קתדרלת נוטרדאם דה פריז
Notre Dame

4.4
(5)
קתדרלת נוטרדאם דה פריז - למטייל (1) צילום: איתמר ברק
קתדרלת נוטרדאם דה פריז צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (2) צילום: Memories France
קתדרלת נוטרדאם דה פריז צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (3) צילום: Memories France
קתדרלת נוטרדאם דה פריז צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (4) צילום: Memories France
Notre Dame, Paris, France
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

קתדרלת נוטרדאם דה פריז, יצירת מופת של ארכיטקטורה גותית, היא המונומנט המתוייר ביותר בצרפת. היא נבנתה בימי הביניים בקצהו של איל דה לה סיטה, במשך שתי מאות שלמות (13-15). בעקבות נזק שנגרם לה במהפכה הצרפתית, הארכיטקט ויולה-לה-דוק שיקם אותה במאה ה-19. ויקטור הוגו ביסס את ספרו “הגיבן מנוטרדאם” על הקתדרלה. מבקרים רבים מתפעלים מהחלונות המרהיבים, המגדלים והגרגוילים, כמו גם מהתצפית הפנורמית המרהיבה על פריז. בעקבות השריפה שהתחוללה בקתדרלה באפריל 2019, לא ניתן לבקר עוד במקום לאורך זמן, עד לשיקומה בעתיד.

חסכו זמן וכסף! הזמינו כרטיסים מראש

מה חושבים מטיילים על קתדרלת נוטרדאם דה פריז

4.4
5 מדרגים
3
1
1
0
0

5 המלצות על קתדרלת נוטרדאם דה פריז

תמונת הפרופיל של נטע1
נטע1

”המלצה לעלות למגדל“

קרא עוד

כנסיית נוטרדאם מאוד מרשימה, אך אני ממליצה בנוסף לעלות למגדל, בו יש תצפית מאוד יפה על העיר. הטיפוס לא קל (כ-450 מדרגות) אך הנוף הנשקף מלמעלה יפה מאוד. בנוסף יש למעלה פסלים מאוד יפים של חצי חיה- חצי אדם, הנקראים כימרות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של צv
צv

”הקריפטה הארכיאולוגית ליד הנוטר-דאם“

קרא עוד

ממש כמה מטרים מקתדרלת הנוטר-דאם, נמצאת הקריפטה הארכיאולוגית שלה. בתוך הקריפטה רואים את שרידי העיר העתיקה לוטציה, הבסיס שעליו הוקמה פריז של ימינו. ניתן לראות שם למעשה את קורות העיר והתפתחותה במאות השנים האחרונות, מראשיתה, דרך ימי הביניים ועד לעיר בצורתה הנוכחית. חוויה מרתקת לחובבי היסטוריה וארכיאולוגיה, אך לא רק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rona 2
rona 2

”הנוטרדאם בפריז“

קרא עוד

הנוטרדאם בפריז הוא בניין מרשים מאד וגדול, והיה מאד יפה לראות אותו מבחוץ ולצלם אותו מכמה כיוונים, גם מבפנים רואים מבנה מרשים ביותר עם הרבה פסלים וחלונות ויטראז, המקום עצמו ממש גדול ומרשים. הכניסה לאזור הזה היא בחינם וגם אין תור. הבעיה מתחילה כשרוצים לעלות למגדלים למעלה לתצפית,ושם ראינו תור ארוך,ואני מדברת על יום גשום בתחילת נובמבר. כששאלתי את השומר שם כמה זמן זה יכול לקחת הוא אמר שיותר משעה,שאלתי אותו אם כרטיס המוזיאונים שהיה לי יעזור לי, אז הוא אמר שכל מי שמחכה שם יש לו כבר כרטיס. כששמענו זה פשוט לקחנו את הרגליים והלכנו.

לסיכום- תיקחו בחשבון את התור הארוך בכניסה למגדלים,ואני מדברת על תאריך גשום ופחות מתוייר. במקרה של הנוטרדאם אין קיצורי דרך ופשוט צריך לחכות, אם לא מספיק לכם להיכנס רק לכנסיה המרשימה ביופיה ואתם ממש רוצים את המגדלים אז תקחו בחשבון את התור, במידה ומספיק לכם הכנסיה עצמה אז שם אין תור ופשוט תהנו ממה שאתם רואים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של foskolop
foskolop

”מתחת לכנסיית נוטר דאם“

קרא עוד

ישבנו לאכול סנדוויץ בכיכר ליד כנסיית נוטר דאם. מבלי משים, קלטנו תנועה של קבוצות מאורגנות לכיוון לא ידוע. הלכנו בעקבותיהם ומצאנו עצמנו בכניסה לאתר ארכאולוגי שנמצא מתחת לכיכר ומתחת לכנסייה. האתר התגלה במקרה בזמן חפירת יסודות לבניין לפני 50 שנים. התגלו שם מבנה רומאי מהמאה השלישית ויסודות מבנים מימי הביניים ושרידי כנסיות. האתר מסביר פנים ונוח להליכה, קצר וקולע. מתאים לחובבי ארכאולוגיה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רמו12
רמו12

”כנסית נוטרדם פריז“

קרא עוד

בטיול האחרון בפריז הגענו לכניסה הצדדית של כנסית נוטרדם. התור קצר ואורך כחצי שעה, הכניסה בחינם. אחרי עליה של 440 מדרגות ספירליות (מבוגרים וילדים לא מומלץ העליה קשה ואין דרך חזרה באמצע) מגיעים לתצפית מדהימה על פריז - שווה את המאמץ.

הטיפ עזר לך?

חסכו זמן וכסף! הזמינו כרטיסים מראש

כתבות על קתדרלת נוטרדאם דה פריז

מתוך הבלוגים - פוסטים על קתדרלת נוטרדאם דה פריז

הוספת פוסט
פריז ב-7 ימים- הגרסה הסטודנטיאלית. חלק ב- הגעה לפריז וסיור באיל דה לה סיטה.

תגיות

הזמנת חופשה לפריז

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם