עפתי לתרמילאים

סווקומפונד והסביבה

אתר הנופש Swakopmund, נמצא במרכז קו החוף של המדינה, מוקף ים ומדבר. זהו מקום מיוחד במינו, ואין ספק שמדובר באחד משיאי הטיול שלכם בנמיביה. בואו להכיר אותו ואת הסביבה מקרוב!
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: סווקומפונד והסביבה
tiagofernandez/Dollarphotoclub ©

אתר הנופש Swakopmund, נמצא במרכז קו החוף של המדינה, מוקף ים ומדבר. Luderitz הוא נמל קטן במחוז הדרומי של המדינה. המקום משרה אווירה של ימי קדם, כשהנמל שגשג ופרח. אתרי הנופש Ai-Ais ו-Gross bermen יושבים לצד מעיינות חמים. באזור Brandberg אפשר לראות סלעים עתיקים עם חריטות של ציורים מיוחדים במינן. המפורסם ביניהם הוא ציור של "הגברת הלבנה" , המוכרת למקומיים. עוד בבירה, כדאי להגיע ליערPetrified ולבקר במפעל על שם Welwitschia Mirabilis

 קניון Fish river, בדרום המדינה, בין Ai-Ais ל-Seeheim הבקע הענק נמשך לאורך 150 ק"מ ומגיע לעומק של 550 מ`! הכי מומלץ לארגן טיולים לקניון מ- keetsmanshoop. יער Kokerboom ("עץ אשפת החצים"), נמצא 14 ק"מ צפון-מזרחית. העצים הגדלים בו מגיעים לגובה של 8 מ` ובעבר שמשו את בני שבט הסאן להכנת אשפות חצים, מכאן שמו. לעצים צורות מוזרות, אלגנטיות משהו והם כיום עצים השמורים על ידי רשות הפארקים הלאומיים של נמיביה.

חוף השלדים (Skeleton coast), הוא קו חוף מדברי מוזר עם דיונות חול מסיביות וסלעים בוגדניים. את שמו הוא קיבל ממספר האוניות הטרופות, שנעלמו בסביבה. זרמי המים הקרים שומרים על מזג האוויר קריר, לח, מעורפל וחסר גשם כמעט כל השנה. עוד נקודת עצירה בדרך ל-Etosha היא באגם Otjikoto , צפון מזרחית לעיר המכרה Tsumeb על האגם כבר נאמר שהוא ללא תחתית. עומקו מגיע ל- 55 מ`! והוא מכיל מיני דגים נדירים.

 צפון-מזרחית מהאגם, במחוז Kavango, נמצאת שמורת הטבע Kaudom בשמורה שני אתרי מחנאות מסודרים ומגוון רחב של חיות בר כמו פילים, אריות, צ`יטות ומינים שונים צבאים. לכיוון צפון השמורה נמצא אתר קמפינג נוסף, בסמוך למפלי Popa, שם אפשר לראות קרוקודילים והיפופוטמים, שוחים במי הנהר - ממש חלקת גן עדן על גדות נהר Okavango. רק כ-12 ק"מ דרומה מצויה שמורת הטבע Mahango המתקנים המוצעים למבקרים בשמורה מספקים שירות וציוד לטיול של יום אחד בלבד. באזור מתגוררות חיות בר כמו עדרי פילים ובאפלו.

 ממשיכים במסלול, צפון-מזרחית לאזור Caprivi, הגובל בנהרות Liniyanti, Kwando, Chobe ו-zambezi האזור הוא אזור ביצות וערבות מוצפות מים. יש בנמצא מספר מחנות להעביר בהם את הלילות, בטיולי ספארי. במחנות אפשר ליהנות ממגוון פעילויות כמו שיט, דייג, הליכה ברגל בשבילים, המאפשרים התקלות בבעלי חיים שונים (במיוחד בפארק הלאומי Muduma ו-Mamili).

יעדי הכתבה