עפתי לתרמילאים

הפארקים הלאומיים של נמיביה

אחת האטרקציות העיקריות של המדינה היא ביקור באחד (או יותר) מעשרת הפארקים הלאומיים של נמיביה, אשר כולם תחת פיקוח משרדי איכות הסביבה והתיירות המקומיים. בשמורת אטושה כבר הייתם? ומה לגבי מדבר נמיב? בואו לקרוא על כמה מהמקומות היפים בנמיביה.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הפארקים הלאומיים של נמיביה
tiagofernandez/Dollarphotoclub ©

אחת האטרקציות העיקריות של המדינה היא ביקור באחד (או יותר) מעשרת הפארקים הלאומיים של נמיביה, אשר כולם תחת פיקוח משרדי איכות הסביבה והתיירות המקומיים. הפופולאריים והטובים ביניהם:

הפארק הלאומי Etosha הוא אחד הפארקים המפורסמים ביותר בעולם. נופיו הטבעיים לא הושחתו כלל במגע אדם. יותר מ-22 אלף קמ"ר בצפון המדינה, סביב אגן Etosha ובגובה של יותר מ-1000 מ` מעל גובה פני הים. כל אזור האגן הוא שקע מלא במלח, אשר לעיתים מתמלא מים ומכוסה כולו בצמחייה צפופה וערבות. מגוון בעלי החיים המאכלס את הפארק הוא עצום. פילים, אריות, זברות, ג`ירפות, צבועים, תנים וצ`יטות. הפארק פתוח במשך כל השנה ומציע אזורי קמפינג מצוידים ונוחים.

בפארק Waterberg plateau נמצא אתר הנופש ההררי היחיד במדינה, מוקף צוקי סלעים אדומים מדהימים וביתם של חיות בר נדירות, אשר חלקן בסכנת הכחדה. האתר הוא עצירת ביניים פופולארית בדרך לפארק הלאומי Etosha באזור מוצעים שבילי הליכה, המאפשרים מפגשים עם בעלי חיים שונים ומשונים וכן מוצעים מתקנים מסודרים ונוחים למבקרים.

מדבר Namib נראה כמו משטח הירח. מגדלי דיונות חול, אשר חלקן מגיעות לגובה של 300 מ`. הוא כנראה המדבר העתיק ביותר בעולם. הפארק הלאומי Namib Naukluft, במדבר הוא הפארק הרביעי בגודלו בעולם - מכסה כמעט 50 אלף קמ"ר. אתרי מחנאות במדבר נמצאים ב-Sesriem, באותה נקודה בה נהר Tsauchab נעלם לתוך ערוץ צר ומשאיר אחריו בריכות מים המשקות מספר רב של חיות בר מעניינות.

יעדי הכתבה