עפתי לתרמילאים

הפארקים הלאומיים של זימבבואה - היכרות ראשונית

זימבבואה ידועה בטבע הנהדר שלה, והפארקים הלאומיים שלה הם מקום נהדר לפגוש אותו. בכתבה שלפניכם - סקירה קצרה של הפארקים הטובים במדינה.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הפארקים הלאומיים של זימבבואה - היכרות ראשונית
Thinkstock Imagebank ©

יותר מ-11% משטחה של המדינה הוכרז כפארק לאומי ושמורות מוגנות. מההרים המיוערים שברמות המזרחיות ועד לערבות שטופות השמש של הפארק הלאומי Hwange, מיערות Mopani החמים ועד לחופיו של אגם Kariba. ישנם עשרה פארקים לאומיים, המכסים יותר מ-44,000 קמ"ר(!), בנוסף ל-14 שמורות ספארי וצייד (העוזרים גם לממן את האגודות, שאחראיות למנוע צייד בשמורות) וגנים בוטניים.

  • הפארק הלאומי Hwange הוא הפארק הגדול והעשיר ביותר במדינה. מגוון בעלי החיים והציפורים המאכלס אותו הוא עצום. בפארק שלושה אתרי קמפינג, המציעים, בין השאר, מסלולים המובילים את המבקרים גם לבורות המים, בהם, בשעות הערב, מתכנס מספר רב של חיות בר כדי לשתות ולנוח. בפארק אפשר להבחין בזן נדיר של פילים, המצוי בסכנת הכחדה ועדרי פילים עצומים (יותר מ-100 פילים בעדר) מתרחצים ושותים בבורות המים. התקופה המומלצת לבקר בפארק היא בעונה היבשה (ספטמבר).
  • הפארק הלאומי Mana pools הוא אחד הפארקים היפים ביותר במדינה. יותר מ-2000 קמ"ר של יערות לצד חופי נהר זמבזי (Zambezi). אוכלוסיית חיות הבר כוללת פילים, קרנפים, באפלו, היפופוטמים וזנים שונים של אנטילופות. אפשר לצפות בבעלי החיים ממסלולי ההליכה השונים בשמורה. ממלכת הציפורים לאורך גדות הנהר עשירה ומגוונת ואפשר גם לדוג בנהר, המכיל מינים שונים של דגים אקזוטיים ומיוחדים.
  • באיזור הררה הבירה נמצא Robert Mcllwaine Recreational Park, בו יש שמורת צייד ואגם. פארקים נוספים באותו אזור כוללים את , The Lion & Cheetah Park ,The Larvon Bird Gardens ו-Ewanrigg Botanical Gardens - גנים בוטניים ציוריים מדהימים ביופיים. בזכות האקלים הנוח בו שוכנת העיר היא זכתה לכינוי "The Sunshine City".
  • הפארק הלאומי Rhodes Matopos ידוע ב"עיצובו" האקזוטי: סלעי גרניט ענקיים מתנשאים מכל עבר, סכרים עם אתרי דייג יפהפיים, מערות עם ציורי קיר עתיקים, קברי Cecil Rhodes ושמורת צייד מצוידת היטב - לא להחמיץ.
  • הפארק הלאומי Nyanga ממוקם באזור הררי במזרח המדינה. זהו אזור של ערבות גבוהות, יערות ירוקי עד, מפלי-מים, צוקים גבוהים וקוטג`ים יפהפיים לצד הנהר. דייג טראוט מאוד פופולרי באזור ומומלץ גם להגיע למדגרת הטראוט. אפשר לטפס על הר Nyangani, הפסגה הגבוהה ביותר במדינה. The world`s view מציע נקודת תצפית פנורמית מרהיבה על צפון המדינה. משם מסלול הליכה תלול המביל לכפר Nyanga שבו יש גנים אנגליים וכנסיה וקהילה כפרית חביבה.

יעדי הכתבה