהשקיעות בפנטנל הן הדבר הכי יפה שיש. הדרך להגיע לקורומבה היא באוטובוס - מריו דה ג`נרו, הנסיעה אורכת 28 שעות ועולה 61 דולר - (נכון למרץ 2000) או מקמפו גרנדה - 9 שעות נסיעה.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על דרום אמריקה